Фан Клуб: АБА

Дискусија во форумот 'Баскет фан клуб' започната од Viktoranius, 1 март 2008.

 1. Viktoranius

  Viktoranius Гостин

  Клубот АБА потекнува од Струмица и се натпреварува во 2 македонска лига.
  Моментално се наоѓаат на последното 11 место, но од полусезона се појачија многу и денеска ја забележија 2 победа над Неготино кој се наоѓа на 4 место на табелата, со резултат од 80 - 67. Во салата имаше околу 700-800 луѓе, што за 2 лига е супер.

  Следната утакмица е со Хераклеа, и ќе ја добијат без сомнежи.
  Напред АБА, да стигнеш до 1 лига, па да гледаме градско дерби.:wink:
   
 2. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.863
  Допаѓања:
  41.725
  Pa nekako ne mi se veruva deka ke vlezat u prva liga. Gleam prvi se tie TORUS, li bea?
   
 3. Viktoranius

  Viktoranius Гостин

  Да Торус се први, јас викав за наредната сезона. Иначе многу се појачани и мислам дека сега во вториот дел нема да изгубат ни една.
   
 4. Super boy

  Super boy Juventino

  Член од:
  5 јуни 2007
  Мислења:
  479
  Допаѓања:
  0
  Amerikanci imale dvujca :) ke bide mos nesto drugata sezona :)
   
 5. Viktoranius

  Viktoranius Гостин


  Да, има двајца американци, и плус Абазович е многу добар. Денеска се посера куцајки го кошот.
  Иначе колку што знам сопственик бил некој богат американец, и имал големи амбиции за другата сезона. Што ќе биде преостанува да видеме.:wink:
   
 6. SrRulz

  SrRulz Siempre Real Madrid

  Член од:
  8 декември 2007
  Мислења:
  4.845
  Допаѓања:
  219
  Другата година АБА се у прва лига ќе има градско дерби:wink:
   
 7. Lazarov

  Lazarov К.К Струмица

  Член од:
  9 декември 2007
  Мислења:
  848
  Допаѓања:
  62
  Abe za dogodina mozebi nema da flezat ama drugata sezona sekako deka ke flezat u prva liga ... Na polu sezona napravija jak tim koj donesoa 2 amerikanci Tim Luis i Majk Grincar ... a go zemaa i ponaresniot igrac na STRUMICA Jordanco Nikolov .. :smir:
   
 8. Христов

  Христов

  Член од:
  16 јули 2007
  Мислења:
  12.381
  Допаѓања:
  3.773
  Jordanco Nikolov?:nesvest:
  Mario Hasanov-Zoran Delev-Luis-Grincar?Koj e ovoj Jordanco Nikolov?:nesvest:
   
 9. Христов

  Христов

  Член од:
  16 јули 2007
  Мислења:
  12.381
  Допаѓања:
  3.773
  AAAAAA kazi Joco be:pos2: :pos2: ....Saa mi tekna.
   
 10. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.863
  Допаѓања:
  41.725
  Se nadevam deka ke vlezat i ovaa godina
   
 11. Ted Dettman4e

  Ted Dettman4e Real Optimist

  Член од:
  25 јуни 2007
  Мислења:
  1.697
  Допаѓања:
  53
  За таа година не може да влеземе!!!Здравје и живот догодина!!Чекор по чекор треба да одаме!!Ама уште треба работа а и салам Финансии!!!
   
 12. Janev

  Janev ____________

  Член од:
  27 март 2007
  Мислења:
  2.856
  Допаѓања:
  57
  нема шанси за у 1 лига.... ке играме плеј оут сега па догодина ке се бораме за влез у 1 лига
   
 13. Lazarov

  Lazarov К.К Струмица

  Член од:
  9 декември 2007
  Мислења:
  848
  Допаѓања:
  62
  Da dee JOCO ... :vozbud:
   
 14. Viktoranius

  Viktoranius Гостин

  Таа сезона немаме теоретски шанси за 1 лига. Може само да се искачиме некаде 6-7 место.
  Ама од другата сезона секако влеваме во 1 лига. Клубот бил на некој американец богат, кој сакал да вложува многу во клубот.
   
 15. Mr.HyPNoTiC

  Mr.HyPNoTiC UnTraceable Guest!

  Член од:
  13 ноември 2007
  Мислења:
  1.394
  Допаѓања:
  147
  Тотално промашување ... клубот го инвестира АБА (пропустанска црква) која сака да инвестира во сите спортови ... А тоа да дека е од америка и дека вложуваат многу пари за спорт ... Браво за неа ... ке спаси многу клубови во струмица ...
   

Сподели преку: