Фан Клуб: Јувентус

Член од
29 јуни 2011
Мислења
23
Поени од реакции
4
Позитивна оценка од мене има само Барзаљи, Бонучи и Видал другиве сите катастрофа. Па дали заслужува да игра Падоин и Џакерини пред Погба :mad:. Напаѓачиве сите да се продадат на лето. БРУКИ!
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
јас се откажувам од секаков понатамошен коментар, се дур не видам дека јувентус победил со 5-0 :) фала
досега немам пиено апчина за смирвање ама денес се мора....
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
После овој месец и се сшто се случи.Нај искрено страв ме фаќа од Селтик.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
SPORED MENE vinata e i kaj Konte , ako sakame nie FINALE va ovoj EBAN KUP sto ne sme triumfirale od 1993 ako pamtam dobro , togas zosto ne go stavish da igra Pirlo od 1' , ne moze so tie da se igra , se gledaa koj e koj vo sredinata ..

gol pak primivme od korner kako samo ne e mozno... A se na se sto promasi GIOVINCO lele :facepalm:

Epa utre ispiti tezok imam , fala ti Giovinco TI EBAM SE PO SPISOK STO da ucev nesto 3 saati uishte nekoj refresh ke praev ti picko edno dete PEDERCE :mad:
 
A

apidrone

Гостин
А убаво ви беше коа Џовинко им го збрца од слободен на Милан.. Ае ќут тамо, прав навивач го поддржува тимот и играчите и во добро и во лошо.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Ако уште еднаш Џиовинко ( АКО ПОСТИГНЕ НЕКАД ГОЛ ПА МАКАР ОД ПЕНАЛ ) ја напраи фацата коа се радува ко легендарниот АЛЕСАНДРО ДЕЛ ПИЕРО ( со јазикот надвор ) ЌЕ ИДАМ ОД АЕРОДРОМ ДО ТОРИНО ПЕШКИ ЖИМИ ОЧИ И ЌЕ МУ ЈА СКРШАМ ГЛАВАТА КОПИЛЕ СМРДЛИВО . НИКАД НИШТО НЕ ПРИДОНЕЛ ВО ЈУВЕНТУС . ЗНАЕ ПРОТИВ ЕКИПИ ОД БОЛОЊА , ЛЕЧЕ И ЛИВОРНО КАЛИБАР ДА ДАВА ГОЛОВИ А СЕА ОД 5 МЕТРИ НЕМОЖЕ .
МНОГУ СЕ ИЗНЕРВИРАВ И ПРЕКУ КУР ОД ИГРАЧИ КАКО ЏАКЕРИНИ ПАДОИН И ОСТАЛИ ЈЕБИВЕТРИ !!!!!
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Нашава игра е незнам што можеше толку да се смени во 2013 се залежаа ли дома играчиве за празнициве па пизда му материна зимаш милиони скапан гол немоеш да дадеш а примаш од 2 акции 2 гола...сме имале јака одбрана К*РОВ никад сме немале само немало тим што не напаѓал...капак на се се судиите последниве два натпревари...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Па нормално дека Конте е крив што ваков тек доби утакмицата...средината срање Падоин, Мароне, Џакерини? :tapp:...Само Видал трчаше цело време напред назад како луд и на крајот не донесе и во ситуација за продолженија и понатаму несакам да коментирам што се деси...:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
После овој месец и се сшто се случи.Нај искрено страв ме фаќа од Селтик.
нема шо да те фаќа страв,ете место Џовинко,Видал ќе го клајме центарфор,место Вучинич Погба. Пошто изгледа овие сто пати поарно ќе се снајдат на тие позиции,а овие двајца позади голот топките да ги фаќат место тие дечињата
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Sramota!!! Da gubis od vakov Lazio ejj da nemozes da im ja pomines ebanata trojka nazad ccc ko kojzne koj da im e vo odbrana :mad: Sramota!!! A posle promasuvanjevo na giovinco undefined
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
SPORED MENE vinata e i kaj Konte , ako sakame nie FINALE va ovoj EBAN KUP sto ne sme triumfirale od 1993 ako pamtam dobro , togas zosto ne go stavish da igra Pirlo od 1' , ne moze so tie da se igra , se gledaa koj e koj vo sredinata ..

gol pak primivme od korner kako samo ne e mozno... A se na se sto promasi GIOVINCO lele :facepalm:

Epa utre ispiti tezok imam , fala ti Giovinco TI EBAM SE PO SPISOK STO da ucev nesto 3 saati uishte nekoj refresh ke praev ti picko edno dete PEDERCE :mad:
И јас се согласувам со тебе .На клупа да ги чува Маркисио,Пирло и Погба а да ги ставе Мароне,Падоин,и Џакерини е срамна одлука .Има уште еден меч до финале и он да чува играчи е под секое ниво !
Кога влезија Маркисио и Пирло се подобри многу играта !Маркисио промаши чист зицер на крајот .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom