Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Доста многу топки одзеде Бентакур очигледно почнаа добро да се надополнуваат со Локатели.

На толку простор долу лево да беше АлекСандро како што е во форма годинава ќе ги избушеше штета што не е во состојба да игра….

Очекувам Каио да влези и да покажи нешто добро А и исто Артур сакам да го видам :)
Автоматски споено мислење:

Киеза е умрен, душа нема во него
Автоматски споено мислење:

Алегри спизден си ојде в соблекувална…

Кое освежување е играч како Артур ќ, играч кој повлекува напред, предзема иницијатива. Само нека остани здрав сигурен сум дека Алегри ќе го вклопи добро.

Лека полека ја средува одбраната Алегри. Ова денес ми беше стандарден меч после интернационална пауза. Берна, Бентан искинаа ама МоМ дефинитивно Де Шиљо :cuc:
 
Последно уредено:

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.472
Поени од реакции
7.271
Се гледа последниве меча повторно создавање на карактер, победнички менталитет и тимска игра со добра комуникација. Има уште многу за подобрување ама се гледа дека расте тимов.
Денес имаше неколку индивидуални киксеви ама генерално добро се бранеа. Можеше подобро во контрите, а посед кога имаа солидно комбинираа.
Шчесни го должеше одбранетиов пенал, у вистински момент.. Де Шиљо добар, Бонучи и Киелини можеа у неколку наврати да не коштаат многу ама добро координираа назад, Данило одличен, Бернардески добар многу истрча, Квадрадо солидно ама имаше и он понекоја грешка мора да намали, Локатели коректно, Киеза уморен, Кин се бореше јако напред, а мен оф д меч Бентанкур, изигра со вистински Јуве менталитет, одлично покриваше у одбрана, доби многу дуели, пресинг во вистински моменти, добар во посед.. браво за него.

Сега потврда со Зенит дека сме во солидна форма и после клучен меч со интер, нив ако ги добиеме психолошки ќе полетаме.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Се гледа последниве меча повторно создавање на карактер, победнички менталитет и тимска игра со добра комуникација. Има уште многу за подобрување ама се гледа дека расте тимов.
Денес имаше неколку индивидуални киксеви ама генерално добро се бранеа. Можеше подобро во контрите, а посед кога имаа солидно комбинираа.
Шчесни го должеше одбранетиов пенал, у вистински момент.. Де Шиљо добар, Бонучи и Киелини можеа у неколку наврати да не коштаат многу ама добро координираа назад, Данило одличен, Бернардески добар многу истрча, Квадрадо солидно ама имаше и он понекоја грешка мора да намали, Локатели коректно, Киеза уморен, Кин се бореше јако напред, а мен оф д меч Бентанкур, изигра со вистински Јуве менталитет, одлично покриваше у одбрана, доби многу дуели, пресинг во вистински моменти, добар во посед.. браво за него.

Сега потврда со Зенит дека сме во солидна форма и после клучен меч со интер, нив ако ги добиеме психолошки ќе полетаме.
Јас па мислам дека Кин треба да си седни и да се проба и со Каио. Некако мн ми е…не знам без веза Кин, талентот е тука умот негде на пасење или можи дека се неуиграни со Киеза.

Бентанкур под Алегеи досега е одличен ама Алегри знај кој задачи да му го задај, затоа и рече уште Сари кога беше тренер дека Бентанкур не е региста..

Ќе не биди…. Најпозитивно сум изненаден од Бернардески веќе неколку меча игра на ниво и делува на онаа динамичка алка која фали и требаше да биде МекКени.

Артур ќе биди од огромна помош, сака такви фудбалери Алегри само да остани здрав. Со каква леснотија ја зеде топката и како на мајтап си стигна до шестнаесетникот на Рома.

Данило во сезона и пол се претвори во Турам. Секоја чест :love: браво и за Пирло што го проба на CB, не за џабе го бараа Баерн летово вака и не делува воопшто глупа и лоша трампата со Кансело изгледа само грешен тренер имавме :)
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.472
Поени од реакции
7.271
Јас па мислам дека Кин треба да си седни и да се проба и со Каио. Некако мн ми е…не знам без веза Кин, талентот е тука умот негде на пасење или можи дека се неуиграни со Киеза.
Конкретно за денес јак беше Кин, многу се бореше и беше внесен у мечот.. инаку да, со Киеза дали два пати дали се разбраа со пасовите се гледа неуиграност
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
The Old Lady had a dismal start to the season, but are now more solid, efficient and in the Allegri style.

“We have players more suited to counter-attacks, those are their characteristics, so when we try to play the ball, we either fall asleep or get irritable.

“It’s an important victory, another step forward in the table and a further progress for the season. We were missing Dybala, De Ligt, Rabiot, Morata only came on at the end, but when everyone plays with that spirit, you don’t concede as many goals.

“We are starting to slow the game down at the right time, but we need to step up the pace too when it’s required. I won’t lie, I probably did damage too at the start with some of my choices, I had to get to know some players and their characteristics, but we’re getting there.”

The penalty save was a further step forward for Szczesny, who had been bitterly criticised by fans and media early in the season, but has rediscovered his form.

“Szczesny made all his mistakes for the season in one fell swoop and is now bringing back what he can to the team. We need to improve in the final third, the timing and movement, but we’ll get there.”
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Одма се осеќа кога се завршуваат утакмици без примен гол.

2 гола, лапај си 6 бодови. Ќе ме умреа тие 20 меча по ред на кои постојано ја вадевме топката од мрежа.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Со оглед на тоа што веќе неколку сезони наназад имаме огромен проблем со градење акции и создавање на шанси, мислам дека во наредниов период клучно ќе биде Артур и Кин да се вклопат во екипата и да се зацементираат во прв тим (или барем да почнат да играат по редовно). Кога веќе немаме технички играчи што можат да повлечат од среден ред и очигледно е дека нема да купуваме во брзо време, ни требаат играчи кои барем можат да задржат топка, а тие двајца се одлични во тоа. Ми се смачи веќе да гледам Мората како го губи секој можен дуел напред. Плус, Кин се гледа дека има потенцијал да биде подобар играч од Мората, веќе е подобар финишер, а и има само 21 година, ќе има уште многу простор за подобрување.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Imam verba vo Alegri na prav pat sme, samo da ne ni se povreduvaat cesto igracite..
Vecerva sekoj ishod e mozen, nema da e strasno i da izgubime, no sve nekako me vlece na iks.. Pobeda bi znacelo 90% plasman..
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Ич не е битен резултатот вечер, многу поважно е да не се повреди некој.

Во недела имаме илјада пати поважен меч, мора да се фати ритам во првенството.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom