Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Т

Топџија

Гостин
Еве ги 4те шешири за вечерашното извлекување(поточно во 18:00 ч):

1 шешир:
-Barcelona
-Arsenal
-Chelsea
-Liverpool
-Manchester U.
-Bayern
-Sevilla
-Milan

2 шешир:
-Inter
-Juventus
-Real Madrid
-Porto
-Lyon
-Rangers
-CSKA Moskow
-AZ Alkmar

3 шешир:
-Olympiacos
-Marseille
-Besiktas
-Atletico Madrid
-Fiorentina
-Stuttgart
-Bordeaux
-Dynamo Kyiv

4 шешир:
-Wolfsburg
-Standard Liege
-Rubin Kazan
-FC Zurich
-Unirea Uzirceni
-Debreceni
-Maccabi Haifa
-APOEL Nicosia

Моја желба е следнава ждрепка:
-Јувентус (мислам дека се интересен тим за надигрување и имам мерак Арсенал да се испроба со нив).
-Олимпијакос ( Една од полесните екипи од 3 шешир, али сепак не смее да се потценат.Екипа против која може без проблем да се извадат 4 бода).
-Стандард (Белгискиве екипи се тапа. Затоа и добро ќе е да се паднат со нас во група , за без проблем со втори состави да им грабнеме 6 бода).

Во поглед на поделбата има неколку екипи од 3 шешир кои се поквалитетни од оние во 2от. Така да може распределбата да биде на неколку убиствени групи и неколку со еден изразен фаворит.
останува да видиме како ќе ни се погоди ждрепката.:helou:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
моја желба е аз,атлетико,и било кој освен волвзбург :pipi:
аз минатата сезона бушеа у холандско а ги немам видено како играат и атлетик за да видиме како ке се справат гала и верми со агуеро :vozbud: а од волвзбург богами ме фака страв :toe:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Ако сме малери ова ќе се падне
Арсенал
Реал Мадрид
Фиорентина
Волфзбург

А ако не сме
Арсенал
Аз Алкмар
Динамо Киев
Дебрецен :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
ако ти текнува и коа стигнавме до финале игравме против реал и јуве во полу и четврт по потешкиот пат е поинтересно :smir: само не ми текнува со кој игравме во групи :toe:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
ако ти текнува и коа стигнавме до финале игравме против реал и јуве во полу и четврт по потешкиот пат е поинтересно :smir: само не ми текнува со кој игравме во групи :toe:
Со Ајакс, Спарта Прага и Тун. :smir:

Интересно е на тој начин, но важно е да се фокусираме и на Премиер лигата. Тогаш, таа сезона кога игравме финале за малку можевме да останеме без Лига на шапиони. Завршивме четврти.

Мене лично ми е помил трофејот во Премиер лигата, за Лигата на шампионите ако се има доволно среќа (таму и тоа како е потребна) ќе стигнеме до финалето, но ако се нема доволно е и полуфинале, само да ја освоиме Премиер лигата. :helou:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
Арсенал во текот на оваа недела најавил во Англија дека ќе донесе уште три имиња во својот тим со што ќе го подигне нивото во составот и ќе се обиде оваа година да стигне до титулата во Премиер Лигата се пишува во англискиот печат ова утро. :toe:
Од каде испадна оваа изјава на www.sportskoradio903.com.mk :toe:

 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
мислам дека доста би ви помогнал вас Нистелрој и така сте во потрага по напаѓач :)
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
bb[noone];2861133 напиша:
мислам дека доста би ви помогнал вас Нистелрој и така сте во потрага по напаѓач :)
Мислиш Венгер би земал таков играч 33 год и мислиш дека таков играч ни треба :pos2:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
оти да не бе ако нема кој друг да земе и нема да кошта многу :):)
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Арсенал во текот на оваа недела најавил во Англија дека ќе донесе уште три имиња во својот тим со што ќе го подигне нивото во составот и ќе се обиде оваа година да стигне до титулата во Премиер Лигата се пишува во англискиот печат ова утро. :toe:
Од каде испадна оваа изјава на www.sportskoradio903.com.mk :toe:

Се чекаше да го минат Селтик, сега го минаа и си инкасираа 20 милиончиња. Нема да наштетат никому 1/2 засилувања. Важно е екипата да има ширина.

Многу фудбалери се повредуваат. Ако Фабрегас не биде фит за со Манчестер, немаме адекватна замена за него - Ремзи е повреден а Диаби ќе биде одмаран. Ќе мора да се импровизира. :toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ако сме малери ова ќе се падне
Арсенал
Реал Мадрид
Фиорентина
Волфзбург

А ако не сме
Арсенал
Аз Алкмар
Динамо Киев
Дебрецен :)
малери?не памтам на Арсенал од дамна тешка група да му се паднала :)
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127

Неможам да ја заборавам оваа слика:pos2:

Да му покаже на Руни кој е кој:arsenal5:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Јас многу го сакам Реал во група ! Нека дојде педерчето Роналдо пак на Емирати .

Па и Фиорентина и Волзбург заедно ако треба :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Уште не ми е јасно што бара Севиља во прв шешир а Реал во втор...Нели во прв шешир беа топ 8 екипите од сите лиги кои константо играат добро во Лига Шампиони.Паметам пред две сезони кога челзи влезе место баерн ама за севиља...

_________________________________________________________________________
-Real Madrid
-Marseille
-Unirea Uzirceni

Типувам на овие дека ке ни паднат
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Уште не ми е јасно што бара Севиља во прв шешир а Реал во втор...Нели во прв шешир беа топ 8 екипите од сите лиги кои константо играат добро во Лига Шампиони.Паметам пред две сезони кога челзи влезе место баерн ама за севиља...

_________________________________________________________________________
-Real Madrid
-Marseille
-Unirea Uzirceni

Типувам на овие дека ке ни паднат
а Реал па секоа година игра мн добро во лига шампиони :pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom