Фан Клуб: Аргентина

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.274
ti dobro znaes kolku ja razbira
ako sakas moze da te potsetam so video ako si zaboravil od pred nekoj mesec :)
Ок, ама видео од Аргентина само, пошо сеа играат репрезентации а не тимови, и тие две немаат никаква врска. Може ?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Честита нека ни е победава. Сосема заслужена. Ме турна само Аргентина на ливче, ми беше играна на дабл вин, ама ај, битно ги ебавме Грциве. :) Со Мексико само концентрација, да нема опуштање, и готови се и тие. Не се кизне каква екипа.. со ЈАР извадија 1:1, од Уругвај губат, и ја победија пропаднатата Франција.

И да, конечно на киреинтер му се исполни желбата да игра Милито, ама... :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Честита нека ни е победава. Сосема заслужена. Ме турна само Аргентина на ливче, ми беше играна на дабл вин, ама ај, битно ги ебавме Грциве. :) Со Мексико само концентрација, да нема опуштање, и готови се и тие. Не се кизне каква екипа.. со ЈАР извадија 1:1, од Уругвај губат, и ја победија пропаднатата Франција.

И да, конечно на киреинтер му се исполни желбата да игра Милито, ама... :)
Ми се исполни:),искрено очекував повеќе од него али се гледа дека е подобар кога игра сам напред како што играше во Интер:toe:Милито ти е класичен голгетер кој знае да даде гол и од тешка позиција,тоа го немаат ни Игуаин ни Тевез ни Агуеро но затоа овие 3 ца имат брзина во дриблнгот каде тука Милито е малце послаб(годините си го прават своето) иако за во финалето неможам да му замерам коа му ја скрши кичмата на неговиот соиграч Демекелис
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ми се исполни:),искрено очекував повеќе од него али се гледа дека е подобар кога игра сам напред како што играше во Интер:toe:Милито ти е класичен голгетер кој знае да даде гол и од тешка позиција,тоа го немаат ни Игуаин ни Тевез ни Агуеро но затоа овие 3 ца имат брзина во дриблнгот каде тука Милито е малце послаб(годините си го прават своето) иако за во финалето неможам да му замерам коа му ја скрши кичмата на неговиот соиграч Демекелис
Знаеш ли жити се, по кој пат го пиша ова тука во Аргентина...повеќе од 7 пати. Ти си психички заболен и опседнат дека Интер ги има најдобрите играчи на свет и мора да играат сите во прва постава кој се на СП.:tapp:

П.С. Едвај чекам да дојде 27ми...тутуууууу ќе биде весело:pipi:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Знаеш ли жити се, по кој пат го пиша ова тука во Аргентина...повеќе од 7 пати. Ти си психички заболен и опседнат дека Интер ги има најдобрите играчи на свет и мора да играат сите во прва постава кој се на СП.:tapp:

П.С. Едвај чекам да дојде 27ми...тутуууууу ќе биде весело:pipi:
Не да е заболен дури и мрднат станува ... Се си мислам дека вчера др*ал кога Милито ја имаше топката во свои нозе ...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Првин се надевам дека натпреварот против мексико ќе се реши до 90 минута и игуаин повторно ќе постигне гол...значи досега бев маестрален во предвидувањата и сега ќе остани така се додека не стигниме до финале:smir:.....а потоа во 1/4 финалето ќе биди малце покомплицирано против европската велесила(а знаејќи дека нас не оди оди против европски екипи многу) германија/англија:toe:...барем ќе биди возбудливо бидејќи и против двете екипи имаме големо ривалство и ќе биди тоа одличен фудбал!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Со Германија имаме добар скор бе, а со Англија тапа сме...:pipi: Иначе нема да ми биде сеедно ако пак 1/4 финале не помине некој од Англија/Германија.:kesa: Ама чекај првин да ги поминеме Мексико да не биде од многу зборење, да заебеме работа и да не дупат сите како Србија.:pos2:
 
B

boki10messi

Гостин

Среќен роденден, хероју на новото време.
Нека му е среќен роденденот на најдобриот и нека освојува уште мноооооогу титули, колективни и индивидуални, клупски и интернационални. Во прв план, светското и после се по список.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Среќен Роденден мајстори!!! Штета што те нема и тебе Рикелме.:(
abmr.jpg
Messi & Riquelme, 24 Juli b-day:back:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ееееееееее Марадона, Марадона што ќе правеше овој состав да беше тука Рикелме...

Mascherano
Messi - Riquelme - Di Maria
Higuain - Tevez


Ама тоа е што ќе се праи, коа се скараа Марадона и Рикелме...90% ќе ни беше осигурана титулата:kesa:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Среќен роденден на двата великани кој имаме/вме среќа што играат/ја во нашата омилена репрезентација.....

--- надополнето ---

Ама тоа е што ќе се праи, коа се скараа Марадона и Рикелме...90% ќе ни беше осигурана титулата:kesa:
[/LEFT]
[/CENTER]
е сега не ја претерувај ти..другите екипи не се аматерски па да коментираш вакво нешто....според мене шпанија на хартија е убедливо најквалитетна и најсилна репрезентација...не рикелме и редондо со симеоне да беа во овој тим во најдобри години немаше да имаме толкав квалитет каков што содржи шпанија во овој момент..но најдобрите не победуваат секогаш:smir:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Среќен роденден на двата великани кој имаме/вме среќа што играат/ја во нашата омилена репрезентација.....

--- надополнето ---



е сега не ја претерувај ти..другите екипи не се аматерски па да коментираш вакво нешто....според мене шпанија на хартија е убедливо најквалитетна и најсилна репрезентација...не рикелме и редондо со симеоне да беа во овој тим во најдобри години немаше да имаме толкав квалитет каков што содржи шпанија во овој момент..но најдобрите не победуваат секогаш:smir:
Добро бе па и ти, остај ме малце да фантазирам.:) И така сум премногу возбуден како последните 2 Светски и реално очекувам повеќе од 2006 сеа.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom