Фан Клуб: Јувентус

Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Јувентус не успеа да го искористи киксот на рома секогаш е така кога е во прашање од утакмица must win дел нери докажа дека нее тренер за јувентус јас бев тој шо го бранев на почеток од сезона се карав често со ХУЛК но сеа му се извинувам за то тој цела сезона зборува дека нее доволен за тренер на јувентус ајде момци наредниов преоден рок очекувам неколку ѕвезди 2 3 играчи а очекувам дека ке бидат продадени манингер сиссоко амаури траоре мартинез григера гросо мота вратен од кај шо дошол како прво го сакам капело или липи или тренерот на порто или дешамп
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Еве ја изјавата на Дел Нери после мечот со Фиорентина

Ми падна во очи овој дел:Денес јас лично сум многу среќен за Марко Мота, затоа што, откако беше нападнат од сите страни, денеска изигра фантастичен натпревар поготово во дуелите против Варгас и Пасквал.

Ја не знам има ли очи човеков,сите настапи на Мота од кога игра во Јувентус се мизерни и далеку од фантастични.Башка изјавава му е доста контрадикторна.Од една страна го фали Мота дека изиграл фантастично,а го вади во 58 минута.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Кога ќе тргне тргнато е.... На Удинезе му успева она што речиси не успеа на ниту еден тим, да победи на Сан Паоло.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Успеавме на само еден меч, овој денес со Фиорентина, да го оплескаме она што еден дел самите, еден дел резултатите на конкурентите ни го создадоа во последниве 4-5 кола. Во ваква мизерна сезона успеавме да дојдеме во ситуација да се бориме за влез во ЛШ и кога беше најпотребно, исплива на површина некомпетентностна на Дел Нери да води еден ваков тим.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
типацот не успеа во ниеден клуб со амбиции - нема ни во овој.....Киево и Сампдорија успеа да ги пикне во големата 4ворка,а Јувентус не.....со среќа нека му е новиот ангажман,а Јуве го очекува ново жешко лето и лутање по нови играчи
 
F

FuckYouAll

Гостин
Тим кој губи од Болоња,Бари и Лече не заслужува да игра ЛШ.:toe:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Не ни остана ништо друго освен да се задоволиме со ЛЕ и оваа година :kesa:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Красич :kesa: како мува без глава катастрофа
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Красич :kesa: како мува без глава катастрофа
Што е како мува без глава жити се ?
Си приметил дека задњи 4 месеца топка не му подаваат? А малце му подадат одма се праат шанси голови се даваат, кога се глупи нека губат.
И сигурно Дел Нери го бута у средина да влага, он не е будала сам да се бута у средина.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Аквилани станал татко,денеска во Рим,неговата жена Мишел родила ќерка која ќе се вика Аурора.линк :)

Ај нека му е со среќа,ќе има сега дополнителен мотив во натпреварите кои следат.
 
P

PewDiePie

Гостин
Јувенташи ако завршите 7-мо место играте во Европа така ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom