Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.255
Поени од реакции
16.714
Одлични, Пирло ми е некако најслабија карика згреши многу пасови ама со оглед на годините кои ги има му простувам ама од наредната сезона веќе очигледно е дека на клупа ќе поминува повеќе време. Сакам Переира да го видам наместо Пирло, кои комбинации би ги правеле само напред има да ја бушат онаа одбрана ко шмајзер.

а ова веќе личи на ВИДАЛ[DOUBLEPOST=1420577333][/DOUBLEPOST]
“There isn’t a genuine negotiation in place yet, as we only got information on the player’s intentions. If we have the opportunity to get him on our terms, then that’s fine.

“Galatasaray want big money that we absolutely do not intend on spending.
In the January market you seek opportunities. We already have a satisfying squad, so if impressive opportunities arise, then we will grab them, but at the moment there are none.

“We are not in an emergency situation, so are in no rush to buy.”
Марота :cuc:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.075
Поени од реакции
85.003
Лихт го има официјално продолжено договорот со Јуве? Овој коментаторов на Арена Спорт ми ги поду мадињата за Стефан како ќе си одел на лето


Инаку за играва, е овој е тој стар добар Јувентус што сакаме да го гледаме. Прошлиот дел од сезоната имавме ептен згуснат распоред, па очигледен беше заморот на играчите.... сега одкако се одморија 2 недели асално, се гледа како гризат на терен. Вака да продолжиме и во второво полувреме, и да ги земеме трите бода

Сега за сега најмногу се издвојуваат Погба и:kruna:
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Mamma mia ma comme forte e Pogba ??? :cuc:

Треба бргу да идеме на втор гол за полесен финиш.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
После такво прво полувреме ова е срамота, незнам што се дешава.:facepalm:
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.218
Поени од реакции
2.075
И не можам да ѝм верувам на очиве која мизерија ја гледам, која распашана бандаааа
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Овај Интер полуаматерски да не можиш да го победиш,контри да ти трча, еве не знам...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.255
Поени од реакции
16.714
Ова се случува кога не си ги користиш шансите, да си беше 2-0 прво сега друг ќе беше епилогот, најболно е тоа што не заслуживме ни бод.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.255
Поени од реакции
16.714
Со сила интересно го прајме првенството. Многу некако ни се уфилмани играчите. Падната ние многу формата, потребна ние победа за да излезиме од ова сивило оти црно ни се пиши, и тоа убедлива победа по можност против Наполи.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.220
Поени од реакции
8.062
Тешко до титула со растурање на бодови на домашен терен. Формата во последно време ни е во минус влезена. Со ваква игра Дортмунд лесно ќе не помине.
 
A

apidrone

Гостин
Среќа и Рома се дрва па до крај ќе се бориме за незаслуженово Скудето...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
што се деси во второ бе?ко издрогирани беа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom