Фан Клуб: Арсенал

P

psychostasia

Гостин
Засега играат одлично. Вака мотивирани не сум ги видел сезонава. 2 - 0 со евреите, колку сакам една петарда да им треснат и да го седнат малку овој почетино.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Дочекавме и ние од Мајк Дин мал поклон. Сосема заслужено си водиме. Ваква игра одамна не сум гледал.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Само вака до крај, најдобро полувреме досега сезонава, да видиме дали има менталитет за да биде најдобра утакмица сезонава
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Ама се напалени нашиве,трчаат ко да нема утре.(y)
Кошелни освен грешката од која шутираше Кејн и Чех му ја фати,изигра страшно полувреме.Секое расчистување во одбраната беше од него.
Од друга страна,Санчез и покрај голот влезе во 13офсајди.Треба да го смали доживљајот околу офсајдите дефинитивно.
Да видиме второ дали ќе се испосереме.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Како што реков, најдоброто издание сезонава, права тимска игра, тактички погодено целосно, нема замерка, ги отепавме скроз денеска, многу почнаа да летаат а забораваат дека кокошката не лета.

Само константната замена на Лаказет никако не ми е јасна ама ајде нека го тоа.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Како што реков, најдоброто издание сезонава, права тимска игра, тактички погодено целосно, нема замерка, ги отепавме скроз денеска, многу почнаа да летаат а забораваат дека кокошката не лета.

Само константната замена на Лаказет никако не ми е јасна ама ајде нека го тоа.
На натпреваров беше логична. Се потроши многу + Кок ја зацврсти бааѓи средината.
 
P

psychostasia

Гостин
Утакмицава ме потсети на онаа кога ги издоминиравме Сити со 2 - 0 со перфектна дисциплина и кога не им дадовме да пркнат. Добро е што победивме за атмосфера во соблекувална, добро е што не примивме ни гол и што конечно Емирати се слушаше да грми публиката. Утакмицава милина.
Озил мислам дека цела кариера нема истрчано колку денес што трчаше, камо да беше барем 50% од ова што го прикажа денес низ сезоната.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Утакмицава ме потсети на онаа кога ги издоминиравме Сити со 2 - 0 со перфектна дисциплина и кога не им дадовме да пркнат. Добро е што победивме за атмосфера во соблекувална, добро е што не примивме ни гол и што конечно Емирати се слушаше да грми публиката. Утакмицава милина.
Озил мислам дека цела кариера нема истрчано колку денес што трчаше, камо да беше барем 50% од ова што го прикажа денес низ сезоната.
Таа со Сити, лани со Челзи 3-0, пред две сезони Јунајтед исто 3-0 мислам беше, лани во купот против Челзи и Сити, има Арсенал доста јаки дербиња добиено, настрана што медиумите секогаш ја потенцираат другата страна.

Проблемот секогаш била константноста и мотивираноста да се игра вака барем на 60% од утакмиците во сезоната.
 
P

psychostasia

Гостин
Јунајтед ги тепавме ептен набрзина тогаш, за пола саат три гола и затворивме. Не беа баш јаки тогаш ама ипак добра утакмица беше. Ама сити беа ептен у форма кога ги треснавме 2 - 0, памтам дури и посебна анализа имаше на скај за санти пошто искина тогаш.
Честито нека е и нек се множат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom