Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Многу повеќе очекував од Чех кога го купивме, ама... Пасот и испуцувањата му се катастрофа, залепен е за гол линијата и на прекини и во игра, не прави одбрани какви што го имам гледано Војо да прави. Солиден е Чех немаме изгубени многу бодови ради него ама немаме добиено ни близу до оние 12/13 поени по сезона што сите ги збореа кога го купивме. Одма би го мењал за Шчежни.
Tie 12/13 boda se gledaat samo koga timot kje osvoj PL ili LSH. Kako kje gi vidish sega vaka ? Godinava Cech ne izvade nekolky pati, od sho se sekjavam ee Burnley na gosti koga pobedivme 0-1 so gol vo 94ta i Spurs doma. I imase edna kade shto imashe mnogu odbrani, cinam beshe UTD na gosti.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Ceh ne pravi spektakularni odbrani kako onaa od Scezni sto ja spomna Van Buren. Ceh brani samo ona sto se brani ako me razbiras sto sakam da kazam. Scezni brani ona sto se brani plus znae da se izbaci ednas u 2-3 utakmici so nekoja frik odbrana ala de gea, odbrana kaj sto si siguren deka timot prima gol i op nema gol. Ne se secavam na natprevarite koi gi zboris ama siguren sum deka site sutevite bile blizu Ceh.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Ali znaj da primi gol sho nema da go primam nitu jas, ako igrame na golemi goloj.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Добро Чех немал двојна одбрана при пенал, ама затоа сезонава, мислам у полуфиналето со Сити, по грешка на Холдинг успеа да го одбрани голот. Не е спектакуларно, ама е злато вредно.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Ali znaj da primi gol sho nema da go primam nitu jas, ako igrame na golemi goloj.
Si go pomesal Scezni so Fabianski. I Ceh ne e bezgresen, nekolku gola ima primeno sezonava na bliskata stativa, golot na Sterling za 2-1 i poraz od siti e cista greska na Ceh.[DOUBLEPOST=1496657342][/DOUBLEPOST]
Добро Чех немал двојна одбрана при пенал, ама затоа сезонава, мислам у полуфиналето со Сити, по грешка на Холдинг успеа да го одбрани голот. Не е спектакуларно, ама е злато вредно.
Чех нема никаква одбрана од пенал. А исто во полуфиналето од Сити голот на Агуеро беше на негова душа. Чех е солиден голман ама ништо повеќе од тоа. Не е класа каква што беше на времето, добар голман кој не прави смешни киксови ама и нема да ти донесе 10+ бода со својот квалитет. Нема да биде трагедија и да брани следната сезона, не сме мизерија ради него ама мислам дека на време треба да го смениме со помлад голман.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Чех нема никаква одбрана од пенал. А исто во полуфиналето од Сити голот на Агуеро беше на негова душа. Чех е солиден голман ама ништо повеќе од тоа. Не е класа каква што беше на времето, добар голман кој не прави смешни киксови ама и нема да ти донесе 10+ бода со својот квалитет. Нема да биде трагедија и да брани следната сезона, не сме мизерија ради него ама мислам дека на време треба да го смениме со помлад голман.
Види, ја неам ништо против да го замениме Чех со подобар и помлад голман, ама Шчесни не е подобар голман.
Ајде може напреднал во Рома, го неам глеано, ама ако му верувам на другаров што е фан на Рома не е најсјаен.
И океј, може Чех нема одбрането ниту еден пенал, ама има одбрането 10 други ситуации кај што бил 1 на 1 со напаѓач...
 
T

Todd Solondz

Гостин
Види, ја неам ништо против да го замениме Чех со подобар и помлад голман, ама Шчесни не е подобар голман.
Ајде може напреднал во Рома, го неам глеано, ама ако му верувам на другаров што е фан на Рома не е најсјаен.
И океј, може Чех нема одбрането ниту еден пенал, ама има одбрането 10 други ситуации кај што бил 1 на 1 со напаѓач...
Да не беше добар немаше да му ја обноват позајмицата Рома и немаше да има заинтересираност од Јуве и Наполи. Повеќе чисти мрежи од Буфон имал минатата сезона.[DOUBLEPOST=1496664337][/DOUBLEPOST]Изгледа е готова приказната.
http://www.skysports.com/football/news/11670/10905004/arsenal-goalkeeper-wojciech-szczesny-set-to-join-juventus
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Да не беше добар немаше да му ја обноват позајмицата Рома и немаше да има заинтересираност од Јуве и Наполи. Повеќе чисти мрежи од Буфон имал минатата сезона.
Паралелата со Серија А, според мене е несоодветна, зошто не е ист квалитетот на лигите.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
So srekja neka mu e vo Juve, realno dobar golman,ama ne go sakam vo Arsenal. I mislam deka i Juve ne gleda zamena za Gigi vo nego.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.863
Поени од реакции
7.091
Да не беше добар немаше да му ја обноват позајмицата Рома и немаше да има заинтересираност од Јуве и Наполи. Повеќе чисти мрежи од Буфон имал минатата сезона.[DOUBLEPOST=1496664337][/DOUBLEPOST]Изгледа е готова приказната.
http://www.skysports.com/football/news/11670/10905004/arsenal-goalkeeper-wojciech-szczesny-set-to-join-juventus
Скај во последно време не се некое мерило за веродостојност по трансфер вести, ама ќе видеме, ако го дадеме под 30м евра да се закопат управата и Венгер на место.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Паралелата со Серија А, според мене е несоодветна, зошто не е ист квалитетот на лигите.
И во ПЛ има освоено златна рaкавица Војо.
So srekja neka mu e vo Juve, realno dobar golman,ama ne go sakam vo Arsenal. I mislam deka i Juve ne gleda zamena za Gigi vo nego.
Vo tekstot stoi deka Bufon ke igra uste edna sezona i posle odi vo penzija, i te kako e kupen kako direktna zamena za nego. Dobar golman e, dovolno dobar za da go zameni Bufon vo Juve no nedovolno dobar za da se vrati vo jakiot Arsenal.[DOUBLEPOST=1496675925][/DOUBLEPOST]
Скај во последно време не се некое мерило за веродостојност по трансфер вести, ама ќе видеме, ако го дадеме под 30м евра да се закопат управата и Венгер на место.
Ако го продаваат сигурно ке отиде испод 30. Влезен е во последната година од договорот. Требаше уште лани да го дадат ако не рачунаа на него, барем ке извадеа добра сума. Страшно е колку неплански работи клубов.
 
Последно уредено од модератор:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
И во ПЛ има освоено златна рaкавица Војо.

Vo tekstot stoi deka Bufon ke igra uste edna sezona i posle odi vo penzija, i te kako e kupen kako direktna zamena za nego. Dobar golman e, dovolno dobar za da go zameni Bufon vo Juve no nedovolno dobar za da se vrati vo jakiot Arsenal.[DOUBLEPOST=1496675925][/DOUBLEPOST]
Ако го продаваат сигурно ке отиде испод 30. Влезен е во последната година од договорот. Требаше уште лани да го дадат ако не рачунаа на него, барем ке извадеа добра сума. Страшно е колку неплански работи клубов.
Никој не рече дека не е доволно добар за Арсенал, ја само кажувам дека не е доволно добар колку Чех. Никаде не реков дека не би сакал да се врати во Арсенал. Слободно нека се врати па нека се борат со Чех за позицијата.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Следна недела 180м
Следен месец 50 000 001 [официјална понуда]
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Си драпаат мадињата со нас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom