Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Хазард е звер играч. Нема сомнение дека му претстои блескава кариера, иако со само 19 години веќе покажува зрелост како за играч од 23/24 години. Едно од неговите последни достигнувања е голот за победата против Ливерпул. Може да игра на повеќе позиции во средниот ред, али може да му се приклучи и на нападот, тоа е дефинитивно карактеристика на играч на Арсенал. :)

Дај боже Венгер да го убеди да дојде, еве Вермален е тука па може да му помогне брзо да се адаптира. :)

Сега гледам на арсенал.ком, вечерва од 20 часот редовното шоу Friday Night Live ќе биде емитувано бесплатно на сајтот. Џуру ќе биде во студиото и ќе има едночасовен привју за Бирмингам и Барселона. После ќе има 15 минутно интервју со Вермален, и за крај јавувања во живо од навивачите во FANS' FORUM-от.
aj ziti se prati go bas linkot kaj si cital toa
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
За добар искусен играч... Анри! :wink:


ааа не Анри пичкетината не ни треба кога беше нај потребан не остана во арсенал сега не ... и бтњ не е тоа што беше веке...
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
ааа не Анри пичкетината не ни треба кога беше нај потребан не остана во арсенал сега не ... и бтњ не е тоа што беше веке...
Можеби жали по Арсенал, затоа не е толку добар.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Можеби жали по Арсенал, затоа не е толку добар.

едноставно го боли курот за арсенал како што кажав предходно кога требаше да остане во арсенал тој си отиде
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Гледа некој Friday night? мене ми е поминат лимитот/и се мачам,на минута по 10 секунди.:pos2:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ааа не Анри пичкетината не ни треба кога беше нај потребан не остана во арсенал сега не ... и бтњ не е тоа што беше веке...
Ахх тука не се согласувам!
Кажи пичкетини за многумина што не ПРЕДАЛЕ ама не за Анри!
Човекот искрен одговор си доби од Венгер дека не освојува ЛШ следна сезона...така да си отиде и уште ги гледа сите мечеви на Арсенал кога може доаѓа и сега си кажа неможе да игра ПРОТИВ СВОЈОТ ТИМ а не против ... некој противник.... Арсенал:toe:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Dzeko,Villa,David Silva,Ozil,Neuer,Jesus Navas,Arteta,Miguel,Richards,Van Der Vaart,Suarez,Buffon,Chielini.

Ben Arfa,Taiwo,Gourcuff.
Ахаха од овие само Буфон и Киелини имаат искуство :)) Вие изгледа не знаете што е искуство :)

Е а за тие двајца, нема шанси никогаш од Јувентус да си идат ;)

Пола од нив и више ќе седат на клупа во Арсенал, а Виља би вредел цело богатство.


Артета, Таиво, Озил и Мигел бе..кај ги најде жити се :)

Гледа некој Friday night? мене ми е поминат лимитот/и се мачам,на минута по 10 секунди.:pos2:
Same to me :S :S

И дај, набројувајте реални цели, а не како Буфон и Киелини што ни теоретски шанси немаат да дојдат.

Ај ако не кажете Меси, Кристиано Роналдо, попаметни ќе бидете.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ахаха од овие само Буфон и Киелини имаат искуство :)) Вие изгледа не знаете што е искуство :)

Е а за тие двајца, нема шанси никогаш од Јувентус да си идат ;)

Пола од нив и више ќе седат на клупа во Арсенал, а Виља би вредел цело богатство.


Артета, Таиво, Озил и Мигел бе..кај ги најде жити се :)
Тоа се 2ца играчи кои одсекогаш сум ги посакувал во Арсенал!
Едни од омилените за позициите кои ги играат.
Таиво на таа лева бековска ко карпа е цврст! Одбранбено не го минуваат а и напаѓачки има некои способности.
Артета е одличен играч за средината ама не ни требаат овие позиции само голман и шпиц!:smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Тоа се 2ца играчи кои одсекогаш сум ги посакувал во Арсенал!
Едни од омилените за позициите кои ги играат.
Таиво на таа лева бековска ко карпа е цврст! Одбранбено не го минуваат а и напаѓачки има некои способности.
Артета е одличен играч за средината ама не ни требаат овие позиции само голман и шпиц!:smir:
Друже не заебавај Таиво.. Не е лош играчот, али во Клиши имаме подобар лев бек..Цел живот игра прва постава во Марсеј, и сеуште не се докажал за некој јак тим да го побара. Кога веќе би бирал од Француско, подобро оној Али Цисоко што отиде летово во Лион од Порто. Незнам како игра сега во Лион не сум го гледал сезонава, али минатата беше стварно класа во Порто, особено против Манчестер. Голема штета што не отиде во Милан, поради Берлускони.

Артета солиден играч да, али само солиден за екипи ко Евертон, Тотенхем, Атлетико Мадрид итн..односно просечни екипи. И кога би бирал од Евертон, во секој момент Фелаини.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom