Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
До примениот гол игравме одлично офанзивно, после примениот тотален распад психички се падна и играат играчиве без желба без концепт. Додека дефанзивно континуирано игравме срање, како да гледаме тим од Чави, Меси и Иниеста против осмооделенците од Драчево, при дупли пасови не вртат како вртимушки, во одбрана сме тотално дизориентирани, право чудо е само 1:0 што губиме
 
P

psychostasia

Гостин
Леле Начо после утакмицава одма би го ставил на трансфер листа. Ебате копукот поарно со црвен да играме отколку со него.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Алексис е катастрофа денес, он у аут Жиру да влезе и ќе имаме шанса за нерешено.[DOUBLEPOST=1509896894][/DOUBLEPOST]Умри Оливер, умри!!

Сомнителен пенал и чист офсајд.

Ама и пичкиве наши останаа укопани без да сигнализира офсајд судијата, па играч да ви ебам
 
P

psychostasia

Гостин
Ццццц ох боже :tapp: Крева раце и стои во место чека офсајд да свирнат. Не дека не беше ама оди блокирај бе копук еден. По лева страна едино Колашинац, другово све канта.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ццццц ох боже :tapp: Крева раце и стои во место чека офсајд да свирнат. Не дека не беше ама оди блокирај бе копук еден. По лева страна едино Колашинац, другово све канта.
Чист офсајд беше. Ако се обидуваш да направиш офсајд стапица, и ако не успее или судијата не крене знаменце, нема враќање назад, не се стига повеќе. Одбраната трча на една страна, нападот на друго, инерцијата вели дека нема назад. Инаку штета за третиот гол, тамам почна да игра Арсенал.
 
P

psychostasia

Гостин
Чист офсајд беше. Ако се обидуваш да направиш офсајд стапица, и ако не успее или судијата не крене знаменце, нема враќање назад, не се стига повеќе. Одбраната трча на една страна, нападот на друго, инерцијата вели дека нема назад. Инаку штета за третиот гол, тамам почна да игра Арсенал.
Беше офсајд и тоа очигледен, ама гледа не свират а овој игра, не седиш во место со кренати раце туку блокираш и се буниш кај судијата. Се знае, играш додека не свирне судијата за прекин. Не беше толку инерцијата крива колку што беше тоа што очекуваа офсајд.

Озил, Монреал, Алексис утакмицава се за да ги вратиш во некој второлигаш. Да ти се повраќа да ги гледаш.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Судењево криминално беше, прво пеналот врска си немаше кога таков пенал се свирел во Премиер Лига, кога се гурате тело на тело во борба кој прв до топка... Офсајдов цел тим застана дека очигледно видел офсајд, застана и Монреал, застана и Џака, буквално никој не очекуаше дека цела едно метарска нога пред него што лета во офсајд нема да ја види. И пенал да досудиш против Арсенал со Чех на гол = гол, тоа одамна ни е јасно. Штета само што се паѓа психички после секој примен гол, така беше случај после првиот примен, така беше случај после третиот. За разлика какви очобол партии се Арсенал пружувал сезонава против 10 пати послаби екипи, јас задоволен сум од Арсенал денес, не сум задоволен од поединци кои играат веќе одамна без желба, ама сум задоволен од тоа што континуирано се вршеше пресинг, се бркаа топки, се гледаше да се истрча напред за да се проигра и да се проба да се фати одбраната на Сити во спиење.
 
P

psychostasia

Гостин
Пеналот си беше пенал, не беше тоа гурање тело на тело туку Начо му скокна со цела тежина кога овој имаше чиста шанса да шутира сам пред Чех. Мене ме нервираше Начо утакмицава најмногу. Секоја топка од негова страна помина, да не беа Чех и Кош имаше пет гола да примаме само од неговите грешки и тоа што се поставуваше ко идиот.
Санчез и Озил што играат незаинтересирано не ги кривам ич. Си знаат оти си одат и не се трудат, разбирливо. Крив е стариот што ги пушта пред Лаказет пример. Истото беше и со Окс против Ливерпул, го пушти знаејќи дека уште утре ќе си оди во Ливерпул.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
турчето пичкарско нека си замини не можам да го гледам на терен.
Денешната утакмица беше типичен приказ на лузерскиот менталитет на екипата...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Пеналот си беше пенал, не беше тоа гурање тело на тело туку Начо му скокна со цела тежина кога овој имаше чиста шанса да шутира сам пред Чех. Мене ме нервираше Начо утакмицава најмногу. Секоја топка од негова страна помина, да не беа Чех и Кош имаше пет гола да примаме само од неговите грешки и тоа што се поставуваше ко идиот.
Санчез и Озил што играат незаинтересирано не ги кривам ич. Си знаат оти си одат и не се трудат, разбирливо. Крив е стариот што ги пушта пред Лаказет пример. Истото беше и со Окс против Ливерпул, го пушти знаејќи дека уште утре ќе си оди во Ливерпул.
Не заебавај, дури и ја ќе кажам дека пеналот немаше врска...
Имаше контакт со тело и малце може доле у нозете имаше контакт, ама дефинитивно не за пенал...
 
P

psychostasia

Гостин
Не заебавај, дури и ја ќе кажам дека пеналот немаше врска...
Имаше контакт со тело и малце може доле у нозете имаше контакт, ама дефинитивно не за пенал...
Не заебавај сеа, скроз го турна пред голман тамам пред да шутне. Пеналот си беше пенал, а тоа што Начо беше идиот цела утакмица со позиционирањето е друга работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom