Фан Клуб: Јувентус

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Одличен карактер покажавме после 2-0 и заслужено ремизиравме.На почетокот премногу со респект започнавме како да немаа играчите доволно доверба во себе, но после двата примени гола мораше да се заигра нашата игра.Немам замерка за ниту еден играч сепак е прв натпревар во ЛШ после подолго време.
Вториот гол на Оскар навистина ремек дело, ниту Супер Џиџи неможеше да ја достигне топката.Погледнете само колку се испружи од место, сепак предобро беше упатена топката.

Еве го натпреварот за оние што сакаат реприза:http://gooool.ru/news/liga_chempionov_2012_13_1_j_tur_gruppa_e_chelsi_juventus/2012-09-20-13698
Одиме понатаму без пораз, на ред се Киево да ги преслушаме.Поздрав.(y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Значи браво за нас ејјјј, ѕверски одигравме, се боревме до крај. Уфф како скокав кога го постигнавме вториот гол. Ми се намести срцето. Браво за ЈУВЕ, задоволна сум ептен. Можеби требаше и да победима (зашто јас премногу посакував победа :$) Ама 2:2 е реален резултат. БРАВО! :vozbud:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Многу фали Конте бре, ццц.
Инаку да не се повторуваме добар меч одигравме, се на се заслужено.
Само ми е мака како не влезе ова последнава на Кваља, а и секоја чест за голот, кое чувство за гол!!!!
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Многу фали Конте бре, ццц.
Инаку да не се повторуваме добар меч одигравме, се на се заслужено.
Само ми е мака како не влезе ова последнава на Кваља, а и секоја чест за голот, кое чувство за гол!!!!
Од секогаш сум зборел дека кваља е класа напаѓач , овој манекенов Матри може вода да му носи ..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.436
Поени од реакции
17.080
Maтри едноставно не се вклопува во тактиката неможе тој да игра во ваква тактика во ваков фудбал а имаше пред 5-6 месеци статија од експерите од СКАЈ кои изјавија дека главниот проблем е што конте мн го троши Матри физички и јас го подржувам тоа мислење.

Никој не го пофали маркизио кој ств за мене беше МОМ :)
 

VratislavGresko

self-declared Macedonian
Член од
17 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
48
Колку само е тешко од трибини... и се гледа дека е гладен за победи.

Инаку ова со телефониве да не направат проблеми...? :confused:
Тоа се расправаше кога Мурињо доби црвен, а потоа камерите цело време покажуваа како пишува писма на помошникот, и еден човек кој глумеше курир, ги земаше од Мур и ги предаваше.
Не би требало да е дозволено, но не може никако да се казни. Дупка у законот :sneaky:
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Од секогаш сум зборел дека кваља е класа напаѓач , овој манекенов Матри може вода да му носи ..
Не се согласувам потполно... Кваља е класа напаѓач, и тоа е факт. Но и Матри не би го потценил, во ниеден случај. Знае да даде гол, и со нога и со глава. Сега не е во форма, но нема вечно да биде така. Се ќе си дојде на свое :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom