Фан Клуб: Арсенал

P

psychostasia

Гостин
И мене да ми даваат 4-5 милиони годишно и од утакмицата да ми зависи дали ќе потпишам за уште десет милки ќе одржувам емотивни говори.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
И мене да ми даваат 4-5 милиони годишно и од утакмицата да ми зависи дали ќе потпишам за уште десет милки ќе одржувам емотивни говори.
8 му даваат и не му зависеше од утамицата,т.е од ништо не му зависеше што е иронично.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Ако стварно понудиле 100м за Мбапе, значи Санчез ќе го гледаме во друг тим. Дали би оправдале ваков потег?
Според мене добар потег би бил на клубот. Санчез максимално уште 2-3 сезони би истерал на ниво, додека младичот има потенцијал за нов Анри или Роналдо да стане.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Ако стварно понудиле 100м за Мбапе, значи Санчез ќе го гледаме во друг тим. Дали би оправдале ваков потег?
Според мене добар потег би бил на клубот. Санчез максимално уште 2-3 сезони би истерал на ниво, додека младичот има потенцијал за нов Анри или Роналдо да стане.
А што бива Санчез и Озил да потпишат нов договор и Мбапе да дојде за 100мил? :drk::vozbud::pos:
Мислам дека 100мил за било кој играч Арсенал нема шанси да даде.Овој куру од Белгија беше типичен Арсенал потег.Дали работиве кај управата и Венгер се смениле после притисокот во изминативе месеци и протестите?-Не ми се верува.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
А што бива Санчез и Озил да потпишат нов договор и Мбапе да дојде за 100мил? :drk::vozbud::pos:
Мислам дека 100мил за било кој играч Арсенал нема шанси да даде.Овој куру од Белгија беше типичен Арсенал потег.Дали работиве кај управата и Венгер се смениле после притисокот во изминативе месеци и протестите?-Не ми се верува.
Ако Санчез го продадат за 50м, фактички Мбапе ќе кошта 50м. Барем вака на фифа менаџирам за добри трансфери. 50м за 12 месечен договор да се откупи е премија мислам (доколку толку понуди Баерн како што се пишува по медиумите).

Во врска со трошењето, кога за еден Лукас лупна 20м, стварно верувам дека ќе ги потроши парите за класа засилување после ваква катастрофална сезона.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
100 милиони за Мбапе се топ сума, релано. Толку потенцијал немам видено во друг играч, во моментов. Едно 4 сезони да изигра кај нас, и после може да оди во Реал. Реално, ваков играч мора да игра во Реал. Добро е што е млад, али гледаме во нов повеќекратен освојувач на Златна Топка. Ако си оди Санчез нема подобра замена моментално, ЧАК и подобра би рекол, со оглед на годините.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако Санчез го продадат за 50м, фактички Мбапе ќе кошта 50м. Барем вака на фифа менаџирам за добри трансфери. 50м за 12 месечен договор да се откупи е премија мислам (доколку толку понуди Баерн како што се пишува по медиумите).

Во врска со трошењето, кога за еден Лукас лупна 20м, стварно верувам дека ќе ги потроши парите за класа засилување после ваква катастрофална сезона.
Лоша ти е математиката. Фактички трансферот кошта 100 милиони, а од каде ти ќе ги најдеш тие 100 милиони не значи дека поефтино ќе ти излезе на крајот.

Друга работа, оноа шо го имаше пишано у претходниот пост дека Санчез има уште 2-3 сезони, тоа ми звучи како на лоша приказна за да се тешиме дека сме го направиле вистинскиот потег што сме го продале...

Ја би направил се за да го задржам Алексис, прво зошто веќе е ѕвер во ПЛ, физички е моќен (у смисла кондиција, не висина и сила) едноставно е баш тоа што ни треба.

Од друга страна не сум го глеал овој Мбапе и иако сите викаат дека е ѕвер, има дадено многу голови сезонава и се тоа, пак ми е несигурна опција зошто не знам како ќе се привикне на ПЛ. Да бидеме реални ПЛ и Лига 1 се црно и бело...

Јбг, не викам дека е исправно моево, ама пример ја нејќам да ризикување кога веќе имаме сигурна опција.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.968
Поени од реакции
84.432
Од друга страна не сум го глеал овој Мбапе и иако сите викаат дека е ѕвер, има дадено многу голови сезонава и се тоа, пак ми е несигурна опција зошто не знам како ќе се привикне на ПЛ. Да бидеме реални ПЛ и Лига 1 се црно и бело...
Во двата натпревари со Јуве, него мораа да го маркираат двајца играчи, Барѕаљи мораше да има помош од Алвеш или Бонучи... И пак успеа да даде гол. Ѕвер е момакот, а има само 18 години, кој ќе го земе бааѓи ќе се офајди од него.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Да, Мбапе е несигурна опција, а Лаказет беше ептен сигурна пошто се утепа давање голови во Француска лига.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Во двата натпревари со Јуве, него мораа да го маркираат двајца играчи, Барѕаљи мораше да има помош од Алвеш или Бонучи... И пак успеа да даде гол. Ѕвер е момакот, а има само 18 години, кој ќе го земе бааѓи ќе се офајди од него.
Ја не реков дека е лош, туку дека го неам ја глеано за ја лично да имам формирано некое мислење за него. Може стварно е ѕвер, ама дур не видам со мои очи, ништо :icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1496391980][/DOUBLEPOST]
Да, Мбапе е несигурна опција, а Лаказет беше ептен сигурна пошто се утепа давање голови во Француска лига.
Добра теорија, ама никој нигде не го спомна Лаказет :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Лани го посакувавме, а тој веќе беше на возраст 24-25.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Лаказет не е тема на муабет, не знам шо не е јасно...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Треба да си луд да не го посакуваш Мбапе во тимот, не вреди 100 милиони (ниту еден играч не вреди 100 милиони освен можеби Меси/Роналдо)...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ај што не ги давате вие тие 100 милиони, ај што сте пуни како брод и вие ама знаете дека да речеме ја договорите оваа цена, не се плаќа таа сума одеднаш? Монако за Марсијал само 20 милиони имаа добиено од тие 80 на почеток, и уште не е доисплатен, до 50 е стигнат.

Не ги жалете клубовиве бе, поготово премиерлигашкиве, еден Хадерсфилд е побогат од Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom