Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.139
Поени од реакции
18.108
Е аман де, овој суспендиран, оној повреден... со што тим ќе излеземе бе? :unsure:

Кај баш сега најдоа да се глупираат пред натпреваров што е од клучно значење[DOUBLEPOST=1425317435][/DOUBLEPOST]@Mondonico и мене тоа ме зачуди, викаш казнети се заради жолти картони, а сега Скај Италија го објави можниот состав, Лихт и Падоин се наоѓаат во составот/клупата за резерви
Абе кога добија жолти против Аталанта и на двајцата им напиша дека го пропуштаат следниот натпревар. А еве сега гледам на извештајот кој после секое коло се подготвува со сите санкции за фудбалерите и клубовите и таму пишува дека на Лихштајнер му е 6ти жолт во сезоната (а се одмара на секои 4 добиени), додека на Падоин само втор добиен жолт. Што значи никој од двајцата не е казнет.
 
С

СаШеНкО

Гостин
Абе па нели и Погба и Видал се спремни 100ка за утакмицава?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Смирено без многу брзање они бркаат не ние.Се надевам ги спремил убаво Алегри и на контри со спора игра плус ќе се дојде до поволен резулатат а тоа е да не се загуби,ако победиме тоа ќе биде премија и скоро се ќе биде готово. И да не се загуби судијата тоа е многу битно!!!:D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Смирено без многу брзање они бркаат не ние.Се надевам ги спремил убаво Алегри и на контри со спора игра плус ќе се дојде до поволен резулатат а тоа е да не се загуби,ако победиме тоа ќе биде премија и скоро се ќе биде готово. И да не се загуби судијата тоа е многу битно!!!:D
Мечов мање више е ист како онај во Дортмунд шо ќе биди. Бранење резултат. Ова треба да е генерална проба за Алегри да ја цементира одбраната за Дортмунд. Со тоа што денес има право на грешки.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.033
Нека не ве залажва то 3-5-2, од дефанзивна гледна точка (ако е ко то на сликата) оваја е најдобрата формација шо можи да ја извади Алегри.
Со Лихт и Касерес од прва минута и Видал поназад на средина за да можи да се враќа ќе биди најдобро ако не планираат безглаво да одат на победа
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.330
Поени од реакции
86.436
Лихт и Касерес се брзи играчи, така да тие двајца би биле задолжени за Жервињо... сите тројца ќе играат на иста страна, па така очекувам да го онеспособат "Црниот Меси" :coffee:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.417
Поени од реакции
17.062
sop://broker.sopcast.com:3912/151777
3000
 

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Утакмицава ќе почне со 15 минутно задоцнување така?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.417
Поени од реакции
17.062
Аууу која утакмица ја игра Pereyra :cuc::cuc: Сегде го има чоекот па и во контри колку е корисен.

Алегри досега одлично го има поставено тимот.

kolku bolje funkcionirame koga Markizio igra DM a Pereyra igra AM..
(y)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Засега одлично одиграно тактички, се гледа дека Макс одлично ги подготвил дечките.. не им дозволивме да шутнат на гол а имавме некоја шанса преку контра да ги загрозиме.. Добро е само така до крај може и да ги добиеме...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.417
Поени од реакции
17.062
Колку само сакам кога гледам дека сме непробојни ко досега ( пу пу да не ги почудам дечките). Исто така многу ми се бендисват новите какви такви контра напади нешто што не го правевме последните 3 години. И многу ми се бендиса што на крајот на првото последните неколку минути го подкренавме нивото на маркирање преминавме на човек на човек и ја прицнавме малце Рома а се движеа сите како една единциа, едноставно ги потсетивме колку сме опасни.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Пред утакмица да ни нудеа 1-1 го прифаќавме со две раце, така да мора да бидеме задоволни, да имавме предност и играч повеќе но мора да признаеме Рома без играч и со двете измени се сврте за 360степена и почна да игра доста добро последните 15тина минути... голот мислам дека е лоша поставеност на Џиџи и МАркисио, а и Касерес лошо го маркира Кеита. така да грешка на сите комплет... остануваме на плус 9 по хипотетички најтешкото гостување сезонава, така да кренати главите.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ejjjj do golot 0-1 gi iskinavme, ne znaeja sto praat, ama posle i so igrac poveke bevme se posramotija.

Iturbe i Nainggolan go smenija mecot za Roma inaku 1-1 e super rezultat sto ne vodi kon 4 skudeto vo niza :angel:

Takticki, organizirano, i dobar mec na kraj spored mene.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.330
Поени од реакции
86.436
Море пичка им материна, место да им дадат уште еден гол да ги решиме, тие се затворија... а знаев дека кога-тогаш ќе го сркнеме.
Добро го одигравме натпреварот посебно во одбраната, но нерешениов резултат паѓа на грбот на Алегри, кој со играч повеќе реши да ја умртви играта.
Луѓе мораше да ја искористиме максимално кризата што ја зафати Рома, вака само им даваме сеуште надеж дека може да направи нешто, секое ебано коло имаме шанса да им се одалечиме на повеќе поени, ама пустите од +9 бодови никако да мрднат


Разочаран од резултатот (n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom