Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Само уште не ми е јасно како може Галас да биде заменет у трампа за некого кога он е Слободен играч ,кај сака може да оди...
Јас колку што ми текнува знам дека потпиша и тој нов договор :toe:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
На сон ти има потпишано :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
И сега што биде?
Ако ја изгубиме и оваа наредната, 4 то место.... :tapp:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Трампа со Галас во смислам, дека ке си оди,а на негово место да дојде замена...Знаеме дека нема потпишано договор, иначе немаше да се траштаме за одбранбен играч...

...Иначе Да, само победа против Фулам ни гарантира 3-то место и сигурен пласман во ЛШ....Но мислам дека ке победиме со нив...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Трампа со Галас во смислам, дека ке си оди,а на негово место да дојде замена...Знаеме дека нема потпишано договор, иначе немаше да се траштаме за одбранбен играч...

...Иначе Да, само победа против Фулам ни гарантира 3-то место и сигурен пласман во ЛШ....Но мислам дека ке победиме со нив...
А нерешено не ни гарантира?
Тотенхем ке тепа 11-0?:jaj:
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
ц ц цц Леле им се доближивме на челзи и ман утд, дури едно време бевме и прво место... Што ни стана бре лелееееее 11 бода ни бега првиот... оффф
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
ц ц цц Леле им се доближивме на челзи и ман утд, дури едно време бевме и прво место... Што ни стана бре лелееееее 11 бода ни бега првиот... оффф
Ех што ни стана, многу работи станаа. Да почнеме од повреди кој се соред мене најголмиот проблем годинава и тоа во клучни моменти. Потоа килави голмани, кој му даде бод на Бирмингем и тука беше крајот.

После тоа играја Силвестре, Фабијански, Дијаби пак стана мрза а таман реков се опамети но изгледа кога отиде на шишање и паметот го остави на бербер. Во составот ги немаше Цеск, Сонг, Вермален, Галас, Аршавин кој беа клучните играчи во првенството.

Но тоа е, ни останува да не се избрукаме со Фулам за да си го задржиме 3тото место затоа што залудни ќе бидат борбите ова првенство што и покрај толку повреди и без засилувања што успеаја да се одржат на врвот.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ех што ни стана, многу работи станаа. Да почнеме од повреди кој се соред мене најголмиот проблем годинава и тоа во клучни моменти. Потоа килави голмани, кој му даде бод на Бирмингем и тука беше крајот.

После тоа играја Силвестре, Фабијански, Дијаби пак стана мрза а таман реков се опамети но изгледа кога отиде на шишање и паметот го остави на бербер. Во составот ги немаше Цеск, Сонг, Вермален, Галас, Аршавин кој беа клучните играчи во првенството.

Но тоа е, ни останува да не се избрукаме со Фулам за да си го задржиме 3тото место затоа што залудни ќе бидат борбите ова првенство што и покрај толку повреди и без засилувања што успеаја да се одржат на врвот.
Највеќе не скинаа голманите... Сега да се надеваме на нов голман, било кој освен овие двајца дегени...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Највеќе не скинаа голманите... Сега да се надеваме на нов голман, било кој освен овие двајца дегени...

Така си е. На Алмунија ќе му опростев и 5 гола да примеше со Барселона отколку да не киксираше со Бирмингем и Тотенхем. Во тој случај ќе заслужеше за втор голман вака ни за трет не е.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Трампа со Галас во смислам, дека ке си оди,а на негово место да дојде замена...Знаеме дека нема потпишано договор, иначе немаше да се траштаме за одбранбен играч...

...Иначе Да, само победа против Фулам ни гарантира 3-то место и сигурен пласман во ЛШ....Но мислам дека ке победиме со нив...
Нема врска. И да иде Галас, и да не иде ќе дојде нов штопер според мене. А во случај да иде, ќе дојде уште еден :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
А нерешено не ни гарантира?
Тотенхем ке тепа 11-0?:jaj:
И
звини, не ја знам табелата на памет...и не знаев колку гола ке треба да даде Тотенхем....Моја грешка....

Но нормално сакам да се збогуваме со победа....:baeh:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Things You Need To Know About Arsenal Target Marouane Chamakh


With the free transfer of Marouane Chamakh all but confirmed by Arsene Wenger, here are a few things you need to know about the french born Moroccan striker.

1. Born 10 January 1984 in Tonneins, France to Moroccan parents and has declared internationally for Morocco. Wears number 29 for his club Bordeaux and the number 17 for Morocco.

2. Has scored 10 league goals so far this season, compared to 13 in 2008/2009 and a measly 4 in 2007/2008

3. Has been with Bordeaux since 2002, joined the academy when he was 16 years old.

4. Has an impressive goal tally for Morocco scoring 27 times in 53 appearances

5. Adept with both feet, comfortable on the ball and equally good in the air.

6. Should have more chances to better his goal ratio with the service he is likely to receive at Arsenal. Currently averaging a goal every 4 games.

7. Has scored more league goals this season than Eduardo and Carlos Vela combined.

8. The Girondins website lists him at 70kg (154lbs) and at a height of 1.85m (6’1″)

9. Plays as a striker but can play on either wings, likes to cut inside and play one-twos.

10. Very durable but I am sure somehow that would change once the Arsenal medical team gets their hands on him

:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom