Фан Клуб: Јувентус

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Малку е само Бремер, уште еден ЦВ мора да се земи за ротација, имаше едно време шпекулации за Ачерби таман ќе ни дојди да закрпиме 2 сезони.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.312
Автоматски споено мислење:

Малку е само Бремер, уште еден ЦВ мора да се земи за ротација, имаше едно време шпекулации за Ачерби таман ќе ни дојди да закрпиме 2 сезони.
Данило веќе го гледат како CB.
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Не ми е нешто по кејф овај но ако спиздат интерашите нека го пазарат. :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
@DeviAngel Ако го гледаат Данило ко ЦВ тогаш мора нов десен бек. Некако ми се гледа мала ротацијата во одбрана. Де Шиљо и Данило ќе покриваат сегде.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.637
Поени од реакции
81.586
Ако е точно ова што го пишал Педула, ондак Марота опипал ново дно денес, посебно ако знаеме дека пред 10 години Бепе им го заеба трансферот на Фиорентина со Бербатов кога Јувентус се уклучи у последен момент со понуда, али татаров глуп му скурчи да чека на аеродром, и замина назад во Англија у Фулам
Значи секогаш постојат вакви работи каде 5 до 12 се уклучува другклуб со подобра понуда... Ако Интер не е способен да се наддава со Јувентус за играчот, ондак Марота треба да си ја бара вината кај неговите, а не да плаче кај Џон Елкан
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
#BeppeMarotta has asked John #Elkann to withdraw #Juventus offer for #Bremer he is very disappointed by the clubs behavior with whom he felt there was an excellent relationship. (@AlfredoPedulla )
8:33 PM · Jul 18, 2022
рекла казала италјанска штампа муабети...да не искочи на крај Интер се смешкаат што сме зезнале, ја поише се сомневам што Марота не сака да се наддава или стварно немаат или мислат дека не вреди до толку...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.312
рекла казала италјанска штампа муабети...да не искочи на крај Интер се смешкаат што сме зезнале, ја поише се сомневам што Марота не сака да се наддава или стварно немаат или мислат дека не вреди до толку...
И јас мислам дека е рекла кажала ама ептен јак ми беше муабетов како демек на учителката коќе кодошат :pos:

Ете кинезот наводно на денешниот состанок кажал дека нема да имаат поголем буџет т.е нема да го зголеми трансфер буџетот од то шо читав по твитер, колку е релевантно не знам :toe:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Ди Марија, Погба, Бремер и Заиноло.

Уште еден штопер и играч од средината да земеме, па останува само да се молиме да го шутнат Алегри.
 
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
Бекови немаме. Ај десно колку толку покриени сме со Данило и Квадрадо. Ама од лево промаја мава, ќе изгинеме сезонава од таа страна...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom