Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.342
Поени од реакции
14.496
Матија де Шиљо. Он е уствари како вистината, а вистината е како Шиљо, ќе боде ќе боде лево десно напред назад и ќе исплива. Мора да исплива на површина. Од златна канта у Франција, до еден од најдобри играчи на колото во ЛШ. :cool:

Il nuovo Maldini. Фала ти што постоиш. Уште една причина ради која навијам за Јуве.

Де Шиљо. Never forget this name!

Ова име ќе остане вечно во алеата на великаните заиграле во Јуве.

1634840459278.jpeg
:confused:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.179
Последно уредено:

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
23.402
Поени од реакции
67.765
Ештон да ти играл за Италија на фудбал на плажа:shok2: Секоја чест, сегде се протна човеков...не го ценеа доволно во Јувентус :'(
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.179
Ештон да ти играл за Италија на фудбал на плажа:shok2: Секоја чест, сегде се протна човеков...не го ценеа доволно во Јувентус :'(
https://www.juventus.com/en/news/articles/paolo-de-ceglie-to-work-with-juventus-academy

Soule - Зошто стана motherfucker у младински состав?

Се си има причина, а една од нив е Чељката
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.320
Поени од реакции
5.090
Матија де Шиљо. Он е уствари како вистината, а вистината е како Шиљо, ќе боде ќе боде лево десно напред назад и ќе исплива. Мора да исплива на површина. Од златна канта у Франција, до еден од најдобри играчи на колото во ЛШ. :cool:

Il nuovo Maldini. Фала ти што постоиш. Уште една причина ради која навијам за Јуве.

Де Шиљо. Never forget this name!

Ова име ќе остане вечно во алеата на великаните заиграле во Јуве.

Добар одраз на цвикерата :cool:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.342
Поени од реакции
14.496
https://www.juventus.com/en/news/articles/paolo-de-ceglie-to-work-with-juventus-academy

Soule - Зошто стана motherfucker у младински состав?

Се си има причина, а една од нив е Чељката
Продолжи договор до 2025 мислам и се смета за голем талент кој треба да добива шанса во прв тим. Одби Јуве неколку понуди за позајмица наводно.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.342
Поени од реакции
14.496
Several former Serie A stars got their coaching badges today with Alessandro Del Piero and Daniele De Rossi receiving the highest grades.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom