Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Znaci ja razbiram megjutoa razberi i ti deka desno e najproduktiven..
Чоек значи нема можност и услови моментално за десно, плус со нашата раштимана одбрана клучно е да покрива десно Бернардески како што е клучно Рабио да покрива лево кога е здрав..
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Само Алегри може да направи дрва како Бернардески и Де Шиљо да изгледаат како многу добри играчи .

9 бода у група
5-0 гол разлика
6та победа по ред, последните 4 clean sheet.
Allegri Effect!

Следни се кинезиве у недела.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Rekov ja bateto Alegri ni e najgolemoto zasiluvanje, vie ne.. kinezive (buduci arapi) daj boze da gi tepame na najkontroverzniot nacin, za da moze da gi citame placot, lelekot i ofkanjata na nivnite fanovi :D
Зошто на контроверзен? Ја сакам да ги згазиме, 0-8 и би бил презадоволен.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Allegri : "It was very important to win. It was not easy. We conceded too many shots, we had to manage better. It's not a good performance but a good result."

Allegri: “Everyone must improve between the lines: Bernardeschi, Kulusevski, Chiesa. I have an important squad of players but we need to improve a lot. We played badly but we won, it can be important for Sunday's match.”
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Одма се осеќа кога се завршуваат утакмици без примен гол.

2 гола, лапај си 6 бодови. Ќе ме умреа тие 20 меча по ред на кои постојано ја вадевме топката од мрежа.
3 меча без примен гол во ЛШ, 9 бода во џебот, две победи по 1-0.

Да му верувате на Мондо :kafence:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Под консолидирани сме спрема прошлиот месец ама уште има работа. Одбраната ја среди Алегри, вчера игравме 4231 со МекКени АМ добро се уфрлаше напред ама сепак е МекКени не знам шо му се дешава. Во иднина сигурен Артур ќе игра таму.

Бернардески одлично помага и назад и на средина сегде го има, вчера имаше и добар дриблинг десно во напад, назад сече многу напади.

Рабио ќе игра сигурно пак лево за да покрива назад. НО според мене мора да се бара решение во кое крилата нема да помагаат на бековите и ќе можи да се концентрираат на напад т.е да се повеќе фокусирани напред. А тоа е само со купување бекови.

Одамна немам видено бековите да ни играат толку високо како последните 2 меча. ДеШиљо изненадува позитивно, нека си седи за ротација таман си е.

Киеза мора да одмори нема нозе поќе како дух е блед, нема статија, коментар, експерт кој не го спомнал тоа. Прегорен е НО штета што нема кој да поврзи среден ред со напад па кога го нема Дибала мора тој да го менува :toe:

Ќе не биди има време тоа и го влегов и прошлиот месец, цигла по цигла и ќе биди се.
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
107
Поени од реакции
326
Со вчерашнава победа се осигуравме за нокаут фаза, што е многу важно за натпреварите што следуваат. Идат за една недела Интер, Сасуоло и Верона. Ова е шанса за да влеземе во топ 4 и мора да се искористи.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Матија де Шиљо. Он е уствари како вистината, а вистината е како Шиљо, ќе боде ќе боде лево десно напред назад и ќе исплива. Мора да исплива на површина. Од златна канта у Франција, до еден од најдобри играчи на колото во ЛШ. :cool:

Il nuovo Maldini. Фала ти што постоиш. Уште една причина ради која навијам за Јуве.

Де Шиљо. Never forget this name!

Ова име ќе остане вечно во алеата на великаните заиграле во Јуве.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom