Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Абе стварно сте глупи бе аман ....Тој пред 3 дена излезе со демант дека тоа е грешно преведено од англиските новинари кои го превзеле од некоја негова изјава за руска телевизија.А и да си оди шо го ебам и арсенал и аршавин и со него и без него драпавме муда па не ме чуди и вгодина пак да драпаме муда.Најголем дострел -емирејтс куп.Никаде го нема онај арсенал да ме израдува што го имаше порано...со челски и ман ју 4-20 во гол разлика...
Излезе уште една изјава, и тоа директно од Аршавин во која вика - Од лето сигурно јас и Клиши играме за Барселона. Го загубив линкот.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Излезе уште една изјава, и тоа директно од Аршавин во која вика - Од лето сигурно јас и Клиши играме за Барселона. Го загубив линкот.
извор?
Која е логиката да излегува со демант дека останува во Арсенал,а следниот ден да изјавува дека ке си оди?:jaj:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.427
Поени од реакции
6.073
Излезе уште една изјава, и тоа директно од Аршавин во која вика - Од лето сигурно јас и Клиши играме за Барселона. Го загубив линкот.
Па ако сакаат и сифилис нека фатат....по 10 години оваја екипа најде да загуби од тотенхем епа срамота е стварно.Сеуште не ми се верува што киксови направија годинава...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.427
Поени од реакции
6.073
Ај нека му се множат во арсенал годините :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ајмо Цеск :vozbud:
Човекот кој највеќе вреди во нашиот тим :pipi:
Среќен , најсреќен роденден капитано! Следна сезона 5 титули :pos2:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Ајмо Цеск :vozbud:
Човекот кој највеќе вреди во нашиот тим :pipi:
Среќен , најсреќен роденден капитано! Следна сезона 5 титули :pos2:
Еден од нив...Ништо подолу од него не е ниту Ван Перси или Росицки...

Но..нека му е Среќен роденденот...!!!:helou:

А и да...Никој не можи да ме убеди во то дека Вела има иднина во Арсенал ! Со ваква игра, тешко.. !

Венгер: Верувајте ми

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер побара од фановите на Топџиите да му веруваат во пресрет на летниот преоден рок. Арсенал привршува уште една сезона без освоен трофеј, Арсен Венгер знае дека на клубот му требаат засилувања со цел да биде конкурентен на Челзи и Манчестер Јунајтед во Премиер лигата. Арсен Венгер верува во добар трансфер пазар, и им порачува на фановите да му веруваат во она што го прави.
"Тие треба да ми веруваат. Историски гледано вршиме добра работа на трансфер пазарот" - вели Венгер.
"Минатото лето го купивме Томас Вермален, никој не знаеше за него, а сега е во тимот на годината, па тие треба да продолжат да имаат доверба во она што го правиме".
"Како и секогаш ќе се обидеме да бидеме интелегентни, сензибилни и да се грижиме за овој клуб на вистинскиот начин".
"Еден или двајца ќе си заминат од Арсенал, тоа се случува секоја година, но прва цел е да го задржиме нашиот состав заедно".
"Овој тим има иднина. Верувам дека фудбалерите сакаат да имаат заедничка иднина и тоа е моја работа, да ги задржам заедно" - заврши Венгер.


Toa останува Шефе....Вербата во тебе, ме држи на нозе, а исто и Арсенал го држи на нозе....Денот кога ти ке заминеш, Арсенал нема да биде Арсенал !



Респект за се што си направил, правиш и ке правиш !



In Arsene We Trust !:wink:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Toa останува Шефе....Вербата во тебе, ме држи на нозе, а исто и Арсенал го држи на нозе....Денот кога ти ке заминеш, Арсенал нема да биде Арсенал !



Респект за се што си направил, правиш и ке правиш !



In Arsene We Trust !:wink:
Romantiki Romantiki ! ke dojde nekoj trener so ke osvojuva! za mene venger e dobar trener za pronaogjanje igraci za sozdavanje,jas u trener gleam da znae da naprai taktika,da gi postavi ubavo,da frli nekoj denar da donese zvezda i da osvoi titula! Zavisi koj kako gleda vo trenerite! za mene Murinho,Hiddink i Ferguson se treneri
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Еве го голманот кои тука некои многу го фалат и толку многу го сакаат да го видат во Арсенал (може е добар но не е доволно за во Арсенал шо само ќе се даваат пари за такви ка него кога веќе имаме такви)....он прима вакви голови во руската лига (а воа не му е прв ваков гол има уште 1 или 2 вакви кисови оваа сезона)а камо ли па во ПЛ има да биде бетер од Алмуниа и Фабијански....Ако зимаме голман оваа сезона тоа барем нека биде некои квалитетен како Харт или пак Фреи или да си направиме бајрам на мозокот па да речеме Буфон :pipi:

http://www.video-highlights.net/cska-moscow-tomsk-video-highlights-3-1/

http://vodpod.com/watch/3312670-anji-makhachkala-1-cska-moscow-2

п.с. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЦЕСК и уште 10 години да те гледаме во дресот на Арсенал а со тоа и најмалку 10 титули :vozbud:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Romantiki Romantiki ! ke dojde nekoj trener so ke osvojuva! za mene venger e dobar trener za pronaogjanje igraci za sozdavanje,jas u trener gleam da znae da naprai taktika,da gi postavi ubavo,da frli nekoj denar da donese zvezda i da osvoi titula! Zavisi koj kako gleda vo trenerite! za mene Murinho,Hiddink i Ferguson se treneri
За мене не е тренер, некој кој игра на картата да не прими гол...Другарче, од таквите како него фудбалот се губи....Тоа е штета....За мене тренери се Венгер, Гвардиола и Сер Алекс, а од уште постарата гарда тоа се Ги Ру и Сер Боби Робсон...ако имаш слушнато:pos2::pos2::pos2:

.... туку ќе биде Ланесра :pipi:
Пошироко објаснување ? Нешто, оти баш ме интерсира шо значи....:helou::helou::helou:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492

Нека му е Среќен роденденот на Капитенот и да остане уште многу години во Арсенал
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567

El Maestre :smir:

Не би сакал Вилшер да продолжи договор со било кој друг тим освен Арсенал:toe:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
За мене не е тренер, некој кој игра на картата да не прими гол...Другарче, од таквите како него фудбалот се губи....Тоа е штета....За мене тренери се Венгер, Гвардиола и Сер Алекс, а од уште постарата гарда тоа се Ги Ру и Сер Боби Робсон...ако имаш слушнато:pos2::pos2::pos2:



Пошироко објаснување ? Нешто, оти баш ме интерсира шо значи.
...:helou::helou::helou:
Pa ako citas od desno na levo ke procitas ARSENAL !
Btw. Murinho e majstor be decko! Gubese 1-0 nabrai 3-1 si pobedi ! Na Camp Nou da go napagja li ziti se ?! normalno deka ke se brani i ke go sjebe toa barsicheto! Protiv barca toj so napagja gubi toj so se brani kako celzi i inter ke go tepa! Celzi za malce ne go tepase,radi sudijata,A inter uspea zasto imase 2 + ! FALA BOGU DEKA KE SE BRANI ! na 2+ ako napagja treba da si bot za takvo nesto

I da mu e takva taktikata vazno postavuva taktika,a venger so prai nisto brat? I ja so toj sostav na barca minatata godina ke osvoev se ! So koj pamet go sitna Eto ne mi e jasno kako igrase u kombinacija so messi i anri. sea gleam ni anri ne go stava,go tura toj pedro kamenot.ne kazuj smeski.Venger e dobar da bide skaut i trener na mladincite.a da prai taktiki i da se natprevaruva do kraj na site polinja samo so policija
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom