Фан Клуб: Јувентус

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Pominaaaa nervozata....

Sepak :S FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS <3

 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.121
Поени од реакции
18.008
Денеска се покажаа многу работи. Една од тие е дека Киелини недостига колку што и самите не можеме да замислиме. Асамоа исто така. Мака ми е кога сфаќам дека Јуве не расплага со доволно квалитетни играчи кои можат да ги заменат овие. Жал ми е, но Пелусо не треба да се откупи на крај сезона од Аталанта. Друга работа се примените голови од корнер со Лацио. Замислете еве сега баш броев, во лигата немаме примено гол после нафрлена топка од корнер 57 натпревари, a со Лацио примивме 2 во 2 натпревари. Се виде после голот на Видал дека не останува за продолжења овој натпревар. Кога ни даде за 2-1 гол Лацио заборави дека треба да се одбрани. И дури и после вакви грешки кога направивме, сепак можевме многу лесно да поминеме во финале. Џовинко искрено тоа не смееше да го промаши. Шутна во единствениот агол каде што може да одбрани голманот. Од таа позиција можеше да шутира каде што сака и да ја скине мрежата.

Ова се сега и официјално доста тешки моменти. Мораме да издржиме. Низ ваков период јас мислам дека се минува со ладна глава, смиреност и концентрација. Без нервоза кон судии, индивидуални играчи и слично. Јувентус е голем тим. Тоа не смее да се заборави. А, голем е затоа што пребродел многу вакви моменти. Тоа не прави различни од другите.
Ќе ве замолам и вас да не плукате туку да навивате уште повеќе. Бидајќи не знам за вас како е тоа, но за мене Јуве претставува дел од животот. Во најтешките моменти пред 2 години имав намера да не ги гледам натпреварите, но веднаш на следниот бев нацртан пред телевизорот дерејќи се и распоредувајќи ги играчите како да сум тренер на теренот, а не со километри оддалечен.
П.С Ви препорачувам да си ја пуштите песната на Јуве со некое инспиративно видео за малку да се врати оптимизмот :).
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
e dobro de i u prventsvo nemoze site utakmici da gi tepame, ova so statusive i fejsbuk stvarno ne razbiram sto sakas da kazes i'll pass, a za napadot toa e ne ispadna giovinko kako sto ocekuvavmei najverovatno ke leta zaedno so vucinic kvaja i matri
Па гледам некои ставиле -со тимот во добро и лошо-, -Јуве во срцето- и сл.
Јас како нивни навивач, штом можам да ги величам после успех тогаш имам потполно право и да критикувам кога нешто не ми е по кеиф. Ова што го гледам во 2013, не ми е по кеиф и затоа коментирам. Кога ќе почнат да играат фудбал наместо да се шетаат по теренот тогаш и јас ќе им давам пофалби, дали на поединци, дали на тимот ќе видиме.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
e dobro de i u prventsvo nemoze site utakmici da gi tepame, ova so statusive i fejsbuk stvarno ne razbiram sto sakas da kazes i'll pass, a za napadot toa e ne ispadna giovinko kako sto ocekuvavmei najverovatno ke leta zaedno so vucinic kvaja i matri
Сака да ти рече дека не значи ако ги критикува играчите дека не го сака Јувентус.И дека не е како децата по Фб што пишуваат статуси од типот,"Те сакам Јувентус и во добро и во зло" итн итн.Туки кога тимот игра лошо не може да поднесе и затоа избувнува.:icon_mrgr:.Нешто што и јас лично го практикувам.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Денеска се покажаа многу работи. Една од тие е дека Киелини недостига колку што и самите не можеме да замислиме. Асамоа исто така. Мака ми е кога сфаќам дека Јуве не расплага со доволно квалитетни играчи кои можат да ги заменат овие. Жал ми е, но Пелусо не треба да се откупи на крај сезона од Аталанта. Друга работа се примените голови од корнер со Лацио. Замислете еве сега баш броев, во лигата немаме примено гол после нафрлена топка од корнер 57 натпревари, a со Лацио примивме 2 во 2 натпревари. Се виде после голот на Видал дека не останува за продолжења овој натпревар. Кога ни даде за 2-1 гол Лацио заборави дека треба да се одбрани. И дури и после вакви грешки кога направивме, сепак можевме многу лесно да поминеме во финале. Џовинко искрено тоа не смееше да го промаши. Шутна во единствениот агол каде што може да одбрани голманот. Од таа позиција можеше да шутира каде што сака и да ја скине мрежата.

Ова се сега и официјално доста тешки моменти. Мораме да издржиме. Низ ваков период јас мислам дека се минува со ладна глава, смиреност и концентрација. Без нервоза кон судии, индивидуални играчи и слично. Јувентус е голем тим. Тоа не смее да се заборави. А, голем е затоа што пребродел многу вакви моменти. Тоа не прави различни од другите.
Ќе ве замолам и вас да не плукате туку да навивате уште повеќе. Бидајќи не знам за вас како е тоа, но за мене Јуве претставува дел од животот. Во најтешките моменти пред 2 години имав намера да не ги гледам натпреварите, но веднаш на следниот бев нацртан пред телевизорот дерејќи се и распоредувајќи ги играчите како да сум тренер на теренот, а не со километри оддалечен.
П.С Ви препорачувам да си ја пуштите песната на Јуве со некое инспиративно видео за малку да се врати оптимизмот :).
Pred da startuvashe mecot neli vikashe deka i so tie Padoin , Giaccherini mozeme i ke gi pobedime?

Do sabajle da igravme so tie igraci nema da postignevme gol , ednostavno Konte trebashe od start da startuvashe so Pirlo , ne moze sredinata da ni bide so Maron-Padoin-Giaccherini ... i LUMEZZANE vo Serie C1A ima podobar sreden red . POSLE koga vleze Pirlo , Markizio , Quagliarella , totalno se smeni igrata , i imavme super shansa za finale sto ne ja iskoristivme i cao prijatno.

EDNO NE MI E JASNO

Kako toa Barselona , Real , odaat ALL IN sekoj mec MESSI ime ebe mater na site, i vo kupot so CORDOBA igrashe pa makar i so 3-to ligash da igra so ne znam sto ..

Real M. isto taka Ronaldo so kompanijata , a nie ne kalkulirame, epa so ovie nasi rezervisti ne mozes koga brkas rezultat allooooooooooo !!!
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.121
Поени од реакции
18.008
Pred da startuvashe mecot neli vikashe deka i so tie Padoin , Giaccherini mozeme i ke gi pobedime?

Do sabajle da igravme so tie igraci nema da postignevme gol , ednostavno Konte trebashe od start da startuvashe so Pirlo , ne moze sredinata da ni bide so Maron-Padoin-Giaccherini ... i LUMEZZANE vo Serie C1A ima podobar sreden red . POSLE koga vleze Pirlo , Markizio , Quagliarella , totalno se smeni igrata , i imavme super shansa za finale sto ne ja iskoristivme i cao prijatno.

EDNO NE MI E JASNO

Kako toa Barselona , Real , odaat ALL IN sekoj mec MESSI ime ebe mater na site, i vo kupot so CORDOBA igrashe pa makar i so 3-to ligash da igra so ne znam sto ..

Real M. isto taka Ronaldo so kompanijata , a nie ne kalkulirame, epa so ovie nasi rezervisti ne mozes koga brkas rezultat allooooooooooo !!!
Верував во играчите на Јуве дека ќе го удостојат дресот што го носат. Не го направија тоа.

А, не споредувај Барса и Реал ти се молам. Реално противниците на Барса се околу 100 пати послаби од нив и затоа ни енергија не трошат многу. Друга е приказната за Јуве во Италија...
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Верував во играчите на Јуве дека ќе го удостојат дресот што го носат. Не го направија тоа.

А, не споредувај Барса и Реал ти се молам. Реално противниците на Барса се околу 100 пати послаби од нив и затоа ни енергија не трошат многу. Друга е приказната за Јуве во Италија...
Реално и ние сме за неколку класи подобри од сите други клубови во Италија...коа играме со прв тим. Свака им част на сите што се борат и што трчаат колку можат, ама се гледа од авион дека на 6-7 души не им е местото во Јуве. Мора под хитно да се купат 1-2 везни, незнам која е логиката на Марота и Конте цела сезона да игра со едни исти тројца у средина од кои едниот( најважниот ) има 34 год. НЕ ДАЈ БОЖЕ некој да се повреди од нив, трофеј ЛШ со Џакерини во прва постава ли ке бркаме :tapp:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Нема потреба коментирање на арбитражата во Италија, од авион се гледа какво е, кал и вода. Полека го уништуваат калчото со вакво судење, даноци, градежни дозволи, мито, корупција, и на крајот глумат како да ништо не се случува.

НЕПРИКОСНОВЕНО ПРВ ПРИОРИТЕТ ОВАА СЕЗОНА е одбрана на титулата во СЕРИА А, ЛШ колку што може подалеку, а Купот е на споредно место, и тоа толку незначајно, што требаше да се размисли да се чуваат и Маркизио, Видал, Вучинич, Барзаљи и Џовинко, да се пуштат младинците да стекнат некое искуство. Играчите треба да го заборават овој натпревар, да ги проучат грешките, и веќе од следното коло во Сериа А да си го зацврстат првото место.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Само едно ќе ќажам ... Целиот тим одиграа слабо и требаше гол да примиме за да почнат да играат ..Кога влезе Пирло одма се виде друга игра, значи за 3-4 нивоа играта беше подобрена (не знам за 2-3 год како ќе биде кога ќе се пензионира човеков :confused: ) .. И пак првиот гол го примивме ради таа лева бековска страна, Пелусо не добро маркираше и гонзалес успеа гол да даде.. Значи дефинитивно сфаќаме колку само Киелини е клучна алка а воедно и НАЈДОБАР дефанзивец ... Вкупно 6 гола (2 лацио,2 сампдорија,1 парма,1 џенова) примаме ради таа факинг лева бековска страна ...
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Само молам бога да не го изедеме од Селтик,со ваква игра ни Бате Борисов нема да го тепаме.Неаме асални резерви бе луѓе,глејте у топ три екипи од Англија и Шпанија какви играчи греат клупа кај нас Конте фура просеци донесени од пичке си материне као демек биле работници се труделе на тренинг.Па нека се породат коа не ги бива не ги бива,ебем ти више тој квантитет шо го фураме уште од Дел Нери,или нека купуваат асални играчи или нека не лажат,боље на некој копук од Примавера ќе му дадам шанса него на некој ропаци ко Џакерини,Пелусо,Бендтнер,Џовинко и остали.
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Ај ве разбирам нервозни сте,викате ,пљукате..шо во афект,шо нависитна мислите...разбирам....Ама да го кривите Џовинко....а оправдувате Маркизио ,цитирам"Од кај можеше да очекуват дека џуџево ќе промаршит"...."или му дошло на лева,десничар е"......Епа шо требаше да мислит и да очеквит,дали ќе паднит астероид,или дали се плескат женска му со друг дур играт тој утакмица? Или да ја скинит левана нога,па да ставит десна од некој друг?.....Двајцата не смееа то да го фтнет...Џовинко виде дека Маркети паѓат,слободно можеше или да го лобоват,или да менит страна(Ах златен Меси за та работа)....А Маркизио,од метар и пол...не со лева,со к*рот требаше да го дајт.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Само молам бога да не го изедеме од Селтик,со ваква игра ни Бате Борисов нема да го тепаме.Неаме асални резерви бе луѓе,глејте у топ три екипи од Англија и Шпанија какви играчи греат клупа кај нас Конте фура просеци донесени од пичке си материне као демек биле работници се труделе на тренинг.Па нека се породат коа не ги бива не ги бива,ебем ти више тој квантитет шо го фураме уште од Дел Нери,или нека купуваат асални играчи или нека не лажат,боље на некој копук од Примавера ќе му дадам шанса него на некој ропаци ко Џакерини,Пелусо,Бендтнер,Џовинко и остали.
Џакерини не е во формата од минатата сезона, тоа е факт. Премногу грешки во додавањата, и е преслаб во дефанзивните задачи.

Пелусо, не е во ред да го обвинуваш. Во тимов е нецел месец, а вчера беше еден од оние најмногу кои се залагаа на теренот.

Бенднер си доби шанса, успорена снимка, и влето Јуве ќе му се заблагодари за соработката.

Џовинко, можеби не е слаб, но не е и јак. Ќе направи се најдобро,дриблинг, ќе се позиционира за шут, и кога ќе дојде време да додаде/шутира тотално се губи, дали од притисок, дали толку му е знаењето битно исходот најчесто е тој.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.647
Секоја чест за Марота за донесените играчи... но не ми е јасно како може да даде 12 милиони за кепец кој незнае дуел да издржи, кој го бива само за слободни удари... додека пак за еден коњ како Лисандро Лопез неможе да одвои 4 милиони за позајмица со договор за откуп... Па ризикувај да му ебиш мамата продај тоа лешинарите во тимот земи појачување па Господ да те види. И не ми се вадете со тоа противничките играчи биле по 2 метра високи овој џуџе бил... па што ми е гајле, многу играчи на негова висина им ги кршеле кичмите на противничките играчи.Да бев синоќа судија одма директ ќе му дадев црвен картон, и ќе барав од ФИГЦ 3-4 натпревари неиграње заради претерана глума. Хју Џекмен и Ен Хатавеј гомна да јадат, Џовинко заслужува оскар да добие.
Друго која чест беше да се гледа Џакерини како игра синоќа... само две работи правеше цел натпревар
1) Ќе земи залет ( И патем си мислиш "еве го сега ќе ја реши утакмицата, ѕверотиња" ) ќе почне да спринта, ќе застане и ќа ја врати топката кај Пелусо :facepalm::гомце:
2) Ќе земи залет ( И повторно го имаш истото мислење како под број 1 ) ќе почне да ора на терен... и гледаш Клосе му зема топка :facepalm::гомце:. Толку за него, Ештон да играше ќе направеше некој продор и ќе нафрлеше.
Фала богу Вучинич нема да го гледам 2 натпревари како се влечи на терен, и нека ги скрати тоа шишките, да не му дојдам јас да му ги скратам... лустер ќе го направам...
Мароне глуми Пирло на терен.... ама буквално само глуми, нема ништо допирно со Пирло.
Исла сад га видиш, сад га невидиш... на лето парталите и нека оди во Пескара... ( А замислете сакаше во Реал Мадрид да заврши :pos: )
Падоин и тој надвор
Сторари немоќен беше и во двете ситуации, не го кривам него.
Видал најдобар на терен.
Другите просечно....
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Мора да земеме напаѓачи :D

Juve Juve Juve
 

Kajgana Shop

На врв Bottom