Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.121
Поени од реакции
16.393
Врв на идиотизмот.Балканскиве јуве фанс страници известуваат дека Зиглер ке го напушти Јувентус бидејки Конте не го сакал.Бил донесен пред да дојде Конте и мистерот не го сакал.Уште една глупост Красич ке оди во Челзи а ние го добиваме Алекс.:tapp: :vozbud::cuc::pos:
Сите медиуми го информираат тоа во Италија ама веста почна од Туттоспорт ...ако е вистина тогаш конте не ска легачи што е добро :)

Постигна Марота договор со Родолфо човекот е звер

 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Еве зашто Видал го одбра Јуве а не Баерн

"Зашто Јуве е институција,врв на секој фудбалер.Тука се луѓе како Дел Пиеро,Буфон,Пирло,шампиони кои ми помагаат многу и ме советуваат.Огромна шанса е да можам играм со нив.И Баерн е престижен клуб со топ играчи но ЈУВЕ Е ЈУВЕ! и сакав да играм фудбал кој е сличен на мојата култура.Во Италија фудбалот се живее со слична страст како во Чиле.Латинци сме,нели?":X3:

ај коа почнав веќе,еве шо вика за Естегарибиа или како се вика:D

"Класично крило,технички играч,има добар дриблинг.Играше добро во Аргентина.Да,одличен играч е."

За мене,од тоа шо го глеав на Копа,а ги глеав сите утакмици на Парагвај,ми остави добар впечаток,и си викав е овој да го земе Јуве:) исто викаат за него дека не е топ играч али може да стане ,има потенцијал.

За дефанцивец,Алекс испадна,Лугано во ПСЖ,значи останаа Бруно Алвес и овој сеа Родолфо а Бонучи во Зенит,па не е лош дилот.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
подобро е да не го советуваат Видал ами да го стават на права позиција(како со Милан на Тим Трофеј) и да гледаме масакри од пошироки размери :vozbud:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Кој е тој ? Естабиа е 23 годишен од Ле Авр ...... а за одбрамбен зборат Роландо или родолфо ..ке видиме ..утре ке е жешко а григера веќе си замина ...и Зиглер нешто кревал врева
Естигарибија е од ЛеМанш (на позајмица во Њуолдбојс блаб ла негде во аргентина),
А овај од лехавр е мислам едно ѓупче одбрана шо игра (и беше пред изјавата на Марота за појачањата, и да било после, за примавера е не се рачуна)

За ЛУГАНО ми е ептен криво шо го испуштија, искрено Алекс и Бруно ми беа/се зад Лугано али то е то.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Врв на идиотизмот.Балканскиве јуве фанс страници известуваат дека Зиглер ке го напушти Јувентус бидејки Конте не го сакал.Бил донесен пред да дојде Конте и мистерот не го сакал.Уште една глупост Красич ке оди во Челзи а ние го добиваме Алекс.:tapp: :vozbud::cuc::pos:
Види,види...БОЛНА РАБОТА!Нездрави се тие од Балкан Јуве фанс?!?!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Сите медиуми го информираат тоа во Италија ама веста почна од Туттоспорт ...ако е вистина тогаш конте не ска легачи што е добро :)

Постигна Марота договор со Родолфо човекот е звер

Шо дочекавме, Бразилец да ни биди одбрамбен, а не игра ниту за репрезентација на Бразил (јаоооо - не го знам типот ама.... )

Инаку спремајте петарди, огномети и на плоштад
Equipe - Clamoroso Amauri: "Firmerei volentieri per il PSG"

http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=60845

И за крај ова
VIDEO - Juve, how many broken promises

http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=60866

Broken promises - незнам за вас ама ова стратегија ќути си дупи си ми е попаметна (нормално ако Марота знај шо работи) некако повеќе ме потсеќа на Моџи
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Амаури: Со задоволство би потпишал за ПСЖ

И мене Лугано ми беше прв избор,не знам што толку беше проблем за него,факинг 3.5 милиони,Марота заборавил како е да земе играч без позајмици и рати,си мислел и овој да го зима на позајмици и рати и нормално тие од Фенербахче-" WTF Марота,3.5 милиони е не е 35":D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Инаку спремајте петарди, огномети и на плоштад
Equipe - Clamoroso Amauri: "Firmerei volentieri per il PSG"
Omg :place: Neeee ne si odi :D:pos:
--- надополнето: Aug 28, 2011 1:38 PM ---
Broken promises - незнам за вас ама ова стратегија ќути си дупи си ми е попаметна (нормално ако Марота знај шо работи) некако повеќе ме потсеќа на Моџи
Najpametno neso e toa ali tesko e da kjutis koga dupis neso jako :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.707
Поени од реакции
82.313
последниве 3 дена ќе биде право колење на трансвер пазарот
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.121
Поени од реакции
16.393
Шо дочекавме, Бразилец да ни биди одбрамбен, а не игра ниту за репрезентација на Бразил (јаоооо - не го знам типот ама.... )

Инаку спремајте петарди, огномети и на плоштад
Equipe - Clamoroso Amauri: "Firmerei volentieri per il PSG"

http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=60845

И за крај ова
VIDEO - Juve, how many broken promises

http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=60866

Broken promises - незнам за вас ама ова стратегија ќути си дупи си ми е попаметна (нормално ако Марота знај шо работи) некако повеќе ме потсеќа на Моџи
Баш е добар Родолфо ...сите Базилци кај мене на форум мн го фалат ...и експертите од туттојуве велат дека е најдобар млад бразлиски дефанзивец ...

A за красич не се криви Јуве фанс балкан или како да е ..то излезе од дејли мирор вчера беше и во туттојуве
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
за сите шо го сакет копиленцето од парма Џовинко во која изјавува дека како мал навивал за мердите од милано МИЛАН линк тука
 
С

сашенко

Гостин
Баш е добар Родолфо ...сите Базилци кај мене на форум мн го фалат ...и експертите од туттојуве велат дека е најдобар млад бразлиски дефанзивец ...

A за красич не се криви Јуве фанс балкан или како да е ..то излезе од дејли мирор вчера беше и во туттојуве
Koлку години има Родолфо?
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Ако го продадат циглер а сакаат да го раскинат договорот со гросо па и да не го раскинат не може да го пуштат туку така де чеље .Се надевам дека нема да си замине квалитен играч е и ке се потсетам на голот на кој го даде од слободен .
Мартинез ке замине на позајмица со тоа нема да плакаме за џанети .
Пепе изгледа ке замине за зенит за 8 милиони евра (3 се за играчот )
Амури се најавува дека ке замине за ПСГ или кај сонародникот му Мело во Галатасарај .
Сакам да ве прасам какви се виа пари што ке ги зима Пепе 3 милиони евра тоа е двојно повеке од неговата плата која не верувам дека е повисока од 1,5 милиони евра ?Ако секој зема вака пари доста е само транфери да си прават хахха
--- надополнето: Aug 28, 2011 2:18 PM ---
Сите медиуми го информираат тоа во Италија ама веста почна од Туттоспорт ...ако е вистина тогаш конте не ска легачи што е добро :)

Постигна Марота договор со Родолфо човекот е звер

Да ама сега треба да преговара со Сао Паоло а знаејки ги како рпават тиа клубови (потпишуваат новиу договори и му ставаат цени од 50 до 80 милиони евраклауза ) како на Нејмар кој на 18 години му ставија клауза од 45 милиони евра .
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Фотографиите на Фанови на Јувентус во Македонија - Фотографии на ѕидот









Григера денес е во Лондон на медицински прегледи каде што треба да потпише договор со екипата на Фулам!​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom