Фан Клуб: Јувентус

Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Џио не е за ваква утакмица тоа е докажано веќе во повеќе наврати. А Кваљарела е моментално најдобар незнам само зошто Конте води инает и не го пушта :tapp: Најмалку има изиграно а најмногу гола има дадено:vozbud:
--- надополнето: 1 април 2013 во 21:19 ---
Нема потреба од нервози, секакви не има.
Абе јасно тоа, ама далеку се од реалноста за некои работи...:confused:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Еве го говорот на Конте утре,пред натпреварот со швабите :D
And the German will be sickened by us, and the German will talk about us, and the German will fear us. And when the German closes their eyes at night and they're tortured by their subconscious for the evil they have done, it will be with thoughts of us they are tortured with :D
:pos::pos::pos: Браво еј! Кај ти текна :pos:
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Дека не е за ваква утакмица Џио не е, неможе он да се бутка со Боатенг или Ван Бајтен они каде каде се покрупни и повеќе сила имаат за разлика од него. Истата грешка ја напраи Венгер против Баерн кога го играше Волкот наместо Жиру и си го лапнаа на домашен терен па иди бркај водство после... Јесте да Волкот е брз и агилен играч али исто како и Џио ја немаа таа снага да влезе во во дуел со Боа или Бајтен.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.536
Изгледајте го видеово, нема ич да зажалите... ова треба Конте да им го пушти пред натпреварот :cuc:. Многу добри реченици се издвоени за клипов, алал му вера на тој што го правел


Првата реченица:
There are rich teams and there are poor teams, then there's fifty feet of crap, and then there's US :cuc:
Морав и уште една реченица да издвојам
I hate losing more than i love winning and there a difference (y)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Изгледајте го видеово, нема ич да зажалите... ова треба Конте да им го пушти пред натпреварот :cuc:. Многу добри реченици се издвоени за клипов, алал му вера на тој што го правел


Првата реченица:
There are rich teams and there are poor teams, then there's fifty feet of crap, and then there's US :cuc:
Морав и уште една реченица да издвојам
I hate losing more than i love winning and there a difference (y)
Овој корисник на YouTube Ansianoo мислам дека беше има направено неколку неверојатни видеа во последните неколку години. Морници минаа низ мене кога ги гледав.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Изгледајте го видеово, нема ич да зажалите... ова треба Конте да им го пушти пред натпреварот :cuc:. Многу добри реченици се издвоени за клипов, алал му вера на тој што го правел

Првата реченица:
There are rich teams and there are poor teams, then there's fifty feet of crap, and then there's US :cuc:
Морав и уште една реченица да издвојам
I hate losing more than i love winning and there a difference (y)
Скоро сите(ако не се лажам) се од филмот Moneyball.Иако е за бејзбол вреди да се изгледа филмот(ако не си го глеал до сеа).

Иначе,што не кажете дека дома сме играле со Интер ;)

 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Еден интересен факт, 2009 пред натпреварот со Баерн игравме со Интер и победивме 2-1.
Сега повторно го победивме Интер со 2-1, и ќе видиме денес со Баерн.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ајде Јувенташи, вечер нека тепа подобриот. :icon_lol: И ако победите немој да замарате многу после. :icon_lol:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.536
Ајде Јувенташи, вечер нека тепа подобриот. :icon_lol: И ако победите немој да замарате многу после. :icon_lol:
Абе види од нас (Јувентините) не очекувајте тролање, ама во темата за ЛШ.... :pipi:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Не паметам кога последен пат сум бил толку возбуден. После 7 години повторно сме во 1/4 финале. Време е цела европа да го види стариот бестрашен Јувентус.

Според тутоспорт Вучиниќ е неизвесен за вечер, ако биди спремен ќе играат Вучиниќ и Погба, ако не Матри и Кваљарела. Според мене подобро е да почни со Матри и Кваљарела и некаде 60та минута да влези Мирко наместо Матри, да ги стегниме на крајот. :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.536
Јас сум за Погба и Мирко, така ќе имаме 6 во средина, и автоматски се гуши играта на противникот. Јас гледам да излеземе непоразени од Алијанц Арена, а потоа на Јувентус Арената играчите си знаат :)
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.358
Се ме влече на 2-1 резултат. :(Се надевам момците ќе одиграат како што знаат и умеат а ако одиграат така ондак резултатот и не ми е важен.И да испаднеме ќе бидам повеќе од горд на момците со ова што го направија до сега..Со Господ напред вечер и нека се дешаваат чуда..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom