Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Уживајте бе , иаме тим кој може да се спротистави на буквално секој тим у светов... не мора Фабре Насри и Волкот да ги иаме... и вака сме многу опасни ... и ќе видиме како ќе се справат со нас :pipi:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Баш ме интересира ! Еве еден тип од мене !

GG ! Најдобар тип !:pos2:

Постот кој ги потресе Мадригани !


Цитат: „Јас можеби немам, но сепак можам да се пофалам, со тим кој сами си го градиме, со кој сами се справуваме, каде со 10 000 000 фунти секоја година се бориме за титулата, каде играме финалиња и полуфиналиња во ЛШ, можеби без некој голем успех, но горд сум на момците кои даваат се на терен, кои плачат кога грешат, каде за разлика од нас, кај вас, идат само заради парите, каде и Роналдо и Кака, нема да донесат титула оваа година !

Ние можеби немаме пари како вас, но имаме Тренер кој вие го баравте, но тој самиот е доволно паметен, да сфати дека тренерите на Реал се само марионети, кои се управувани од Перез, Тренер кој е 15 години на чело кој донесе 10 титули, кој секогаш ке има подршка од сите нас, за тоа што го прави ?!

Кажи дали повеке те исполнува кога Роналдо ке даде гол, или кога Раул ке даде гол ?!

Кај нас се сите Рауловци, сите се наши деца, кои вистински го сакаат клубот !

Повекето кои си заминаа, жалат што си заминаја, од тимот каде што имаја се, каде сите му се благодарни на Венгер, каде од играчи непознат направи супер ѕвезди ! Анелка купен за едно евро продаден за 40 000 000, и плус многу слични како него !“
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Баш ме интересира ! Еве еден тип од мене !

GG ! Најдобар тип !:pos2:

Постот кој ги потресе Мадригани !


Цитат: „Јас можеби немам, но сепак можам да се пофалам, со тим кој сами си го градиме, со кој сами се справуваме, каде со 10 000 000 фунти секоја година се бориме за титулата, каде играме финалиња и полуфиналиња во ЛШ, можеби без некој голем успех, но горд сум на момците кои даваат се на терен, кои плачат кога грешат, каде за разлика од нас, кај вас, идат само заради парите, каде и Роналдо и Кака, нема да донесат титула оваа година !

Ние можеби немаме пари како вас, но имаме Тренер кој вие го баравте, но тој самиот е доволно паметен, да сфати дека тренерите на Реал се само марионети, кои се управувани од Перез, Тренер кој е 15 години на чело кој донесе 10 титули, кој секогаш ке има подршка од сите нас, за тоа што го прави ?!

Кажи дали повеке те исполнува кога Роналдо ке даде гол, или кога Раул ке даде гол ?!

Кај нас се сите Рауловци, сите се наши деца, кои вистински го сакаат клубот !

Повекето кои си заминаа, жалат што си заминаја, од тимот каде што имаја се, каде сите му се благодарни на Венгер, каде од играчи непознат направи супер ѕвезди ! Анелка купен за едно евро продаден за 40 000 000, и плус многу слични како него !“
Од кого е постот ?
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Аиууу тој Вилшер мерак ти е да го глеаш...навивам за вас тимот е прекрасен убава игра добар тренер...играчи млади надежни само едно знајте ТИТУЛИ СЕ ПРЕД ВАС ае со срека утре и понатака
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Се надевам дека денес сите ќе гледаме еден прекрасен и фер натпревар со мн голови и нормално со мннооооооогууууууу пиво.Поздрав и нека растура подобриот.(се надевам дека ќе е Ман Утд)
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Ke ni bide polesno ako u ponedelnik do 00-00 ke kupi nekoj igrac so ke ni bide od korist(jas se nadevam Van Der Vaart zs drug ne mi paga na pamet na vas????)
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
591
Поени од реакции
487
Баш ме интересира ! Еве еден тип од мене !

GG ! Најдобар тип !:pos2:

Постот кој ги потресе Мадригани !


Цитат: „Јас можеби немам, но сепак можам да се пофалам, со тим кој сами си го градиме, со кој сами се справуваме, каде со 10 000 000 фунти секоја година се бориме за титулата, каде играме финалиња и полуфиналиња во ЛШ, можеби без некој голем успех, но горд сум на момците кои даваат се на терен, кои плачат кога грешат, каде за разлика од нас, кај вас, идат само заради парите, каде и Роналдо и Кака, нема да донесат титула оваа година !

Ние можеби немаме пари како вас, но имаме Тренер кој вие го баравте, но тој самиот е доволно паметен, да сфати дека тренерите на Реал се само марионети, кои се управувани од Перез, Тренер кој е 15 години на чело кој донесе 10 титули, кој секогаш ке има подршка од сите нас, за тоа што го прави ?!

Кажи дали повеке те исполнува кога Роналдо ке даде гол, или кога Раул ке даде гол ?!

Кај нас се сите Рауловци, сите се наши деца, кои вистински го сакаат клубот !

Повекето кои си заминаа, жалат што си заминаја, од тимот каде што имаја се, каде сите му се благодарни на Венгер, каде од играчи непознат направи супер ѕвезди ! Анелка купен за едно евро продаден за 40 000 000, и плус многу слични како него !“


Секоја чест за постот супер напишано. Се надевам на добра игра денес со многу голови и нека победи подобриот:smir:
 
Т

Топџија

Гостин
18:15......... Големото дерби.

Во комбинација за натпреварот имаме околу 13 играчи(достојни за ваков противник). Колку се - толку се, несомнено сите ќе дадат максимум од себе. Натпреваров може да отиде во било која насока. Особено клучен ќе биде првиот гол, па затоа очекувам и претпазлива игра од двете страни на почетокот, за да се испитаат силите, да се намириса потенцијална несигурност кај противникот. Во секој случај ќе биде потребна и доза на среќа за да се добие натпреваров.
Како и да е ќе бидам презадоволен ако го добиеме натпреварот, но нема да сум премногу разочаран ако го загубиме, сепак е ова гостување на Олд Трафорд.
И уште нешто. Имам приметено дека во сезоните во кои водиме битка за титулата епилогот од дуелите со МУ и не ни е најсјаен. А пак подобар скор имаме со нив во сезоните кога го губиме чекорот уште во јануари. Еве на пример во Invincibles сезоната МУ беа единствениот тим кој не го совладавме(2 нерешени), пред две сезони освоивме само 1 бод. Наспроти тоа лани им земавме 4 бода, а 2006та ги победивме на два пати.
Затоа без разлика како ќе заврши натпреварот немојте да донесувате заклучок за можностите на Арсенал оваа сезона.
Поздрав од мене па се читаме по натпреварот во добро расположение!!!:helou:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Ние секоја сезона имаме конкурентен тим и секоја сезона на почетокот сме први и не освојуваме...
Одговорот е во тоа дека се многу млади играчите а големо е темпото во англија и немаме искуство и сили да одиграме 38 утакмици во исто темпо и со исти сили..Имаме бегано и со 10 поени па на крај да не сме биле Шампиони..Нас ни треба искуство и сила да издржиме..Тимот ни е многу јак али нема сила и искуство..

На Јунајтед тимот или на Ливерпул да не е појак од нашиот..Имаме појаки играчи од нивните можеби минимално али нивните се полни со енергија,сила и искуство..
Можат да издржат...И имаат по 2 ца поединци што се едни од најаките у светот
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.550
Поени од реакции
43.021
Aj со среќа вечер и нека победи подобриот...

Спортски Поздрав!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
и сеа кој ке игра место цеск?диаби уморен,вилшер нели мала повреда ама и недоволно искуство за дерби што значи ебуе(да биде подефанзивен а денилсон да биде креатор) или па диаби па второ росицки :vozbud:
п.с македонец 7 респект за постот :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom