Фан Клуб: Арсенал

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Дефинитивно средината ни е изгубена. Ремзи невидов една топка да изнесе. Ни вршат пресинг на одбраната ни Ремзи ни Џака не се вратија поназат да примат топка за да ја изнесат, а одбраната нон стоп грешеше поради тоа што немаа помош. Мене најмногу тоа ме изнервира, очигледно беше тоа.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Ако ова беше оправдан пенал, тогаш секој поситен играч во лигава што не може да издржи дуел со гурање во шпринт по топка и падне, треба да е досуден пенал. И во лигава би гледале по 3-4 пенали секој натпревар, бетер од шпанско првенство би станала Англија, пенали на секој чекор. При гурање дур стигате топка нормално е да се судирате и со раце и со нозе, Монреал ако паднеше исто немаше да биде фаул во напад, ниту треба да се суди во вакви дуели. Нема врска со пенал
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Не ми се верува бе колку само ми се гади од човекот. Омразата кон него ми е дојдена до тој степен за да ако го видам му искршам главата гнасна. Не ми е криво што изгубивме , криво ми е што гнидава експериментираше некои свои замислени тактики против најдобрите у лигата...
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Не ми се верува бе колку само ми се гади од човекот. Омразата кон него ми е дојдена до тој степен за да ако го видам му искршам главата гнасна. Не ми е криво што изгубивме , криво ми е што гнидава експериментираше некои свои замислени тактики против најдобрите у лигата...
Во ЛЕ нормално е да експериментираш Кокелан да ти игра ЦБ кога веќе си обезбедил пласман, ама денес замисли - клучен натпревар за дали тимот има амбиции за титула - го игра за првпат на таа позиција против најдобриот напад...па и тим. Нема надеж за тимот, и Акпом да го игра штопер, а Монреал напаѓач никогаш нема да добие отказ. Додека помалите тимови се издигнуваат, ќе си освојуваат титули пред Венгер кој има делумно идеални услови за таков успех со години.
А неиграњето Лаказет уште од старт нема што да се коментира, шлаг на торта.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Играме против кокошките за викенд, очекувања ?
Откако е дојден Покетино, победа само во лига купот имаме, Фламини сам ги тепаше :D
Мајк Дин судија.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Што да очекуваме, се најлошо, Дин судија, Тотенхем на врвот на својата форма, ние очај.

Но, ако се малце мажи а не пички, ако им значи нешто клубот ќе победат во ова дерби и покрај се.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Borussia Dortmund's highly respected chief scout Sven Mislintat is in the frame to take over the same role at Arsenal, sources have told ESPN FC.

Mislintat has been credited with a number of Dortmund's most successful signings in recent years, including Robert Lewandowski, Shinji Kagawa, Pierre-Emerick Aubameyang and Ousmane Dembele.

Bayern Munich ended an attempt to hire Mislintat as their new technical director in August, but sources say Arsenal are in talks to appoint him as their chief scout.

Steve Rowley, who has held that job at Arsenal since Arséne Wenger took over as manager in 1996, is reportedly close to leaving amid a backroom shakeup to modernise the club's transfer dealings.

Neither Dortmund nor Arsenal would comment on Mislintat, though a source close to the North London club told ESPN FC that nothing has been finalised in regards to Rowley's future.

Hiring Mislintat would be the biggest sign yet that Arsenal CEO Ivan Gazidis is serious about making big changes behind the scenes, as he promised after Wenger was handed a new two-year contract in the summer.

Plans to appoint a director of football appear to be on hold after Wenger publicly baulked at the idea, while chief transfer negotiator Dick Law has yet to be replaced after stepping down in September.

Mislintat has become one of the most sought-after talent spotters in Europe after helping identify and recruit a long list of young stars to Dortmund since joining the club in 2007.

He enjoys a very close relationship with Dortmund sporting director Michael Zorc, but had a highly publicised falling out with former coach Thomas Tuchel in 2016 after a January move for Atletico Madrid midfielder Oliver Torres collapsed.
http://www.espn.co.uk/football/arse...tat-as-chief-scout-sources?ex_cid=fw_affid267
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862


Најсилниот состав што може да се извади моментално, сега се зависи колку играчите ментално се спремни и колку сфаќаат што значи ова дерби.
Нека не изиграваат пички денес и нека покажат дека им се игра за клубот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom