Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ready For Rooney

:pos2::pos2: Како само ќе го јаде а?
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123


29 08 2009 , Олд Трафорд , 18 и 30 ....

ова е првото дерби сезонава ... натпреварот помеќу утд и арсенал секога апсолутно секогаш бил еден од најитнесените можеби и на светов

- утд : не ја започна сезонава најубедитлно уште во првиот меч против бирмингам , но и претходните сезони првиот меч го започнуваа со нерешен исход .... хендикеп е земинувањето на освалдо во ројал ... и се разбира неиграњето на рио .... нивното најсилно оружје е контрата слично како и ние .

- арсенал : ќе се почувствува отсусвото на нашиот најдобар плејмејкер ... цесц , ама имаме и ние коњи за трки :pos2: после 100 години условни фаворити на одл трафорт :smir: се надевам со причина ... очекувам одличен меч на верминаторот , РвП и А.А како и на машината сонг-билонг ....


повелете на темава :
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
VS


Најпосле дојде и првата озбилна утакмица во премиер лигата ,во кој одиме на гости кај Манчестер Јунајтед.Манчестер е видно ослабен по заминувањето на Тевез и Роналдо,лошо ја почнаа сезоната губејки од Барнли.Но после поразот против Барнли следуваше победа од 5 :0 против Виган.За нас ова е одличен тест и оваа утакмица ќе покаже колку сме конкурентни за освојување на трофеи оваа сезона.


Последната утакмица со Манчестер ја одигравме 0:0 ,додека во полуфанелето во лш губевме двапати и дома и на гости.Во оваа утакмица треба посебно да се внимава на Руни кој најверојатно ќе го чува Вермален.Освен Руни тука се и Овен и Бербатов.Треба да флеземе со најјакиот состав што го имаме на располагање и да одиграме најдобро што можеме.

Мислам дека нема да биде тешко и да го предвидеме составот.

Сонг одмараше против Пумпите,така да овој натпревар ќе го започне од првата минута.Диаби дефинитивно нема да стартува,барем така кажа Венгер после натпреварот со Селтик.

И уште една работа која по мене е и сигурна ставање на Аршавин и Робен во почетниот состав.Барем не се одмараа безвеза против Селтик :).Не верувам ни дека Дуду ќе стартува по 3 пат во низа.Трет офанзивни играч треба да биде Бендтнер со тоа што не стартуваше против Селтик.

За жал ќе се чуствува отсуството на Цеск но што е тука тука е.

Одбраната иста ,без промени во однос на Селтик.



-----------Almunia-----------
Sagna Gallas Vermaelen Clichy
----------Song---------------
------Cesc----Denilson-------
Bendtner-------------Aršavin-
------------RvP--------------


И секако одиме да ги сплескаме.:arsenal1:
:general::general::afc::arsenal2::arsenal3:


 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Штета што не игра Фабрегас, одличен плејмејкер е, а беше и во одлична форма. Многу ќе е посиромашно дербито ама тоа е, што да се прави. И без него имате солидна екипа да му се спротивставите на секого. позз
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Штета што не игра Фабрегас, одличен плејмејкер е, а беше и во одлична форма. Многу ќе е посиромашно дербито ама тоа е, што да се прави. И без него имате солидна екипа да му се спротивставите на секого. позз
Токму така е !
И ајде уште малку па ќе го гледаме првото мега дерби на нашиот тим оваа сезона , Манчестер не се во така добра форма што ме тера да очекувам победа :smir:
Но фудбал е... и мора да чекаме крај на мечот за да просудиме и да кажеме што и како било и ќе е :pipi::helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Адебајор дека ќе игра , тоа е 100% сигурно , ама Туре како капитен би бил во тимот ама... он не верувам дека лично би сакал да игра против нас :toe:
Има време до тој меч за да се види што и како стои :pipi:
Прво на листа ни се другиве од Манчестер да ги испотепаме на терен :pos2:
Да, секако... ќе ни попушта киксерот :)
Еве ти официјална потврда .
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
139
Поени од реакции
2
VS


Најпосле дојде и првата озбилна утакмица во премиер лигата ,во кој одиме на гости кај Манчестер Јунајтед.Манчестер е видно ослабен по заминувањето на Тевез и Роналдо,лошо ја почнаа сезоната губејки од Барнли.Но после поразот против Барнли следуваше победа од 5 :0 против Виган.За нас ова е одличен тест и оваа утакмица ќе покаже колку сме конкурентни за освојување на трофеи оваа сезона.


Последната утакмица со Манчестер ја одигравме 0:0 ,додека во полуфанелето во лш губевме двапати и дома и на гости.Во оваа утакмица треба посебно да се внимава на Руни кој најверојатно ќе го чува Вермален.Освен Руни тука се и Овен и Бербатов.Треба да флеземе со најјакиот состав што го имаме на располагање и да одиграме најдобро што можеме.

Мислам дека нема да биде тешко и да го предвидеме составот.

Сонг одмараше против Пумпите,така да овој натпревар ќе го започне од првата минута.Диаби дефинитивно нема да стартува,барем така кажа Венгер после натпреварот со Селтик.

И уште една работа која по мене е и сигурна ставање на Аршавин и РобIн во почетниот состав.Барем не се одмараа безвеза против Селтик :).Не верувам ни дека Дуду ќе стартува по 3 пат во низа.Трет офанзивни играч треба да биде Бендтнер со тоа што не стартуваше против Селтик.

За жал ќе се чуствува отсуството на Цеск но што е тука тука е.

Одбраната иста ,без промени во однос на Селтик.



-----------Almunia-----------
Sagna Gallas Vermaelen Clichy
----------Song---------------
------Cesc----Denilson-------
Bendtner-------------Aršavin-
------------RvP--------------


И секако одиме да ги сплескаме.:arsenal1:
:general::general::afc::arsenal2::arsenal3:



cekaj imas bajagi greski ili jas sum greskata bentner igrase od pocetok so celtic ili ne ???:nesvest:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
The door is wide open for Arsenal to sign this £9 million midfielder

Posted by Cathal Breathnach on August 28, 2009 | 8 Comments
Following the sales of both Arjen Robben and Wesley Sneijder to Bayern Munich and Inter Milan respectively, you may have thought that Real Madrid have finished their summer sales, however their is still one man up for grabs.
Rafael Van Der Vaart remains firmly in the shop window with only four days left in this summer’s transfer window. The Dutch midfielder has been linked with a whole host of European clubs over the past few weeks, however as of now, nothing has materialised.
The player himself has admitted that he would love to move to a Premier League and personally, I think a move to Arsenal could be on the cards. Liverpool have been mentioned, however the fact that Rafa Benitez only has a few million pound to spend seems to rule out the possibility of a move to Anfield.
Arsenal boss Arsene Wenger has today claimed that he may dip into the market before the window shuts next Tuesday. Van Der Vaart, 26, for me would be an ideal addition to the Gunners squad. He an experienced international, who is undoubtedly entering the prime years of his career. He can play anywhere in midfield and when I say play, I don’t mean just play ok in every position, I mean he can play exceptionally well in every position.
Many figures have been banded about in recent weeks, however £9 million is thought to be the figure that would secure Van Der Vaart’s services and after the sale of both Kolo Toure and Emmanuel Adebayor to Manchester City, Wenger certainly has that kind of money to spend. S0, what do you think? Should Arsenal make a move for Van Der Vaart or should they look
Veke dadov svoj komentar za utakmicata so Man Utd
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Веке се влезе во новиот ден, во денот каде Арсенал гостува на Олд Трафорд !

Кога играат овие тимови, никогаш ништо не се знае !

Можно е наша победа, или нивна, но во едно сум сигурен, дека нерешено нема да биде, и дека победникот ке победи со 2 гола, разлика !

Очекувам добар состав, иако во тимот ке го нема Фабрегас, кој сепак мислам дека може да биде заменет од Ремзи, но не верувам дека ке настапи од првата минута !

Еве го и мојот состав !

------------Сонг---------
Денилсон---------------Диаби

--Рвп------------------Аршавин

--------Бендтнер/Дуду--------
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
И Ремзи е повреден,така да Диаби е единствена опција.
А во второ да го видиме Вилшер.:vozbud:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Лол зарем и Ремзи ?!

Не пиши на официјална, сигурен си Лоџикс ?!

From that we can conclude Aaron Ramsey has recovered from the knock he suffered against the Scottish side.

цитат ?!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Moja грешка,нели после натпреварот изјави дека имал болка,и дека е неизвесен за дуелот со Гејчестер.Сепак не било ништо сериозно.-_-
:pipi:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Аман само уште тој ни фали !

Сепак се е ок ! Уфффф ===>>>> полесно ми е !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom