Фан Клуб: АБА

  • Креатор на темата Viktoranius
  • Време на започнување

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Со Господ напред ќе го направат...:pos2:
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
Столе не вреѓи не трески глупости ка не си упатен у некои работи :) :) :)

Ќути си поарно.

Едно време сите зејаате саалта не га бивало тва капало,тва немало,ладно било... саа га прават од европски терк пак не ви чине. Крово е готов веќе,трибините ги сечее ги извадии и даските и железинта и ке стават столчина. Тва дек шо беше горе за камери да снимат е нацело размонтирано и се стават нови даски т.е нацело се реновире тва. Дек шо бее скршани џамовите сите ги смении.
aj da vidame bas kolko "novo ke se stava":pos2::pos2::pos2::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Столе не вреѓи не трески глупости ка не си упатен у некои работи :) :) :)

Ќути си поарно.

Едно време сите зејаате саалта не га бивало тва капало,тва немало,ладно било... саа га прават од европски терк пак не ви чине. Крово е готов веќе,трибините ги сечее ги извадии и даските и железинта и ке стават столчина. Тва дек шо беше горе за камери да снимат е нацело размонтирано и се стават нови даски т.е нацело се реновире тва. Дек шо бее скршани џамовите сите ги смении.
Ај ти как поупатен кажи ни.Да на мене не ми одговаре, идиот човек шо сите знаат нема да даде денар у спорто, га има СПОРСКАТА САЛА НА СТРУМИЦА.Сала шо е правана од пари на народо, саа га има некој Американец, убаво ти е тава на тебе?Ако ти е на тебе, на мене не ми е.Аба - МИЛЕНИУМ, става карта 50 денара, и од тај чекаш аир :) Оти на другите утакмици не стави карта?Не ми прече да е саалта у човек шо го САКА спорто, ми прече шо е у ИДИОТ шо само гледе корист и ништо друго.Џајми и спорт, од дека бе?
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Паркето е запеза...мора потхитно да го менат или да го прават...на 3-4 места е издуиин...вода има флезано...трибините за 2 месеци ке бидат готови...
Паркето дека шо е ного издуун најного е почнано да се ваде и ке се права,а на тии места шо беше малце издуун го направии.Има оште нешто ама кажаа оти се ке се среде.:helou:

Победа на АБА од 12 коша разлика на гости во КК Карпош Соколи 2000.Конечен резултат незнам.:helou:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Паркето дека шо е ного издуун најного е почнано да се ваде и ке се права,а на тии места шо беше малце издуун го направии.Има оште нешто ама кажаа оти се ке се среде.:helou:

Победа на АБА од 12 коша разлика на гости во КК Карпош Соколи 2000.Конечен резултат незнам.:helou:

Знам оти ке го прават...ама кога ке биде готов...ние немаме услови утакмица да играме...баш тама на ќошето е најного издуун...
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Знам оти ке го прават...ама кога ке биде готов...ние немаме услови утакмица да играме...баш тама на ќошето е најного издуун...
тва коше не спага у кошаркаското игралиште, па не е приоритет за реновиране:smir:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
тва коше не спага у кошаркаското игралиште, па не е приоритет за реновиране:smir:

Мислам оти у салата не се тренире и игре само кошарка:smir:има и други спортови...
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Мислам оти у салата не се тренире и игре само кошарка:smir:има и други спортови...
Сега за сега само кошарката е мислам, мош и ракомет..... Понатам ке го средат терено и за другите спортови, само екипите треба да појават интерес, така стоо у изјавата на Џајми:smir:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Сега за сега само кошарката е мислам, мош и ракомет..... Понатам ке го средат терено и за другите спортови, само екипите треба да појават интерес, така стоо у изјавата на Џајми:smir:

Тука си грешка...ние тренираме...ракомет...има и рекреативци...и баш по кошината е најного издуун паркето..на средната е па...кога играме утакмица се жалат сите ..да се надеваме оти у брзо време ке го направат...
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Тука си грешка...ние тренираме...ракомет...има и рекреативци...и баш по кошината е најного издуун паркето..на средната е па...кога играме утакмица се жалат сите ..да се надеваме оти у брзо време ке го направат...
Да се надеваме:smir:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Ја мислам дека ви треба нова сала, заслужуе Струмица една нова, модерна, убава сала :smir:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Победа на АБА со 5 коша разлика, 97-92 мислам заврши........ Супер игра на двете екипи......... 1500 публика:smir:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ај ти как поупатен кажи ни.Да на мене не ми одговаре, идиот човек шо сите знаат нема да даде денар у спорто, га има СПОРСКАТА САЛА НА СТРУМИЦА.Сала шо е правана од пари на народо, саа га има некој Американец, убаво ти е тава на тебе?Ако ти е на тебе, на мене не ми е.Аба - МИЛЕНИУМ, става карта 50 денара, и од тај чекаш аир :) Оти на другите утакмици не стави карта?Не ми прече да е саалта у човек шо го САКА спорто, ми прече шо е у ИДИОТ шо само гледе корист и ништо друго.Џајми и спорт, од дека бе?
Шо ти прече па на тебе шо га има спортската сала?
Оди жали се кај чичко ти Зоки на тебе нек ти га даде :tapp:.
Ај нека и е честито победата на АБА и нека и се множат, Милениум добро играт ама ''ги потепаа'' :):)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ај ти как поупатен кажи ни.Да на мене не ми одговаре, идиот човек шо сите знаат нема да даде денар у спорто, га има СПОРСКАТА САЛА НА СТРУМИЦА.Сала шо е правана од пари на народо, саа га има некој Американец, убаво ти е тава на тебе?Ако ти е на тебе, на мене не ми е.Аба - МИЛЕНИУМ, става карта 50 денара, и од тај чекаш аир :) Оти на другите утакмици не стави карта?Не ми прече да е саалта у човек шо го САКА спорто, ми прече шо е у ИДИОТ шо само гледе корист и ништо друго.Џајми и спорт, од дека бе?
На тебе ти прече тва шо ти го кажа СРРУЛЗ. Не друго.

Иначе паркето ке се мене ка ке заврше сезоната,нема да остане така. :) Извадан е на некои места за да се "издише".

Арен ти беше човеко додека беше спонзор на КК Струмица,саа нее на твоо страна,ајде таков е онаков е. :tapp:

Поарно ли ке беше бе да тече крово,да се повредуват играче, турниро у мал фудбал шо е секоо година да е у каубојското у салата на тесно тама отколко у таа сала? нејкаш ли убава сала,европски терк? Американец бил... шо ако е американец важно вложува.:tapp:
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Цркварите тепале а?
Тва се однесува на управата (Немам ништо против играчите)
п.с. Не се меша црква и спорт.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom