Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Затоа треба Резерва искусен и јак (Ван Дер Варт)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Да де,и кога ке се вратат Цесц и Насри и Росицки -_-.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Баш ме интересира ! Еве еден тип од мене !

GG ! Најдобар тип !:pos2:

Постот кој ги потресе Мадригани !


Цитат: „Јас можеби немам, но сепак можам да се пофалам, со тим кој сами си го градиме, со кој сами се справуваме, каде со 10 000 000 фунти секоја година се бориме за титулата, каде играме финалиња и полуфиналиња во ЛШ, можеби без некој голем успех, но горд сум на момците кои даваат се на терен, кои плачат кога грешат, каде за разлика од нас, кај вас, идат само заради парите, каде и Роналдо и Кака, нема да донесат титула оваа година !

Ние можеби немаме пари како вас, но имаме Тренер кој вие го баравте, но тој самиот е доволно паметен, да сфати дека тренерите на Реал се само марионети, кои се управувани од Перез, Тренер кој е 15 години на чело кој донесе 10 титули, кој секогаш ке има подршка од сите нас, за тоа што го прави ?!

Кажи дали повеке те исполнува кога Роналдо ке даде гол, или кога Раул ке даде гол ?!

Кај нас се сите Рауловци, сите се наши деца, кои вистински го сакаат клубот !

Повекето кои си заминаа, жалат што си заминаја, од тимот каде што имаја се, каде сите му се благодарни на Венгер, каде од играчи непознат направи супер ѕвезди ! Анелка купен за едно евро продаден за 40 000 000, и плус многу слични како него !“
одлино казано нека и дојде на знаење на реал
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Коа ке се вратат ке биде супер нека се вратат а не да чекаме да се вратат,утре пак некој ке се повреди пак ке треба да чекаме?????Ван Дер Варт може да игра на сите позиции у средина и тој според мене ке биде Топ Засилување...И за Аршавин немаше место па Венгер најде..
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ван Дер Ваарт е одлично засилување и мислам и јас дека би ни дошол добро и ќе се најде место за него во тимот верувајте :wink:
„Јас можеби немам, но сепак можам да се пофалам, со тим кој сами си го градиме, со кој сами се справуваме, каде со 10 000 000 фунти секоја година се бориме за титулата, каде играме финалиња и полуфиналиња во ЛШ, можеби без некој голем успех, но горд сум на момците кои даваат се на терен, кои плачат кога грешат, каде за разлика од нас, кај вас, идат само заради парите, каде и Роналдо и Кака, нема да донесат титула оваа година !

Ние можеби немаме пари како вас, но имаме Тренер кој вие го баравте, но тој самиот е доволно паметен, да сфати дека тренерите на Реал се само марионети, кои се управувани од Перез, Тренер кој е 15 години на чело кој донесе 10 титули, кој секогаш ке има подршка од сите нас, за тоа што го прави ?!

Кажи дали повеке те исполнува кога Роналдо ке даде гол, или кога Раул ке даде гол ?!

Кај нас се сите Рауловци, сите се наши деца, кои вистински го сакаат клубот !

Повекето кои си заминаа, жалат што си заминаја, од тимот каде што имаја се, каде сите му се благодарни на Венгер, каде од играчи непознат направи супер ѕвезди ! Анелка купен за едно евро продаден за 40 000 000, и плус многу слични како него !“
ОДЛИЧНО кажано , браво ... неам коментари за ова... Реал... и сите како нив Спуштени на земја :toe:

Едит : Еве кој ќе биде денешниот Фабрегас
Со помош на Сонг :pipi:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
После Манчестер ке се види дали треба да се купи или не..

Јас мислам дека треба да купи али нема да купи ке видите..
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
единствено што би требало да се купи е дмц у случај сонг да се повреди(не дај боже) иначе не ни треба друго од средина(росицки,насри,волкот кај ке ги стаи после???)
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Волкот е напаѓач...Росицки има доволно проблеми со коленото и на него неможеме да очекуваме многу..Насри ке влезе у прв тим а Сонг 2 недели ке иде на Црничкиот Куп..И еден ако се повреди нема замени освен (Рамзи(млад нема ич искуство) Вилшер( исто така) така да ни треба искусен и јак играч (ВАН ДЕР ВАРТ)
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Ajde Gunners sakam da gi izedete deneska Man.Utd , sum ve stael 2ka chista na liste ne sakam na vas da padnem :) Go Go Go ! :wink:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Со среќа вечерва дечки, со интелегентна игра, која впрочем не се сомневам дека ќе изостане, да се надмудри противникот и да се дојде до посакуваниот резултат.:smir:
 
Член од
29 јули 2009
Мислења
4
Поени од реакции
1
Ajde Gunners sakam da gi izedete deneska Man.Utd , sum ve stael 2ka chista na liste ne sakam na vas da padnem :) Go Go Go ! :wink:
Јас мислам дека нема да биде тоа никакво изненадување затоа што Арсенал е многу поквалитетен тим сезонава од ман.ј....очекувам победа денеска од Арсенал...поззз
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Јас мислам дека нема да биде тоа никакво изненадување затоа што Арсенал е многу поквалитетен тим сезонава од ман.ј....очекувам победа денеска од Арсенал...поззз
:pos2: Фала ти АНРИ !!!
А се надевам вечер и Тиери ќе биде некаде пред тв да го гледа дербиво како што обично и прави :pipi:
А Дени - Сонг и Диаби ... изјави Венгер дека се доволно добри и квалитетни за да го заменат Цеск и дека ќе немаме проблеми во средината... не се ни сомневав во тоа... тука е и Ебуе може да се стави после тоа... како и Ремзи и Вилшер... само прво да го извадиме со позитива... после полесно ќе биде :smir:
Уште само 1 Час и 15 минути :tv:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Добар е Денилсон оваа сезона . Сите дечки се унапредени за разлика од минатата така да Денилсон или Ремзи може до некаде да го заменат Цеск . Каков Ван Дер Варт, имаме фудбалери кој допрва треба да покажат што знаат . :)

пс. Денеска можеби ќе излезат со Белите дресови :)
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Абре луге најмногу се нервирам кога ке рече некој кај ќе го ставиме...па зошто и ние еднаш да немаме добра клупа...
Епа тоа ни е нашиот главен проблем...играме добро додека сме со прв состав и ако се повреди некој веднаш пагаме во форма мислам дека треба да се доведи дечкото

коефициентот кај нас во радовиш е паднат од 3.80 на 2.75
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom