Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Т

Топџија

Гостин
Уште не ми е јасно што бара Севиља во прв шешир а Реал во втор...Нели во прв шешир беа топ 8 екипите од сите лиги кои константо играат добро во Лига Шампиони.Паметам пред две сезони кога челзи влезе место баерн ама за севиља...
Рангирањето е според коефициентот кој се собира од последните 4 или 5 години со натпревари во европските купови. Севиља пред 3 години 2 пати по ред го освојуваше УЕФА купот и имаше по некој достоен настап во ЛШ. А Реал пак не мрдна од 1/8 финале веќе 5 години ако не се лажам.
Затоа и германскиот шампион е во 4та група(пошо нема ништо изиграно ва Европа), а Ренџерс на пример се во 2та група, а според квалитетот на тимот и моменталната титула треба да е обратно.

Jay Simpson отиде на едногодишна позајмица во QPR. Нека му е со среќа и нека шиба голови таму.:helou:

http://www.arsenal.com/news/news-archive/simpson-joins-qpr-on-season-long-loan-deal
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Интер, Лион , Бешикташ , Бордо, Стандард.. осеќам дека од овие пет тимови три ке ни се паднат.:smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Де бе, до сеа Роналдо требаше у затвор да го стаат . :pos:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
Ваква глупост до сеге стварно немам видено да се казни едуардо за глума ами тогаш што треба за роналдо да се казни цел живот да не игра фудбал, што треба за дрогба кој фо мечот со барселона глумеше 4-5 пати стварно не ми е јасно :toe:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
50:50 за капитенот дека ке игра во сабота.тука.
Со Росицки нема да се ризикува,иако е почнат со фул тренинг.

И еве официјално за Ебуе дека останува и дека ке потпише нов договор:
If Arsenal want me to sign a new contract, I will sign because I love this Club,” he said.

“I have forgotten about last season and I’m thinking about this season and I want to give my best.

“I didn’t think about leaving when the fans booed me - I didn’t say I wanted to move. I’ve got two more years with Arsenal and I feel very, very happy here. I want to prove more with this Club and win something with my team.

“Things happened with the fans but I have forgotten that. They sing my name when I play and that makes me feel really happy. I say thank you to the fans for coming to support us.

I didn’t say I wanted to move. I didn’t say I want to leave my friends because I have a big family here. I didn’t say to the journalists that I wanted to move because I am really, really happy here.

“The boss gave me some confidence and my friends have helped me a lot so now I feel very, very good when I play.”
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Погледнете ги. Лани никој не веруваше дека Ебуе, Сонг, Денилсон, Диаби и Бендтнер ќе успеат. Сега си поигруваат со Селтик.

4/4, 15-3. Demolition job for Arsenal. :je:
Никој? - Од секогаш кажував и верував овие играчи се ОДЛИЧНИ и ќе успеат само што тоа мислење многу малку други го делеа со мене :toe:


Иначе хахаха... Реал глеам паднале и во втор барабан ... аа Арсенал е прв барабан како и секогаш и нема што да се грижиме сега кој и да ни падне... знаеме дека можеме да го победиме... нема мислам потреба од грижи но ако е на наша страна среќата ќе ни паднат и некои буквално полесни противници :smir:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Никој? - Од секогаш кажував и верував овие играчи се ОДЛИЧНИ и ќе успеат само што тоа мислење многу малку други го делеа со мене :toe:
Таков е зборот, скоро никој. :kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom