Фан Клуб: Јувентус

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Тоа ми се свиѓа кај Италијанците.. Ќути си дупи си.. А не они шпанцине и енглезите по твитери срања се караат се кошкаат се вреѓаат...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Marchisio wants to stay at Juventus but the club does not consider him non-transferable. Milan are interested. (Rai)

Marchisio could leave Juventus, who are interested in Iniesta. (Il Messaggero)
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
И gds

Claudio Marchisio bi, šokantno, mogao da napusti klub do kraja prelaznog roka.

Kako prenosi Gazzetta dello Sport, Marchisio se više ne oseća kao važna figura u projektu Juventusa, a klub više nema stav da igrač nije nipošto za prodaju.

Marchisio je igrao odlično tokom priprema, ali nije učestvovao u utakmici Superkupa protiv Lazija, a protiv Cagliarija u subotu je zamenjen.

Iako bianconeri tek treba da prime ponude za njega, Gazzetta veruje da bi on mogao da napusti klub u narednih 10 dana.

Iz Tuttosporta su preneli da je Juventus ponovo pokazao interes za Kevina Strootmana.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Ако си отиде и Маркизио нешто заради Алегри, тогаш управата мора да си ја чукне малку главата и да види дали е до играчите или мистерот ја греши некаде.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Стураро можи во Џенова да се врати.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ако си отиде и Маркизио нешто заради Алегри, тогаш управата мора да си ја чукне малку главата и да види дали е до играчите или мистерот ја греши некаде.
Пирло Маниа :icon_lol::icon_lol::icon_lol:. Ако стварно го продадете Маркизио ќе осетите како е да ви смеат како нас што ни се смееја за Пирло само вас дупло ќе ве удрат..:pipi:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Боже сачувај.. Само што, без разлика што управата треба да си ја чука главата за Алегри, не заборавајте дека за 3 години 2 пати со него бевме во финале на ЛШ.. Сепак јас имам доверба во него и би го скоцкал тимот како што сака..
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Неш ако Маркизио принцезата и се повредени чуствата треба Алегри да ја тинтра ако не си заслужил место у прв тим бори се или иди си , да го бркаш Алегри кој не однесе 2 пати до финале со реално послаб тим од другите топ 4 тима , затоа што Маркизио принцезата се осекала запоставена и нема направено ништо овие 3 години треба да си луд
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Juventus back in for Patrik Schick. [Sky]

Juventus have re-expressed their interest in Patrik Schick. In return Sampdoria told Juve to make an offer by today if they're serious. #Sky

Sampdoria has asked Juventus to make a new offer today to see if Marotta & Paratici really are seriously interested in Schick. (Sky)

Juventus has received €1.1m from the sale of Pasquato (€1m) & Slivka (€100k) to Legia Warsaw & Hibernian.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сигурен сум дека е поради тоа на полувреме значи премн весници го пријавија, наводно и играч некој бил изворот на истото. И сеа глупо можи ќе звучи мн го сакам Бонучи ама поарно Бонучи него Алекс Сандро. Бонучи имаме со кој да го замениме - Калдара, Ругани мислам дека ќе се искалат во класа дефанзивци ама лев бек како Сандро тешко се наоѓа. Aко го донесат навистина Крос и ги искористат парите на него (нема шанса сигурно срање вест) тогаш алал им вера.



Немам коментар за чоеков ^ :love:
И јас ќе немам коментар ако и овој потпише за нас. :icon_mrgr: :icon_lol:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Milan enquire about Marchisio?
By Football Italia staff


Milan have reportedly asked Juventus about the sensational possibility of signing Claudio Marchisio.

According to Rai Sport, Milan have made an enquiry for Marchisio, who is unhappy with the treatment he is receiving from Max Allegri.

The shock speculation first emerged on Monday morning, when Gazzetta dello Sport suggested the 31-year-old was no longer indispensable for Juve.

However, MilanNews notes the Rossoneri will not proceed with their pursuit until Marchisio asks the Old Lady for a transfer.

Milan have already deprived Juve of one stalwart this summer in Leonardo Bonucci.

Алегри ѕверу, овој е гарант шпиун за Милан :pos:[DOUBLEPOST=1503327256][/DOUBLEPOST]На инста го молат да дојде во Милан, шпански сапуници у пм летово[DOUBLEPOST=1503327355][/DOUBLEPOST]Juventus have reportedly asked Milan for Manuel Locatelli or Giacomo Bonaventura in exchange for Claudiio Marchisio.

Rai Sport reported earlier on Monday that Milan had enquired about Marchisio, and Calciomercato.com is now claiming that Juve would have asked for one of the midfield pair in return.

The website explains Locatelli “absolutely remains” a target for Bianconeri officials Beppe Marotta and Fabio Paratici after he was linked with a move to Turin as part of Leonardo Bonucci’s stunning transfer to San Siro last month.

Bonaventura’s versatility, on the other hand, would be “perfect” for Juve, who are known to tweak their formation during matches. footballitalia
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom