Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
За искуство би рекол дека го има ,квалитет има некој.
Но не е за во Арсенал!
Јас верувам дека Венгер може да најде многу подобар дефанзивец и тоа не за голема пара.
На пример одсекогаш сум сакал да го видам Ричардз ( Мика ) во нашиот тим а тоа оваа сезона е можно поради големиот број играчи одбранбени во тимот на Сити.
Може да се случи трансфер на Ричардс во Арсенал, доколку Сити прифати(што не ми се верува), поради тоа што пред некој месец излезе Венгер со изјава дека пазарот во Англија оваа сезона ќе бил поефтин.
Иначе Ричардс полека станува како Фреј и Јаја Туре. Неколку години редовно ги поврзуваат новините со Арсенал, а ништо не се случува. Фреј уште пред траснферот на Леман во Арсенал :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Може да се случи трансфер на Ричардс во Арсенал, доколку Сити прифати(што не ми се верува), поради тоа што пред некој месец излезе Венгер со изјава дека пазарот во Англија оваа сезона ќе бил поефтин.
Иначе Ричардс полека станува како Фреј и Јаја Туре. Неколку години редовно ги поврзуваат новините со Арсенал, а ништо не се случува. Фреј уште пред траснферот на Леман во Арсенал :)
Ама исто така се сеќавам пред 2 сезони летого Ричардз излезе со изјава дека одсекогаш бил фан на Арсенал и многу му се допаѓал системот на игра во Арсенал и некогаш би сакал да заигра во овој тим.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.835
Поени од реакции
10.198
БУФОН ИЗЛЕЗЕ НА ПОЛУВРЕМЕ!!!!!
ИМАШЕТО ТУКА. ГО ПРАШАЛЕ ДАЛИ ЌЕ СИ ОДИ ЛЕТОВО

--- надополнето ---

БУФОН ИЗЛЕЗЕ НА ПОЛУВРЕМЕ!!!!!
ГО ПРАШАЛЕ ДАЛИ ЌЕ СИ ОДИ ЛЕТОВО
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Па исто е интервјуто,само различен наслов:)))
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
еве го новиот дрес , модифициран на дресот од 70 - 71 , амблемот ке биде модифициран т.е ко тогаш со ситни букви ќе го пишува спонзорот .доста ми е на кеиф 27749101501806257802635.jpg

за шамак - добредојде ( се надевам дека уште еден пред светското и лесно да си чмаеме до почетокот на наредната )
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Овој амблем со топот на левата страна највеќе ми правеше мерак а и како што знам до некаде 2003/4 го имавме така на лево топот само во подруг облик од овој на дресот :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.404
Поени од реакции
6.024
Фабрегас во Лондон ке ја донесел одлуката во наредните 48 сати дали ќе си замине или не...
И ако замине само да купиме некој шабан на кој ке му требаат 1 година да се привикне ојдовме ск*рцум.
И дај ве молам ако замине не пишувајте коментари као демек ке сме останеле и после тоа навивачи затоа што мислам дека нема педер на фан клубов кој ке прекине да навива за Арс. Туку глеајте што ке се случи и да бидеме објективни после одлуката на Цеск.
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom