Фан Клуб: Арсенал

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Конечно мислев дека Арсенал ќе тргнат кон освојување ПЛ, они го купиле Велбек.:facepalm:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Mal oftopik
Pred malce zaprimetiv deka imame minimum 11 eks igraci niz drugive epl timovi koi mozat da se iskombiniraat vo startni 11 :D
Fabianski
Sagna Toure Senderos Clishy
Cesk Song Nasri
Rvp Ade Chamak
Malce cudna formacija ali so faktot deka Rvp ima igrano i kako krilo kaj nas vozmozna(me mrzi da baram poedinecno za sekoj od na mob. ama mislam deka site imaat izigrano minimum 30 natprevari vo epl (naj kriticni senderos i chamak))
Ps: Chamak tesko bi se snasol kako krilo i so vakva odbrana Senderos/Toure bi se igralo na gol povekje od protivnikot :D
Pps: Znam dosadno mi e malce pojke :D
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Поради Диаби не стигнаа на ред да ги завршат медицинските прегледи МВила,Бендер,Карваљо,Шнајдерлин,Клеверли и Кедира. :mad:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Mal oftopik
Pred malce zaprimetiv deka imame minimum 11 eks igraci niz drugive epl timovi koi mozat da se iskombiniraat vo startni 11 :D
Fabianski
Sagna Toure Senderos Clishy
Cesk Song Nasri
Rvp Ade Chamak
Malce cudna formacija ali so faktot deka Rvp ima igrano i kako krilo kaj nas vozmozna(me mrzi da baram poedinecno za sekoj od na mob. ama mislam deka site imaat izigrano minimum 30 natprevari vo epl (naj kriticni senderos i chamak))
Ps: Chamak tesko bi se snasol kako krilo i so vakva odbrana Senderos/Toure bi se igralo na gol povekje od protivnikot :D
Pps: Znam dosadno mi e malce pojke :D
Освен средниот ред, се друго во тој тим веќе е ѓубре неупотребливо денес.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Дени има страшен потенцијал уствари има и горе доле иста статистика како Анри кога дојде во арсенал со некој 20 гола на 100 утакмици и некоја ситнурија во јуве. Да не трчаме како коњ пред магаре ама ако чичо го подигне малце со самодовербата и успешно го прешалта како централен мислам дека може да очекуваме одличен голгетер. Му одговара брзата игра и многуте шанси и мислам дека покрај 4-3-3 добро би се вклопил и во 4-4-2 со жиру во напад или со алексис. Како и да е нека ни е со среќа и позитивно да не изненади (y) се читаме за 2 недели
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Никој од нив не е подобар од моменталните први 11 во Арсенал. За РВП ќе речете нема шанси, но ако стварно го земаа Фалкао заради сериозна повред на РВП, со неговата кариера е свршено.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Ајде само да направиме споредба на навалната линија на топ 4 екипите во ПЛ:

Јунајтед: Фалкао, Руни РвП

Сити: Јоветиќ, Агуеро, Џеко

Ливерпул: Стариџ, Балотели, Ламберт (кој според мене не се ништо посебно, но функционираат беспрекорно)

Арсенал: Велбек, Жиру, Саного


Тука зборам само да класични напаѓачи не влукувајќи ги крилата што глумат лажни деветки. Да бидеме реални, најслаб напад имаме.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Озил ќе распали кога ќе ги има пред него Велбек Санчез и Волкот,Саного и Жиру само ги кочеа контрите.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Да направиме едно резиме со трансфериве,

Од значајните заминаа Вермален и Џенкс (кој беа резерва) и Сања.
За нивни замени беа донесени Дебуши и Чемберс.

Плус ги донесовме Санчез и Велбек во нападната линија.

Edit: И Кембел е тука

Средината не ни е чепната.

Сума сумарум појачан нападот, одбраната и средината исти. Исти во смисла на квантитет затоа што најверојатно како трета опција најверојатно Венгер ќе рачуна на Белерин. За квалитет ќе видиме во одбрана мислма дека сме поквалитетни со Дебуши, а и Чемберс мислам подобра замена ќе е од Вермален кој откако се повреди ни 50% не е тоа што беше.

За средината најверојатно ќе се мачиме во дефанзивната страна со Артета и Фламини, освен ако Артета не одигра како првата сезона кога дојде или Вилшир да добие друга улога. Евентуално Кокелин ако нешто направи (за кој имав големи очекувања но изгледа ќе заврши како сите надежи но би сакал да не биде така). Со Ремзи и Вилшир здрави мислам дека и тој дефанзивен дел ќе се подобри. Офанзивниот среден ред ни е повеќе од добар со Озил Казорла Росицки Вилшир Ремзи па и Окс како опција. Тука може да се крпиме и со повреди, има и за солидна клупа простор.

За нападот по левото крило ќе сме далеку поопасни со Санчез и Подолски на клупа, а десно кога ќе се врати Тео со Окс па и со Гнабри ќе има за ротација и одмори посебно за куповите. Нападот ни остана на Жиру, Велбек и Саного. До јануари со Велбек и Саного ќе се крпиме а како опции можат да се уфрлуваат Подолски, Тео па и Санчез зависно од потребата.

Се на се освен на ДМ реално сме добро покриени освен ако не сме малери како што сме па по двајца на иста позиција во исто време да ни се повредуваат, а сме имале често такви ситуации.

Сепак на крај мислам дека играчи имаме само тактиката да се оправи и уиграноста.

И за крај алелуја заврши преодниов рок и може да гледаме фудбал и да не се замараме со трансфери (малку тешко тоа) барем до јануари.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Честито Велбек дечки ,се надевам ке успее кај вас , Ја и Гигсот најблагодарни сме ви што го земавте, сега нема живцирање и пцуење по дани веќе:(.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Утеха:

When Wenger signed Thierry Henry from Juventus, Highbury Faithfuls questioned Wenger how he can sign a benchwarmer from Italy but everyone knows how it ended! Wellbeck is a homegrown player, a Manchester United Academy graduate and an England International and at 23 he has more to offer and a point to make. Am sure Wenger will maximise him as an out and out striker! Remember how ManU offloaded Pogba? Remember how Chelsea offloaded Sturridge? #welcome_to_emirate Danny boy

:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom