Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
A Song Groin Strain 1 wk A Arshavin Calf Muscle Strain 2 wks C Fabregas Calf/Shin Injury 6 wks A Ramsey Broken Leg 6 mths W Gallas Calf Muscle Strain 6 wks K Gibbs Metatarsal Fracture 8 wks R Van Persie Sprained Ankle 3 wks J Djourou Knee Injury 3 wks
Almunia
Fabianski
Eduardo
Silvestre
Denilson
Rosicky
Senderos
toa da se sitne na leto i da se donesat igraci podobri

Neuer
Nekoj CB
Nekoj MC
i spic ! Camak nema da bide dovolen ! zasto osekam deka ke go igra kako asistent! a nas ni treba golgeter !
Многу продадени, а малку купени..Занејќи не нас, мора да имаме голема клупа.

Тие може да си отидат, другото тешко...
Види го Чамак у Бордо што прај, дали не е голгетер, што праи со тоа главата :)

Чамак ин, Дуду аут, исто и Силвестре и Сендерос, едно место ќе пополни Џуру, за другото ќе се фрли некоја пара. :)

И едно голманче - можда Соренсен или Акинфееф, и топ. Не треба нишо поеќе :)))

Само не овој...Понеконстантен голман не сум видел...ќе биде нешто како Алмунија кога ќе дојде..
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Идниот Топџија повторно стрелаше во ЛШ :)

 
D

D_NazGUL

Гостин
Може реплика?:xx:
Бентнер е најсветлата точка шо ја имаме во тимот.
Вчера Насри ништо не покажа/а и Волкот освен асистенцијата,која и не беше пак совршена/немаше скоро ни еден пробив.
Коментираш за Сања/а не го спомна Клиши кој беше најдобар вчера.
И за Дуду,или да се пушти на позајмица во некоја послаба лига,да си ја врати формата или да се продаде.:salut:
Во однос на Бентнер не се слагам бидејки и ја да зеам да шутирам 100000 пути на гол на крај ке дадам 2-3 гола и у одсуство на Цеск и Перси ќе ме прогласат за надеж. Себичен е премногу! Можеби е добар но нема осет за тим.
Насри и Волкот токму поради фактот дека преквчера беа слаби а претходната утакмица решија се, премногу о очигледно е дека немаат константа у игра, а тоа се постигнува само со искуство. Топ се и двајцата.
Не ги спомнав Клиши и Дуду зашто сметав дека овие што ги спомнав беа сосема доволни. Па јбг и мене душа не ми дава да си го оцрнам цел тим :nesum:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Аман го отепате бендтнер дека има слаба реализација после утакмицата со барнли а ако гледате добро после таа утакмица реализацијата му е на ниво , стварно не ве сваќам , но бендтнер е многу подобрен после таа утакмица
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Според мене потребни се 3 засилувања: голман, центар-халф и шпиц. Чамак, Шамак или како и да е веќе го рачунам за следна сезона. Значи Силвестре ќе направи место за добар центар-халф кој ќе се бори со Галас за место во стартната постава, Вермален тука си е стандарден, значи ќе биде потребен играч кој претежно игра со десна нога - тоа е потребно за баланс во одбраната.

Голман и тоа како е потребен, Алмунија е добар ама само за на клупа, најдобро ќе биде Маноне да го пратиме цела сезона на позајмица, а Флапијански... овај Фабијански де :) да биде трет избор. Ако сака Алмунија повторно да биде прв избор ќе мора многу да се помачи со тој новиот Нојер или кој и да е на тренинзите. Вака ќе бидеме сигурни дека тој што ќе брани ќе го дава максимумот од себе.

Останатото си е супер, само ако повредите и лошата среќа се подалеку од тимот.

нов голман (Нојер, Соренсен или некој друг)

Сања - Галас/нов стопер - Вермален - Клиши/Гибс можеби?

Фабрегас - Сонг - Диаби/Насри

ван Перси - Шамак - Аршавин​

Ќе го имаме најдобриот напад во лигата. :vozbud:

Се разбира формацијава не е фиксна, ќе биде со многу ротации, и секако во зависност од резултатот/противникот.

===============================

ЕДИТ: Вела не отпатувал во Шпанија со екипата бидејќи... СИ ГО ИЗГУБИЛ ПАСОШОТ.

Аматер... едвај доби шанса и еве како ја користи... срамота.

Vela's agent Eduardo Hernandez defended the 21-year-old, saying: 'Carlos did not find his passport. He didn't mislead the club, he just didn't know where the document was.
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Abe vie nekako brzo zaboravate a so wolvs vlaga u 60 i ja spasuva utakmicata posle vikavte bravo bravo
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Да дојдат Виља, Балотели и Чамак... др не треба :)
И право банкрот нека прогласи Арсенал. :)

После толку време англичаните останаа без претставник во полу-финалето па може да се каже и во финалето. Но сега битката ќе се разгори во Премиер лигггата
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
ЕДИТ: Вела не отпатувал во Шпанија со екипата бидејќи... СИ ГО ИЗГУБИЛ ПАСОШОТ.

Аматер... едвај доби шанса и еве како ја користи... срамота.

Vela's agent Eduardo Hernandez defended the 21-year-old, saying: 'Carlos did not find his passport. He didn't mislead the club, he just didn't know where the document was.

The Mexican, who has 23 international caps, is expected to be one of his country's star performers in South Africa this summer…that's as long as he can find his passport in time.

Се згазив од смеење на ова :tv:
Како и да е Вела е ѕверка го гледав константно на секој натпревар на едно натпреварување кај што играше Мексико до 17 или 21 година не се сеќавам ,а во тоа време беше на позајмица во Осасуна мислам
Ќе биде многу добар играч и треба Арсенал да го задржи и со можност да му се дава поголема минутажа барем во некои куп натпревари ...

Што се однесува до Бедтнер дефинитивно треба а лета од клубот ,доста е веќе ... топло ладно е со него ,го пцуеш ,промашува ,не игра добра ,ја тупи играта ,и тап во 90 ќе даде гол и ќе те израдува како никој друг и ќе му простиш неможеш ништо лошо да кажеш ..
Арно ама доста е веќе со такви работи дефинитивно да оди на продажба затоа што тие утакмици он што ги решава дефинитивно можат да бидат порано решени доколку игра некој подобар од него ...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Што нема да се изначитам бе,толку не го ругавте кога не даваше голови и решаваше утакмици во 90 минута.Сега зашо многу касно дава гол не ви чине.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Патетики.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Што нема да се изначитам бе,толку не го ругавте кога не даваше голови и решаваше утакмици во 90 минута.Сега зашо многу касно дава гол не ви чине.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Патетики.
Ај сеа и ти патетики ...
Факт е дека на Арсенал му треба многу поквалитетен играч ,а не Бентнер кој се плетка безврска во нападот и од 100 шанси ќе даде еден гол во последни моменти ,не зборам ништо лошо за него ,ама сум против тоа тој да остане во Арсенал ...
Немој само да ми кажеш дека го браниш Бентнер бидејќи е добар играч и решава утакмици :tv:
Добар играч ,напаѓач е кога ќе ја земе топката ќе помине двајца и ќе ја здрви од 16 метра и ќе даде гол ... добар играч е Чамак, Ван Перси , Џеко ,Торес ,Виља ... не ги спомнав овие со цел да дојдат во Арсенал , туку само како пример што напаѓач му треба на Арсенал
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
I Chamak ne e nekoj kojznae kakov igrac, a koga ke dojde vo Arsenal ke se izgubi totalno Arsenal ne e Bordo :toe:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
The Mexican, who has 23 international caps, is expected to be one of his country's star performers in South Africa this summer…that's as long as he can find his passport in time.

Се згазив од смеење на ова :tv:
Како и да е Вела е ѕверка го гледав константно на секој натпревар на едно натпреварување кај што играше Мексико до 17 или 21 година не се сеќавам ,а во тоа време беше на позајмица во Осасуна мислам
Ќе биде многу добар играч и треба Арсенал да го задржи и со можност да му се дава поголема минутажа барем во некои куп натпревари ...

Што се однесува до Бедтнер дефинитивно треба а лета од клубот ,доста е веќе ... топло ладно е со него ,го пцуеш ,промашува ,не игра добра ,ја тупи играта ,и тап во 90 ќе даде гол и ќе те израдува како никој друг и ќе му простиш неможеш ништо лошо да кажеш ..
Арно ама доста е веќе со такви работи дефинитивно да оди на продажба затоа што тие утакмици он што ги решава дефинитивно можат да бидат порано решени доколку игра некој подобар од него ...
Зашо да лета? Веќе повеќе од сигурно е дека Чамак доаѓа што значи дека Бендтнер ќе дреме на клупа затоа што овој што ќе дојде ќе го заземе неговото место.

И двајцата се слични играчи, па Бендтнер нека седи на клупа и ако не оди со пасеви ќе оди со набацувања, а ако во шеснаесетник има двајца вакви фудбалери тоа е двојно поголема шанса дека некој од нив ќе ја зафати топката со глава и ќе даде гол.

Пошто играчите се многу ниски потребни се минимум двајца во еден тим кои се одлични играчи со глава. Тоа беа Дрвојор и Бендтнер, сега ќе бидат Бендтнер и Чамак.

Млад е Бендтнер, има уште многу да учи. Очигледно е дека ја има подобрено својата игра, а има простор за уште двапати да ја подобри. :)

Паметите какви дрва беа Сонг и Диаби пред 2 години? Сега Сонг прерасна во клучен играч од средината, а Диаби оваа година докажа зошто игра во Арсенал. Истото очекувам да му се случи и на Денилсон во наредните година до две. :toe:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Според мене потребни се 3 засилувања: голман, центар-халф и шпиц. Чамак, Шамак или како и да е веќе го рачунам за следна сезона. Значи Силвестре ќе направи место за добар центар-халф кој ќе се бори со Галас за место во стартната постава, Вермален тука си е стандарден, значи ќе биде потребен играч кој претежно игра со десна нога - тоа е потребно за баланс во одбраната.

Голман и тоа како е потребен, Алмунија е добар ама само за на клупа, најдобро ќе биде Маноне да го пратиме цела сезона на позајмица, а Флапијански... овај Фабијански де :) да биде трет избор. Ако сака Алмунија повторно да биде прв избор ќе мора многу да се помачи со тој новиот Нојер или кој и да е на тренинзите. Вака ќе бидеме сигурни дека тој што ќе брани ќе го дава максимумот од себе.

Останатото си е супер, само ако повредите и лошата среќа се подалеку од тимот.

нов голман (Нојер, Соренсен или некој друг)

Сања - Галас/нов стопер - Вермален - Клиши/Гибс можеби?

Фабрегас - Сонг - Диаби/Насри

ван Перси - Шамак - Аршавин​

Ќе го имаме најдобриот напад во лигата. :vozbud:

Се разбира формацијава не е фиксна, ќе биде со многу ротации, и секако во зависност од резултатот/противникот.

===============================

ЕДИТ: Вела не отпатувал во Шпанија со екипата бидејќи... СИ ГО ИЗГУБИЛ ПАСОШОТ.

Аматер... едвај доби шанса и еве како ја користи... срамота.

Vela's agent Eduardo Hernandez defended the 21-year-old, saying: 'Carlos did not find his passport. He didn't mislead the club, he just didn't know where the document was.
Ако веќе цела Европа се бори за Нојер и даваат цели богатства за него, ние да го земеме....АДЛЕР:). Нојер не е ништо подобар од Адлер, а и овој вториов ќе сака да се докаже во репрезентацијата пред Нојер.


Смени ги местата на Шамак и Ван Перси и ќе биде се во ред :)

The Mexican, who has 23 international caps, is expected to be one of his country's star performers in South Africa this summer…that's as long as he can find his passport in time.

Се згазив од смеење на ова :tv:
Како и да е Вела е ѕверка го гледав константно на секој натпревар на едно натпреварување кај што играше Мексико до 17 или 21 година не се сеќавам ,а во тоа време беше на позајмица во Осасуна мислам
Ќе биде многу добар играч и треба Арсенал да го задржи и со можност да му се дава поголема минутажа барем во некои куп натпревари ...

Што се однесува до Бедтнер дефинитивно треба а лета од клубот ,доста е веќе ... топло ладно е со него ,го пцуеш ,промашува ,не игра добра ,ја тупи играта ,и тап во 90 ќе даде гол и ќе те израдува како никој друг и ќе му простиш неможеш ништо лошо да кажеш ..
Арно ама доста е веќе со такви работи дефинитивно да оди на продажба затоа што тие утакмици он што ги решава дефинитивно можат да бидат порано решени доколку игра некој подобар од него ...

Чекај малку..знаеш ли то што зборуваш?? Значи ти си го гледал пред неколку години, оваа сезона, а и минатата кога и да влегувал не се однесувал како шпиц, ниту како некое експлозивно крило, туку ќе ја земе и ја пимпла по страна без никаков корист. Не викам дека Вела нема да биде подобар играч, но со кој памет кажуваш дека Бентнер нема да биде, а Вела ќе биде, кога се исто годиште, а Бентнер и те како има повеќе направено од него за тимов.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
нов голман (Нојер, Соренсен или некој друг)

Сања - Галас/нов стопер - Вермален - Клиши/Гибс можеби?

Фабрегас - Сонг - Диаби/Насри

ван Перси - Шамак - Аршавин​

Ќе го имаме најдобриот напад во лигата. :vozbud:

Се разбира формацијава не е фиксна, ќе биде со многу ротации, и секако во зависност од резултатот/противникот.

А зошто на пример не можи вака најстандардно?

--------------------------Некој нов голман---------------
Сања/Ебуе-----Галас/(со некој друг)---Вермален----Клиши/Гибс

Волкот/росицки----Фабрегас/Насри---Сонг/Диаби---Аршавин/мерида/Вил.

-----------Шамак/Бентер--------Ван перси/Едуардо-------
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom