Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
И кај би го играле Марез у новата формација ?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.017
Поени од реакции
84.687
Ептен мизерна ќе е одлуката да се продаде Војче посебно за оваа никаква сума
14м смешна сума:pos:, најдобриот голман во Италија после Буфон да го дадеш за кило семки треба да си будала.
Договорот со Арсенал му истекува наредната година, затоа е толкава сумата.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.863
Поени од реакции
7.091
Договорот со Арсенал му истекува наредната година, затоа е толкава сумата.
Уште помизерно е ова, како неодговорно раководат управата и Венгер со договорите на подобрите играчи во Арсенал, зашо се чекаше толку време да му продолжат договорот ...
 
T

Todd Solondz

Гостин
Глупи се ако го дадат Војо, подобар е од Чех.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.017
Поени од реакции
84.687
И со ова може пак повеќе да му се извадат.
Како да му извадат повеќе кога не сметаат на него во Арсенал, го даваат на позајмици. Да беше прв голман кај вас ќе можевме да правиме муабет, вака кога го изгуби местото од Чех и Оспина, незнам колку би му извадиле максимум сума за продажба
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Како да му извадат повеќе кога не сметаат на него во Арсенал, го даваат на позајмици. Да беше прв голман кај вас ќе можевме да правиме муабет, вака кога го изгуби местото од Чех и Оспина, незнам колку би му извадиле максимум сума за продажба
Шчежни според денешниве услови на маркетот и со една година останата од договорот можат да му извадат 25милиони евра комотно.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
На Венгер филозофијата за балансирани плати и договори да се продолжуваат една година пред нивното истекување го ставија тимов во многу глупа позиција летово.
:facepalm:
 
T

Todd Solondz

Гостин
Дa не претерувaме сеa...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Многу повеќе очекував од Чех кога го купивме, ама... Пасот и испуцувањата му се катастрофа, залепен е за гол линијата и на прекини и во игра, не прави одбрани какви што го имам гледано Војо да прави. Солиден е Чех немаме изгубени многу бодови ради него ама немаме добиено ни близу до оние 12/13 поени по сезона што сите ги збореа кога го купивме. Одма би го мењал за Шчежни.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Многу повеќе очекував од Чех кога го купивме, ама... Пасот и испуцувањата му се катастрофа, залепен е за гол линијата и на прекини и во игра, не прави одбрани какви што го имам гледано Војо да прави. Солиден е Чех немаме изгубени многу бодови ради него ама немаме добиено ни близу до оние 12/13 поени по сезона што сите ги збореа кога го купивме. Одма би го мењал за Шчежни.
Малце имаш забегано реално ако збориме.
Ако треба да ги споредиме Шчесни и Чех, Чех any time.
Не дека Чех е creme dela creme на голманите, т.е. може не е Нојер или Буфон, ама да кажеш дека Шчесни е бољи од Чех е у најмала рака смешно.
И Шчесни е добар, ама не е у класата на Чех.
Си имаше Чех лоши партии, губевме некогаш поени ради негова грешка, ама тие негови грешки на прсти се бројат.
Не сум го глеал Шчесни од кога го пративме на позајмици, ама иам другар што навива за Рома и кога и да го прашам за Шчесни вика дека е добар ама не е сјаен.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Малце имаш забегано реално ако збориме.
Ако треба да ги споредиме Шчесни и Чех, Чех any time.
Не дека Чех е creme dela creme на голманите, т.е. може не е Нојер или Буфон, ама да кажеш дека Шчесни е бољи од Чех е у најмала рака смешно.
И Шчесни е добар, ама не е у класата на Чех.
Си имаше Чех лоши партии, губевме некогаш поени ради негова грешка, ама тие негови грешки на прсти се бројат.
Не сум го глеал Шчесни од кога го пративме на позајмици, ама иам другар што навива за Рома и кога и да го прашам за Шчесни вика дека е добар ама не е сјаен.
Се слагам само со првата твоја реченица. Го немам гледано Војо за Рома, зборам од она што го имам видено од двајцата во Арсенал. Шчезни има правено многу подобри одбрани од Чех и според мене имаме примено помалку голови по негова вина. Единстевно нешто што му оди во прилог на Чех е тоа што не е манијак ван терен. Башка што Чех е во тие години кај што во секој момент може да му потоне формата, а Војо влага во најдобрите голмански години. Оспина 100% си оди летово, ако останеме и без Шчезни за година две ке треба пак да бараме голман.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Само јас ли имам надеж у Мартинез ? Дечкото ми изгледа ко сигурен голман. :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Се слагам само со првата твоја реченица. Го немам гледано Војо за Рома, зборам од она што го имам видено од двајцата во Арсенал. Шчезни има правено многу подобри одбрани од Чех и според мене имаме примено помалку голови по негова вина. Единстевно нешто што му оди во прилог на Чех е тоа што не е манијак ван терен. Башка што Чех е во тие години кај што во секој момент може да му потоне формата, а Војо влага во најдобрите голмански години. Оспина 100% си оди летово, ако останеме и без Шчезни за година две ке треба пак да бараме голман.
И јa делумнo ќе се сoглaсaм сo тебе вo делoт кaде штo нa Чех мoже дa му пaдне фoрмaтa мнoгу брзo,aмa икoгaш немa дa се сoглaсaм декa Шчесни пружaл пoдoбри пaртии oд Чех.
Шчесни имaл дoбри пaртии не гo спoрaм тoa,никoгaш немa дa му ги зaбoрaвaм двете oдбрaни при пенaлoт прoтив Ливерпул aмa Чех секoгaш ќе ми биде пoдoбaр oд Шчесни.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom