Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ако планирате да пцуете и навредувате,ке ве молам да се воздржите од вакви испади и глупави постови.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Има уште добри играчи, не кукајте.

Инлер, Тулолан, Мутаиди...

Мада и јас сум загрижен од ова одолговлекување.
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Ако го сакате шиптарот слободно навивајте за Сандерленд :tapp:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211


Да го палам? ни 5 ни 6... а? :pos::pos:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Алчниот Адебајор... :tapp: Сега го сака Коло со него во составот... "It's not my fault that Milan, Barcelona and Real Madrid wanted to sign me." - класика :pos2:

Но најважно е што Клиши се врати и тоа во негов стил

 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Колку ќе биде свиркан на Емирати ни самиот не е свесен :pos:

Ја незнам кој му е филмов. На Скајспортс изјавува демек среќен бил што Арсенал ги имал сега тие 25 милиони и сакал во прави играчи да се искористат(значи гледа за доброто на Арсенал :pos: ) а друг ден го кани Туре во неговиот Манчестер Шити.

 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Така правеше и лани кога за само 15 минути успеа да ги смени изјавите, првин рече дека останува, потоа кај другиот репортер рече дека си оди. :tapp:

...only for the money... :toe:

 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Decki ebete mu mater na Adebayor...otide toj...Da ne go zborime vekje..Clichy ubavo mu kaza...Sega treba da mislime na toa koj ke kupime ne na Ade so izjavil..Jas bi sakal Huntelaar-Inler...Tesko malce deka ke go kupime Huntelaar on bara pregolema plata...Ali ke vidime so ke se desi...Samo me umoruva ova cekanje..Site gi kupija dodeka Venger ceka...Cana,Yaya potpisa nov dogovor,Benzema itn...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.742
Поени од реакции
71.337
A glejte on so vika:

Фудбалски вести

Адебајор: Го оставив срцето за Арсенал, а тие ме продадоа
Како што е познато, напаѓачот на Арсенал Емануел Адебајор, уште пред неколку дена премина во Манчестер сити, но се' уште не може да се помири со начинот на кој го испратија старите пријатели.

„Се вратив од одмор, а на првиот тренинг ми кажаа дека ја прифатиле понудата за мене. Го прашав Венгер зошто сака да ме продаде, а тој ми кажа дека на Арсенал му требаат пари. Никогаш не сакав да заминам, но ете среќен сум што Арсенал ги доби своите пари. Се надевам дека паметно ќе ги потроши“, изјави Адебајор, кој е скршен и поради односот на навивачите. „Постигнав 30 гола за Арсенал пред две сезони и не сум виновен што Милан, Барселона или Реал сакаа да ме купат. Така не се завртеа против Фабрегас кога Барселона покажа интерес. Кога еден фудбалер игра добро нормално е да го бараат други клубови. Навивачите тоа никогаш не го разбраа и не можам да сфатам зошто ми се налутија. Го оставив срцето за Арсенал, го дадов најдоброто од себе, а нивното однесување кон мене навистина е лошо“, откри што го мачи најмногу Адебајор, кој мина три и пол години во Арсенал.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Благодарни сме за таа сезона кога те бараа но беше играч за една сезона и далеку од тоа декаСрцето си го оставил за Арсенал:smir:
Толку за Аде...
А сега кој ни е нова цел?
Неможеме само со овој состав да бараме титули мислам...претешко е вака...:toe:
Ќе мора да се бориме повторно со повреда на Насри , па опоравувањето како ќе биде на Росицки и Дуду...така да не знаеме што и како ќе оди со тимот .. мора барем 2ца да дојдат да појачат ДМ и Ст :smir:
И задоволен сум што според сликиве гледам дека и Дуду има одличен поттик и пробив на тренинзиве и веќе е делумно спремен:helou:

Ова НЕсмее :nesum:
Ајде Аде ама Ебуе да си оди? Па што е сега проблемот... незнам...
Нема да си отиде , ќе успееме да го задржиме :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom