Фан Клуб: Јувентус

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Ако сакаме да го земеме Далберт, а Асамоа останува, Сандро оди 100% , а и не знам дали има еу пасош, бидејќи имаме едно слободно место. И тоа за Коста, бидејќи Бентанкур ќе оди на позамица некаде. Да се земаа 2 десни бека разбирам, ама вака мириса нешто со Сандро. И пак ќе речам да се гонат у 3 пичке материне Севиља со све ропакот Нзонзи, и да дојде и да испадне најдобар, нема да ми смени мислење ради тоа што сме шконтари цел живот, игла у гз не ни влага, дадовме 95милиони за Игуаин 29год, сега 40мил за ебан Нзонзи блиску 30 год. Со 4 сезони не правиш ништо, и одма ротација нова ќе треба па па купувај. И да, остај маркетинг ти, не можеме да се мериме со Утд и компанија, каде што со дресовите од Ибра го купија Погба што се вели... така да муабетот за Игуаин паѓа у вода, и јас не го менувам ставот дека дебелиот е топ, ама не е човек за нас кој ќе ни помогне у ЛШ.

Surprise name, на Де Чеље му се продолжува договорот до 2035та, или го враќаме Падоин за да заштедиме.

И да, јебем ти принцип на "не чуваме незадоволни играчи", пичка ли ви материна милиони земате не биле задоволни, не сме ние бе попатна станица, направи играчи продај, има да дреме на клупа и да се кае цел живот што потпишал предходно. Ако се ребрендиравме, лого курци палци, треба највеќе да се работи на не продавање на клучни играчи. Мора да имаме звучни имиња, само така имаме поголеми шанси во ЛШ, и уште подобри финансии. Јесте да платите ни се проблем, ама се радувам што од макс плата 4мил, стигнавме до 7,5 лол.
 
Последно уредено:

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Ако сакаме да го земеме Далберт, а Асамоа останува, Сандро оди 100% , а и не знам дали има еу пасош, бидејќи имаме едно слободно место. И тоа за Коста, бидејќи Бентанкур ќе оди на позамица некаде. Да се земаа 2 десни бека разбирам, ама вака мириса нешто со Сандро. И пак ќе речам да се гонат у 3 пичке материне Севиља со све ропакот Нзонзи, и да дојде и да испадне најдобар, нема да ми смени мислење ради тоа што сме шконтари цел живот, игла у гз не ни влага, дадовме 95милиони за Игуаин 29год, сега 40мил за ебан Нзонзи блиску 30 год. Со 4 сезони не правиш ништо, и одма ротација нова ќе треба па па купувај. И да, остај маркетинг ти, не можеме да се мериме со Утд и компанија, каде што со дресовите од Ибра го купија Погба што се вели... така да муабетот за Игуаин паѓа у вода, и јас не го менувам ставот дека дебелиот е топ, ама не е човек за нас кој ќе ни помогне у ЛШ.

Surprise name, на Де Чеље му се продолжува договорот до 2035та, или го враќаме Падоин за да заштедиме.

И да, јебем ти принцип на "не чуваме незадоволни играчи", пичка ли ви материна милиони земате не биле задоволни, не сме ние бе попатна станица, направи играчи продај, има да дреме на клупа и да се кае цел живот што потпишал предходно. Ако се ребрендиравме, лого курци палци, треба највеќе да се работи на не продавање на клучни играчи. Мора да имаме звучни имиња, само така имаме поголеми шанси во ЛШ, и уште подобри финансии. Јесте да платите ни се проблем, ама се радувам што од макс плата 4мил, стигнавме до 7,5 лол.
Колку зимаш провизија од плативе, штом се радуваш толку.:pos:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Колку зимаш провизија од плативе, штом се радуваш толку.:pos:
Поентата на напишаното не е само делот кај што ме цитираш. Сакам да кажам дека од ропаци во тимот во стилот на Џакерини, Матри, Кваљарела, Поулсен, Мота, Амаури, кадар кој што не знае кај тера, стигнавме до овие кои што ги имаме сега, и платите се добар показател дека можеме да купуваме класа играчи, ама не сме уште толку финансиски моќни на пример ако сакаат да ни го земат Дибала и му понудат 10мил годишна плата, ние нема да можеме да го заддржиме. Ама низ годиниве колку што даваше Јуве, во последниве години се изненадив реално кога го потпишавме Игуаин за 7,5мил годишно. И сега се врта цифри на пример 6мил по сезона за Коста, 7мил за Алегри па реално гледано сме направиле голем чекор, ама како што реков не сме уште толку моќни да дадеме и уште поголеми плати. Иначе да не' слушаат клубовиве за кои навиваме, Раиола ќе нема простор да работи:D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
@romeoagresti - "For next season, Juventus want 4 top level CM's"

Juventus has met with the agent of Danilo today in Milano. Juve are following him with Darmian & Fabinho. (Sky)

SKY не поврзва и со Белерин.[DOUBLEPOST=1498099606][/DOUBLEPOST]"Market News"

The news comes from a user who prefers to remain anonymous because he does not like being the focus of attention.
The source is a person who is in the organizational chart of Fiorentina.
The news is that Juventus has bought Federico Bernardeschi, they are just waiting to understand who will be the next owner of Fiorentina (Della Valle leaves).
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Juventus already have the 'yes' of Bernardeschi. They're ahead of inter and Barcelona [PremiumSport]

Juventus full-back Federico Mattiello will play at Spal next season. He will join them on loan. (Sky)

Juve deepen negotiations for Federico & contacted #MUFC for Matteo

Јуве му предложил нов договор на Сандро и ја одбиле и последната понуда на Челзи.[DOUBLEPOST=1498138355][/DOUBLEPOST]Во напредни преговори сме биле со Реал за Данило, позајмица со морален откуп од 30м.

Данило и Сандро нека играт ко во порто не барам ништо поќе :D
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Juventus already have the 'yes' of Bernardeschi. They're ahead of inter and Barcelona [PremiumSport]

Juventus full-back Federico Mattiello will play at Spal next season. He will join them on loan. (Sky)

Juve deepen negotiations for Federico & contacted #MUFC for Matteo

Јуве му предложил нов договор на Сандро и ја одбиле и последната понуда на Челзи.[DOUBLEPOST=1498138355][/DOUBLEPOST]Во напредни преговори сме биле со Реал за Данило, позајмица со морален откуп од 30м.

Данило и Сандро нека играт ко во порто не барам ништо поќе :D
Моите последни информации се дека од голема понуда за Сандро пред некој ден, сега стана прикладна понуда, и дека преговарате со Далберт. Па ќе видиме што ќе се случи :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Моите последни информации се дека од голема понуда за Сандро пред некој ден, сега стана прикладна понуда, и дека преговарате со Далберт. Па ќе видиме што ќе се случи :D
Со Далберт е од Барзилски некој весник истата информација и за прикладната понуда. Денес Ница објавија дека не преговарат со никој и дека Далберт не е за продажба :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
Шик дефинитвно ми се допаѓа како трансфер, вреди да се инвестира во дечкото (y)

Сандро ако сака да си замине/ако го продадат како што рековме поназад ќе биде голем шамар за управата, ќе се докаже дека нешто не функционира. Сепак ако е толку веќе готово да мора да се продаде и тоа во Челзи (или во кој друг било англиско-шпански богаташки клуб) нека биде за огромна сума, онака огромна 80 милиони или нека им се курчат да им бараат некој јак играч како замена. Мора да го промениме од корен овој однос на заминување, оваа попатна станица која што изиграваме, а тоа мора да се изврши уште при потпишувањето на договорите.

П.С Исто така вакви курви како оној Дани Алвеш повеќе не сакам да видам во Јуве, едносезонски будали кои доаѓаат да играат чисто онака, без никаков мотив, без желба и кои бегаат во наредната прилика. Па и сме му го раскинале договорот, овде мора да проработи управата не смее ваков мек пристап.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Шик дефинитвно ми се допаѓа како трансфер, вреди да се инвестира во дечкото (y)

Сандро ако сака да си замине/ако го продадат како што рековме поназад ќе биде голем шамар за управата, ќе се докаже дека нешто не функционира. Сепак ако е толку веќе готово да мора да се продаде и тоа во Челзи (или во кој друг било англиско-шпански богаташки клуб) нека биде за огромна сума, онака огромна 80 милиони или нека им се курчат да им бараат некој јак играч како замена. Мора да го промениме од корен овој однос на заминување, оваа попатна станица која што изиграваме, а тоа мора да се изврши уште при потпишувањето на договорите.

П.С Исто така вакви курви како оној Дани Алвеш повеќе не сакам да видам во Јуве, едносезонски будали кои доаѓаат да играат чисто онака, без никаков мотив, без желба и кои бегаат во наредната прилика. Па и сме му го раскинале договорот, овде мора да проработи управата не смее ваков мек пристап.
Италијани треба. Ако е Бразилец рачунај дека ќе трча со чергата наоколу.
Отсекогаш Јувентус имал јадро направено од Италијани кои се дома и не му ја мислат толку за заминвање.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Schick has finished the first part of the medical tests. The striker will return to the national team. (Romeo Agresti)
The second part of the medical tests will be held after the Euro. Juventus will announce the signing of Schick after the Euro. (Sky)
Schick will sign a contract with Juventus after the Euro.[DOUBLEPOST=1498150193][/DOUBLEPOST]Cuadrado: "I renewed with Juve until 2020 and with The help of God, I'll remain at Juve until then." [Press conference]
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Со шо ги ранат во клубот овие шо почнаја да скреват? Прво на Евра му замина мозоко по чавките сега и овај

http://www.mozzartsport.com/vesti/detinjstvo-danija-alvesa-zivot-na-selu-krevet-od-betona-trosna-kuca-pijuk-i-fudbal-u-prasini-video-i-foto/170885

овај до душа од порано си беше одлепен ама ...

Сериозно ме интересира дали управава бери гајле за психоанализа на играчите.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Шик дефинитвно ми се допаѓа како трансфер, вреди да се инвестира во дечкото (y)

Сандро ако сака да си замине/ако го продадат како што рековме поназад ќе биде голем шамар за управата, ќе се докаже дека нешто не функционира. Сепак ако е толку веќе готово да мора да се продаде и тоа во Челзи (или во кој друг било англиско-шпански богаташки клуб) нека биде за огромна сума, онака огромна 80 милиони или нека им се курчат да им бараат некој јак играч како замена. Мора да го промениме од корен овој однос на заминување, оваа попатна станица која што изиграваме, а тоа мора да се изврши уште при потпишувањето на договорите.

П.С Исто така вакви курви како оној Дани Алвеш повеќе не сакам да видам во Јуве, едносезонски будали кои доаѓаат да играат чисто онака, без никаков мотив, без желба и кои бегаат во наредната прилика. Па и сме му го раскинале договорот, овде мора да проработи управата не смее ваков мек пристап.
Не знам Матич зошѕо не ви го понудат, изгледа секако ќе си оди, а мислам имаше интерес од Јуве.
Како и да е, ќе одат до 70 милиони.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Не знам Матич зошѕо не ви го понудат, изгледа секако ќе си оди, а мислам имаше интерес од Јуве.
Како и да е, ќе одат до 70 милиони.
za kur im e pokraj markisio, keidira
mene ne mi e jasno zasto tolku nudat chelsea a go imaat alonso na taa pozicija, ne mi ima nikakva logika ovoj transfer najiskreno. :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.945
Поени од реакции
25.213
za kur im e pokraj markisio, keidira
mene ne mi e jasno zasto tolku nudat chelsea a go imaat alonso na taa pozicija, ne mi ima nikakva logika ovoj transfer najiskreno. :)
Зашто Сандро е многу поквалитетен и затоа што и Џакерини под водство на Конте во репрезентацијата личеше на Франк Рибери. :)

Но, сепак не верувам Сандро да си замине од Јуве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom