Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Не ја задржаа концентрацијата до крај, се чувствуваше во воздухот дека ќе влезе еден во мрежата на Вито. Имаа многу шанси за втор гол, али не беа прецизни РвП, Аршавин и останатите.

Досега добро е, 7 бода од 3 натпревари = први во групата. Сега следуваат два натпревари на Ешбартон (Аз Алкмар и Стандард Лиеж). 6 бода од овие два натпревара и би требало да бидат први пред патувањето во Гејлада. Сигурен сум дека ќе се пласираме во 1/8 финале, само треба да се земат минимум 7 бода од трите натпревари за да заврши Арсенал прв, а со тоа следува и послаб противник во следната фаза, но како што стојат работите изгледа фаворитите за освојување на трофејот ќе бидат второпласирани.

Следни Чеканите на Аптон Парк, отсекогаш незгодниот лондонски тим. Зола сега не бележи добри резултати, неговиот тим е на дното на табелата. Но знам дека нема да биде лесно, ќе мора да дадат се од себе играчите бидејќи на вакви навидум лесни натпревари ланската сезона губеа поени.

Динго ТВ нема да го пренесува лондонското дерби, неверојатно... :tapp:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Mnogu mi se smesni nekoj kako ovoj koga ke se ufrlat bez potreba bez da svatat poenta na razgovor. Ejjj citaj i vidi ne tuku tresi zeleni. Tvojot moabet vrska nema so toa sto razgovaraja pogore:uvo:
Kako nema koga lugeto go praat Flamini sranje. Jas samo im potencirav deka toa ne e tocno. :smir:

Јебига, не чита многу... се брза да ни докаже дека Фламини игра „феноменално“ за Милан.
Ne rekov deka igra fenomenalno, nego deka e eden od podobrite poedinci vo Milan momentov ne znam so se napalivte odma tolku :toe:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Следни Чеканите на Аптон Парк, отсекогаш незгодниот лондонски тим. Зола сега не бележи добри резултати, неговиот тим е на дното на табелата. Но знам дека нема да биде лесно, ќе мора да дадат се од себе играчите бидејќи на вакви навидум лесни натпревари ланската сезона губеа поени.

Динго ТВ нема да го пренесува лондонското дерби, неверојатно... :tapp:
значи сите дербиња што ги играа во сите беа супер посебно со евреите каков меч направија , а секогаш се реЗервиранеи дали за Арсенал дали за челзи ... така да ова никако нема да е лесен меч ... добрата страна е што зола се обидува да игра офанзивно па тука ја гледам шансата ... со победа би бил презадоволен - не нема да ја пренесуваат ...
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Happy Birthday 60th Arsene Wenger !!!

Liverpool and Arsenal are the two highest profile names to sign up for a partnership with Rapid Retail, joining the likes of Manchester United on the company's roster.

Ajdeeee sea cekame titula !!!
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Ајде и од мене нека му е среќен роденденот на професорот

 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Нека му е среќен роденденот на најдобриот менаџер во светот - Арсен Венгер.

There's only one Arsene Wenger
...
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
Ајде и од мене нека му е среќен роденденот на Best of All Аrsene Wenger :salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom