Фан Клуб: Јувентус

P

PewDiePie

Гостин
што е тоа толку битно ? да се најдиме во муабет....

П.С. честита титула
Не,туку ме интересира дали и во Сериа А 7-от може да игра лига европа како што може во Премиер Лига,не битно дали работи за јуве,палермо.....

П.С. Рано е за честитање. :)
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=47283
Агентот на Амаури :Амаури сега мисли само на Парма а сам ке одлучи кај ке игра следната година :pos2:
Ако одлучи да се врати во Јуве ?!?! Што се занесува овој даде неколку гола мисли плачеме да го вратиме :pos::pos::pos:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Ако се врати Амаури, управата само ќе си ја потврди својата неспособност да биде на чело на тим како Јуве. Можеби до сега им простив еден мал милион срања кои ги направија во последниве неколку години ама тој потег нема да им го простам!!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Ако се врати Амаури, управата само ќе си ја потврди својата неспособност да биде на чело на тим како Јуве. Можеби до сега им простив еден мал милион срања кои ги направија во последниве неколку години ама тој потег нема да им го простам!!!
Ако Јуве сакаше да го задржи Амаури сигурно немаше да го пушта во Парма на позајмица,и да му ја плаќа платата.Колку подобра форма покажува Амаури во Парма, толку поголема сума ќе добие Јувентус по неговата продажба.

Играчот има потпишано договор со Јуве до 2012 година,и Јуве не може да го продаде без негова согласност.Платата што ја зема е 3.8 милиони по сезона, плата која нема шанси да ја зема во никој друг клуб.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Еве добар приказ за приходите од стадионот во изминативе години,и приходите што се очекуваат со градењето на новиот


 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Марота е на скаут форум во Милано даваше изјава за скај ама не ја разбрав баш плус збореа доста долго ако ја најде некој изјавата нека ја стави
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Според Gazzeta Dello Sport, Дел Пиеро ќе го потпише продолжувањето на договорот со Јуве на почетокот на Мај,а исто така и Маркизио можеби уште денеска ќе ги започне преговорите за нов договор со Јуве.

И Марота потврди дека Дел Пиеро се договорил за продолжување со Андреа Ањели, и недостига само формално да се стави потпис на новиот договор. За Аквилани изјави дека имале одлична соработка со раководството на Ливерпул и дека очекува да најдат договор за Аквилани.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Според Gazzeta Dello Sport, Дел Пиеро ќе го потпише продолжувањето на договорот со Јуве на почетокот на Мај,а исто така и Маркизио можеби уште денеска ќе ги започне преговорите за нов договор со Јуве.

И Марота потврди дека Дел Пиеро се договорил за продолжување со Андреа Ањели, и недостига само формално да се стави потпис на новиот договор. За Аквилани изјави дека имале одлична соработка со раководството на Ливерпул и дека очекува да најдат договор за Аквилани.
Нели Дел Пиеро продолжи пред некој месец или не се договорија?За Аквилани многу им се 15 м а за Мартинез не беа многу 12 м кој им е крив!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Моџи изјави дека ако тој би бил во Јувентус сега, со затворени очи би го ангажирал Франческо Гвидолин за тренер наредната сезона. Изјави дека Гвидолин секаде каде што бил тренер имал успех, и дека сега е спремен да преземи голем клуб.

За неговата најголема грешка дури бил во Јувентус:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]In 2001 Roma asked me for Edgar Davids: I replied: 'Give me €15m plus three players from the Primavera'. The three were Daniele De Rossi, Alberto Aquilani and Gaetano D'Agostino. Roma said 'no' because €15m was too much. If I had lowered the asking price to €10m plus those three, Roma would have accepted. This was my greatest mistake[/FONT]
„Во 2001 година, Рома ме прашаа за Едгар Давидс. Јас одговорив ` Дадете 15 милиони плус три играчи од Примавера. Тројцата беа Даниеле Де Роси, Алберто Аквилани и Гаетано Д`агостино. Рома одговори негативно, бидејќи 15 милиони беа многу. Ако јас им ја смалев цената која ја барав претходно на 10 милиони плус тројцата, Рома најверојатно ќе прифатеше. Тоа беше мојата најголема грешка“

линк
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Умреев мора да споделам !

Formazione Inter 2010/2011
___________________Julio Merda_____________________
Merdaicon____Merdocchia____Merducio____Merdivu_____
________Merdiasso___Merdankovic___Merdanetti_______
________________Merdeijder________________________
___________Merdito__________Merdo'o___
 

Kajgana Shop

На врв Bottom