Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
а нели овие играчи не се повеќе во Арсенал или ја бладам нешто...незнам шо се спомнуваат тука...
Не треба тебе кур да те боли,зашто се спомнуваат.А ти што бараш тука кога не си фан на Арсенал? =)
Сендерос е уште играч на Арсенал но сезонава досега игра само за резервите и планира да направи БУМ некаде на средината на Јануари.:pos:
 
I

InF3cTeD

Гостин
извини на прашање и шо СМЕТАВ...ти ако си изнервиран од резултатот немора да ми се обраќаш така....ни провоцирав ни ништо можеше фино лепо да ми одговориш

Фала пријатно
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
извини на прашање и шо СМЕТАВ...ти ако си изнервиран од резултатот немора да ми се обраќаш така....ни провоцирав ни ништо можеше фино лепо да ми одговориш

Фала пријатно
И сендерос и сонг се во арсенал и сакам да кажам дека сонг игра три пати подобро од фламини тоа што го игра во Милан , :helou:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
извини на прашање и шо СМЕТАВ...ти ако си изнервиран од резултатот немора да ми се обраќаш така....ни провоцирав ни ништо можеше фино лепо да ми одговориш

Фала пријатно
Дојде и шефуваш кој играчи треба да ги спомнуваме во нашиот фан клуб.:nenene:
Пријатно.:helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Сонг оваа сезона е три пати подобар од фламини :vozbud::vozbud::vozbud:
Не би рекол. Можда ако гледаш дека Фламани е дупка у Милан, башка сега е повреден мислам.

Не би ги рамњал во „оваа сезона“ да сум на твое место.

Утакмицата океј, нит задоволен нит разочаран :) можда требаше да им се брцне уше едно голче али.... ова е добро зашо ќе биде јако у Пиреа со Олимпиакос на која утакмица планирам да идам. :)

пс. Како изиграл Насри, некакви информации?
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Инаку зоки фламини не е повреден и некња со рома влези како резерва а и памтам до сега ги играше повеќето утакмици за милан и се гледа дека не е тој ист играч што беше во арсенал , поради тоа е и изоставен мислам од Францускиот состав
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Инаку зоки фламини не е повреден и некња со рома влези како резерва а и памтам до сега ги играше повеќето утакмици за милан и се гледа дека не е тој ист играч што беше во арсенал , поради тоа е и изоставен мислам од Францускиот состав
Како и дае, незнам која ти е фората што ги мериш во оваа сезона. Стварно незнам, типот отиде на погрешно место, каде издувани играчи добиваат повеќе предност.

Али ај... да не се објаснуваме сеа. :)
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Па тоа сакам да кажам да си останеше ќе си беше топ играч и сакам да кажам дека сонг го оправда венгер со досега прикажаните партии дека не требело да се купува нов играч од средината со дефанзивни обврски :)
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Инаку зоки фламини не е повреден и некња со рома влези како резерва а и памтам до сега ги играше повеќето утакмици за милан и се гледа дека не е тој ист играч што беше во арсенал , поради тоа е и изоставен мислам од Францускиот состав
Kolku za tvoja informacija, Flamini skoro sekoja utakmica (citaj 9/10) srceto go dava na teren i e redovno eden od najdobrite, sea druga prica e sto nema so koj da igra momentalno :smir:

Pozdrav!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Kolku za tvoja informacija, Flamini skoro sekoja utakmica (citaj 9/10) srceto go dava na teren i e redovno eden od najdobrite, sea druga prica e sto nema so koj da igra momentalno :smir:

Pozdrav!
Mnogu mi se smesni nekoj kako ovoj koga ke se ufrlat bez potreba bez da svatat poenta na razgovor. Ejjj citaj i vidi ne tuku tresi zeleni. Tvojot moabet vrska nema so toa sto razgovaraja pogore:uvo:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Mnogu mi se smesni nekoj kako ovoj koga ke se ufrlat bez potreba bez da svatat poenta na razgovor. Ejjj citaj i vidi ne tuku tresi zeleni. Tvojot moabet vrska nema so toa sto razgovaraja pogore:uvo:
Јебига, не чита многу... се брза да ни докаже дека Фламини игра „феноменално“ за Милан.



Галас: Ти на мене местото да ми го земеш, мајмун еден:icon_lol:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
абе вие биле бетер од ман_утд у 90 + се вадат неш со највеке ме нервира:tapp::tapp:
 
Член од
17 март 2009
Мислења
95
Поени од реакции
2
Ништо страшно, со оглед на тоа на што им се случи вечерва на некои екипи... Сепак верувам накрај дека ќе завршиме на првото место, имаме 2 утакмици дома со Аз и Стандард и нагости со Олимпијакос.

Во врска со Насри вечерва имал солиден настап за резервите против Вулверхемптон (2-2) и асистирал на првиот гол за Арсенал кој го постигнал Суну
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Можеби не толку интересно за око , првото полувреме пројде во знакот на Арсенал.
Одлично изиграа нашите одбранбени играчи посебно Вермален многу сигурно и цврсто , со глава оди на отворена копачка помалку страшно да не се повреди но сепак знае што прави , Ѕвер!
Ебуе едноставно пак да го плукате кои сакате но можеби најдобар играч засега , цело време борбено топките одлично ги дегажира до потребната дестинација , и секако Фабре иако имаше неколку лоши паса , се извади во целост со погодокот , РвП нема среќа , со рамо да му ја одбрани незнам како можеше ... ама второ ќе влезе и од него едно , неможе уште долго РвП да го следи малер на мечов , за другите исто добри зборови . . .малку по сигурна игра во второ и да бидеме малку по офанзивни , ќе ги победиме без дилеми :pipi:
Go Gunners!
Брат знам дека не е до тебе, ама ја многу се нервирам кога ќе видам некој да го типува Арсенал пред да почне или на полувреме од некоја утакмица.Ај ако сакаш..пробај да се воздршиш од вакви типувања.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom