Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ешли Кол: Се надевам дека Сити ќе завршат пред Арсенал

“Тука ги имаат и Стивен Ајрланд, Шон Врајт-Филипс, Робињо, Адебајор и Кралос Тевез. Тоа се се добри играчи. Ќе биде навистина тешко за нив, но тие може и да успеат. Никогаш не се знае.“
“Се надевам дека ќе им успее. Имам добри пријатели таму и се надевам дека ќе успеат во тоа и ќе завршат пред Арсенал.“ - заврши со насмевка Ешли Кол кој е на припреми во Пасадена Калифорнија заедно со својот тим.


Диаби е нешто расположен за разорни таклови па предлагам да го пуштеме против Челзи да му ги скрши двете нозе. :vozbud:
Богами да му го пуштиме Диаби... и ја сум за тоа :pipi:
Иначе зашо вака збори него ќе му се врати и нема нас да не исфрлат туку Челзи ќе бидат исфрлените :baeh:
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Ешли Кол: Се надевам дека Сити ќе завршат пред Арсенал

“Тука ги имаат и Стивен Ајрланд, Шон Врајт-Филипс, Робињо, Адебајор и Кралос Тевез. Тоа се се добри играчи. Ќе биде навистина тешко за нив, но тие може и да успеат. Никогаш не се знае.“
“Се надевам дека ќе им успее. Имам добри пријатели таму и се надевам дека ќе успеат во тоа и ќе завршат пред Арсенал.“ - заврши со насмевка Ешли Кол кој е на припреми во Пасадена Калифорнија заедно со својот тим.


Диаби е нешто расположен за разорни таклови па предлагам да го пуштеме против Челзи да му ги скрши двете нозе. :vozbud:
Копилето си останува копиле...Незнам само кој уште му прави интервијуа на ова копиле алчно кое и мајка роџена би продал само да мозе да зема повеќе пари...Не се секирајте за неговите изјави , и лани сите викаа дека тотенхем ке е пред нас па на крај не беше така..

За неколку минути ја очекувам изјавата на Диаби..
Се надевам дека не следната утакмица со Челзи нема да го убијам Ешли кол и дека ке има среќа и ке помине со полесна фрактура и пауза од една година....:vozbud:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Се шпекулира дека Венгер бил заинтересиран за од пред некој ден Најмладиот играч кој заиграл на официален меч за прв тим... тоа е Mauricio Baldivieso од тимот на Аурора од Боливија . Првиот настап за првиот тим на Аурора го имаше со само 12 години.
И уште една причина зашто Арсенал е печен клуб занего... на првиот меч тој се здоби со несериозна али сепак повреда...:toe:
еве го клипот од неговиот прв деби меч :helou:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.742
Поени од реакции
71.337
Ne e fer sto im gi kupuvame mladite igraci na drugite timovi:):)
Mesto da se kupi nekoj poiskusen toj 12-godisen:toe::toe:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Хунти - одлична вест ...дајбоже да дојде
Цана- Исто така... ако не потпишал сега кај нас е редот...ајмо.!
Венгер- Не смее да си игра со навивачите и со играчите и повторно да не купува :toe:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Не ми се верува... повторно иста прича... ајде сега и Хунти да си замине а и Чамак и да останеме и без Шпиц а незнам сега буквално веќе Поим немам што ќе правиме за ДМ...:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom