Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.356
Чекаат што ќе испадни од Бремер - Интер. Денес демек ќе информирале Торино како оделе преговорите со Интер.
Автоматски споено мислење:

Milenkovic in pole position to strengthen Juve defence. (Tvdellosport)

Со среќа нека му е на Де Лигт.

If Arsenal wanted Arthur, Juve would try to include him in a Gabriel deal even tomorrow morning.
@NicoSchira

Arsenal have reignited their interest in Juventus midfielder Arthur. @giaco_iaco
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.356
At 30 June 2022 the book value of #deLigt on the balance sheet of #Juventus fell to 34.588 million euros. Easy to calculate the capital gain once there is the official figure of the sale

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.685
Поени од реакции
82.015
Од една страна криво ми е што го пуштаме млад да замине од клубот, од друга страна пак никогаш не го исполни потенцијалот кој се очекуваше да го достигне... Јас уште сега знам дека во Баерн ќе процвета и ќе се зајакне уште толку, лабава е таму лигата и ќе игра без притисок. Ќе повторам, штета што не остана кај нас, имаше простор уште да напредува, и да биде лидер во одбраната, али што е тука е... Давај 80 милиони и нека му е со среќа
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ехее колку го пцуевме поради играње со рака :tvg: Само нека најдат добра замена.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.356
Од една страна криво ми е што го пуштаме млад да замине од клубот, од друга страна пак никогаш не го исполни потенцијалот кој се очекуваше да го достигне... Јас уште сега знам дека во Баерн ќе процвета и ќе се зајакне уште толку, лабава е таму лигата и ќе игра без притисок. Ќе повторам, штета што не остана кај нас, имаше простор уште да напредува, и да биде лидер во одбраната, али што е тука е... Давај 80 милиони и нека му е со среќа
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.685
Поени од реакции
82.015
Дибала во Рома...пред некоја ден читав еден од условите што го барал Мурињо за да го даде Заниоло е да му го донесат Дибала (што е чудно дека се сосема различни играчи), али како и да е, ете му ја исполнија желбата, сега Аривабене нека го прибере побрзо детето у Торино... Со се мајка му
Автоматски споено мислење:


Нека му е "со среќа" во Интер :LOL:
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.356
Момблано е тешка будала :pos: АМА и ова година прв го објави трансферот на Ди Мариа во Јуве:D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.685
Поени од реакции
82.015

Ваљда ќе сме понуделе повеќе пари за играчот (со парите од Де Лихт)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom