Фан Клуб: Јувентус

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Мapoта ќе ја улови со окцето Ванда, и оваа ќе му "даде" :D
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Ни Мората ни Икарди почекајте ја бомбата во нападот на Јуве следниве денови ќе се официјализира :zloo:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.677
Поени од реакции
81.943
Ни Мората ни Икарди почекајте ја бомбата во нападот на Јуве следниве денови ќе се официјализира :zloo:
Која е таа "бомба" во нападот што ќе ни дојде?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.445
Ако не го донесат сега Зидан не ги гледам сезонава.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.677
Поени од реакции
81.943
На Алегри уште една година му е договорот, а Зидан изјави дека ќе прави пауза... таман, мора да се искористи ова и Марота полека да почне да го договара Зидан за Лето Господово 2019 година.
Знам дека Зизу има огромна желба да го тренира Јуве, али во денешно време кој е поспремен и побрз тој ќе го прибери тренерот. Марота и Паратичи нека ги засукаат ракавите, и нека му спијат на Зидан пред врата, на чергиче.

П.С. Зидан не е меѓу најдобрите 11 во Јувентус...
:kuracc:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.758
На Алегри уште една година му е договорот, а Зидан изјави дека ќе прави пауза... таман, мора да се искористи ова и Марота полека да почне да го договара Зидан за Лето Господово 2019 година.
Знам дека Зизу има огромна желба да го тренира Јуве, али во денешно време кој е поспремен и побрз тој ќе го прибери тренерот. Марота и Паратичи нека ги засукаат ракавите, и нека му спијат на Зидан пред врата, на чергиче.

П.С. Зидан не е меѓу најдобрите 11 во Јувентус...
:kuracc:
Давидс-Пирло
Зидан - Недвед -Дел Пиеро
Трезеге

:duel:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.677
Поени од реакции
81.943
Давидс-Пирло
ПлатиМи - Недвед -Дел Пиеро
Трезеге

:duel:
Чао Мондо:kafence:

Патем читнете го Спалети, посебно последната реченица :icon_mrgr:

“I’m a Coach who speaks to the sporting director Piero Ausilio every week,” Spalletti explained at a football debate in Perugia last night.

“He tells me how things have gone, then there are some things which are done that don’t depend on us.

“When we left we were planning for a probable future where Mauro is in the number 9 shirt.

“Next season he’ll score many more goals than last season, so finding another player to do what he’s done wouldn’t be easy.

But if someone comes, pays what they have to pay, and the player wants to go, what I think becomes redundant.
Значи има некаква клаузула за Икарди, најверојатно е таа што се шпекулира по медиумиве од 110 милиони...ех што сакам да им го земиме Икарди, не дека тој е единствениот напаѓач слободен на пазарот, туку да ги пореметиме и онака пореметените Интер :icon_mrgr:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Чао Мондо:kafence:

Патем читнете го Спалети, посебно последната реченица :icon_mrgr:



Значи има некаква клаузула за Икарди, најверојатно е таа што се шпекулира по медиумиве од 110 милиони...ех што сакам да им го земиме Икарди, не дека тој е единствениот напаѓач слободен на пазарот, туку да ги пореметиме и онака пореметените Интер :icon_mrgr:
Јас пак сакам да го земиме дека е многу подобар од дебелиот, ќе кине мрежи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom