Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Koj kolku greski naprail na utakmicata:
Silvestre ∞
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
ајде сега во англија сите да ги победиме =)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Очекувам во наредните денови од медиумите:
Цеск потпишал преддоговор со Барселона,во вторникот кога неговиот Арсенал гостуваше на НоуКамп.
Цеск од лето се враќа „дома“.


Со комшиите ке биде тешко/иако не се и они во некоја форма,ама и ние со повредите...ке биде тешко.:toe:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Прекрасно видео за судбината на Хајбери


пс-песнава во позадина-веносечачка :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Да дојдат Виља, Балотели и Чамак... др не треба :)

Како бе не треба...Котлево и Виља нема шанси да дојдат, а всушност со доаѓањето на Чамак треба да се свртиме повеќе кон одбраната ,како штопер и голман и едно добро крило.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Па и не можевме поинаку....Меси ја направи разликата...а кога најдобриот играч според мене во светот, ја прави разликата....епа тогаш....драстично ја прави...и секоја му чест...

Мислите ми се кон Вајт Харт Лејн....таму ке се одлучи судбината на сезоната....Пред 4-5 години, таму ја славевме титулата, дали и сега ке се вратиме или ке се збогуваме ?:helou:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
A Song Groin Strain 1 wk A Arshavin Calf Muscle Strain 2 wks C Fabregas Calf/Shin Injury 6 wks A Ramsey Broken Leg 6 mths W Gallas Calf Muscle Strain 6 wks K Gibbs Metatarsal Fracture 8 wks R Van Persie Sprained Ankle 3 wks J Djourou Knee Injury 3 wks
Almunia
Fabianski
Eduardo
Silvestre
Denilson
Rosicky
Senderos
toa da se sitne na leto i da se donesat igraci podobri

Neuer
Nekoj CB
Nekoj MC
i spic ! Camak nema da bide dovolen ! zasto osekam deka ke go igra kako asistent! a nas ni treba golgeter !
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Eduardo
Silvestre
Senderos

i spic ! Camak nema da bide dovolen ! zasto osekam deka ke go igra kako asistent! a nas ni treba golgeter !
Тие може да си отидат, другото тешко...
Види го Чамак у Бордо што прај, дали не е голгетер, што праи со тоа главата :)

Чамак ин, Дуду аут, исто и Силвестре и Сендерос, едно место ќе пополни Џуру, за другото ќе се фрли некоја пара. :)

И едно голманче - можда Соренсен или Акинфееф, и топ. Не треба нишо поеќе :)))
 
D

D_NazGUL

Гостин
Ја малку каснам со мојава реакција али искрено тек сеа одвај се освестив. Да бидам искрен и не очекував многу од вчерашната утакмица со обзир на тоа дека се што вреди у тимов е у стационар. Меѓутоа после вчерашниот дебакл морам да прокоментирам.
1. Бентнер под итно или да го преваспитаат у соблекувална и конечно да научи што е тимска игра или нека шета од тим;
2. Диаби вчера дури и три пати се сопна од што неможеше да биде поспор!
3. Едуардо нажалост се потврди дека повредата си го зема својот дел!
4. Волкот и Насри почесто да играат за да бидат уште подобри!
5. Вермален неможе да биде дете за се и лево и десно и напред и назад - аман чоекот се знае која му е позицијата и нека си остане тамо - одличен е!
6. Сања треба да го наградат ако продолжи со вака добра игра!
Мора Венгер да сфати дека се потребни поискусни играчи у тимов или подобро речено потребни се ИГРАЧИ у тимов. До кога ќе води фирма а не тим?
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ја малку каснам со мојава реакција али искрено тек сеа одвај се освестив. Да бидам искрен и не очекував многу од вчерашната утакмица со обзир на тоа дека се што вреди у тимов е у стационар. Меѓутоа после вчерашниот дебакл морам да прокоментирам.
1. Бентнер под итно или да го преваспитаат у соблекувална и конечно да научи што е тимска игра или нека шета од тим;
2. Диаби вчера дури и три пати се сопна од што неможеше да биде поспор!
3. Едуардо нажалост се потврди дека повредата си го зема својот дел!
4. Волкот и Насри почесто да играат за да бидат уште подобри!
5. Вермален неможе да биде дете за се и лево и десно и напред и назад - аман чоекот се знае која му е позицијата и нека си остане тамо - одличен е!
6. Сања треба да го наградат ако продолжи со вака добра игра!
Мора Венгер да сфати дека се потребни поискусни играчи у тимов или подобро речено потребни се ИГРАЧИ у тимов. До кога ќе води фирма а не тим?
Може реплика?:xx:
Бентнер е најсветлата точка шо ја имаме во тимот.
Вчера Насри ништо не покажа/а и Волкот освен асистенцијата,која и не беше пак совршена/немаше скоро ни еден пробив.
Коментираш за Сања/а не го спомна Клиши кој беше најдобар вчера.
И за Дуду,или да се пушти на позајмица во некоја послаба лига,да си ја врати формата или да се продаде.:salut:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Ne neka se sitne! nema cel zivot da mu davame sansi,ili da se grizime za negovata forma! Samo so povredata go vadite ! Coekot e kamen i kamen e ... Ima lugje posle povreda igraat u neverojatna forma taka da se sitka se so e slabo..

http://www.iii.co.uk/news/?type=afxnews&articleid=7830084&subject=general&action=article

ajde veke neka go kupi timot,da dade nekoj denar ! Venger resil da trosi i da kupuva pa treba da se iskoristi prilikava !

Camak dae gol
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom