Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Со зверот на исти ден сме родени. Хепи Б'рдеј!
Среќен Роденден се најдобросите желби дати се исполнат се што е над тебе да е под тебе како во кариерата така и во љубовта =) да си славиш до 999999999 и назад и да асе радваш на мн мн успеси како во реалнито живот така и на Јуве и секако на титули во ЛШ

:)

Анелка ќе распали со Киево :D :vozbud:
анелка + Маркизио/ Пирло

wanna bet ? :D
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Среќен Роденден се најдобросите желби дати се исполнат се што е над тебе да е под тебе како во кариерата така и во љубовта =) да си славиш до 999999999 и назад и да асе радваш на мн мн успеси како во реалнито живот така и на Јуве и секако на титули во ЛШ

:)



анелка + Маркизио/ Пирло

wanna bet ? :D


:vozbud::vozbud:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
MVP !!! They are back


Доџите сад јер доста смо се зајебавали :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ќе игра ли Анелка против магарињата ? Дај боже да распали некој напаѓач наш,кај другиве барем еден напаѓач распалува... шарави во милан,кавани во наполи, клосе во лацио, паласио во интер ( ако се лажеме :pos:) Бтв требаше денес последен рок да го земеме Икарди дечкото влезе во страшна форма :LOL:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Ќе игра ли Анелка против магарињата ? Дај боже да распали некој напаѓач наш,кај другиве барем еден напаѓач распалува... шарави во милан,кавани во наполи, клосе во лацио, паласио во интер ( ако се лажеме :pos:) Бтв требаше денес последен рок да го земеме Икарди дечкото влезе во страшна форма :LOL:
Мн ми се бендисва то дете иако ако ме прашаш би го зел Габиадини оти е бјанконеро цел живот во срцето ама Икарди е 19 од школата на барса детето е талентиште...

Јас мислам анелка ке биде голем успех висон,силен,има игра со глава, одличен техничар е сеа изгуби малце од брзината ама тоа е , пу пу пу само да не го урочам
--- надополнето: 31 јануари 2013 во 05:37 ---
Време е

 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Последен ден за зимски пазар...
Juventus want to swap Quagliarella for Parma's Belfodil.

Parma want €14m + Fabio Quagliarella from Juventus in exchange for Ishak Belfodil. Wishful thinking?

WTF? Белфодил? 14м плус Ква ? :eek:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.464
Што убаво си почна Марота со трасвериве, и сега на крај се ќе испосере. И кажете дали Анелка ОФИЦИЈАЛНО потпиша со Јуве... колку што знам тој беше само на медицински прегледи.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Што убаво си почна Марота со трасвериве, и сега на крај се ќе испосере. И кажете дали Анелка ОФИЦИЈАЛНО потпиша со Јуве... колку што знам тој беше само на медицински прегледи.
Ги заврши само лекарските прегледи , а официјално нема подпис .... денес мора да биде и тоа..
Edit- Се чекало на документ од Кина (исписница ваљда) , која вчера пристигнала, а денес се чека од Фифа да биде потврдено се и да се стави подпис...
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Последен ден за зимски пазар...
Juventus want to swap Quagliarella for Parma's Belfodil.

Parma want €14m + Fabio Quagliarella from Juventus in exchange for Ishak Belfodil. Wishful thinking?

WTF? Белфодил? 14м плус Ква ? :eek:
Ѕвер е дечково, незнам дали го гледaше против парма сеа пред некое коло коа изигравме 1:1, го утепа Касерес ми се чини го чуваше. Многу потсетува на Трезегол, ама со подобра техника од него. А како што гледам не лош ни цела сезона 7 гола у 19 утакмици. Само 14 мил + Кваља... мало морген :pos:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Јас наместо за Белфодил би го дал Квајарела за Икарди ама чиста трампа ... и готово толку од пазарот
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Маркисио заработил повреда на тренингот денеска и неизвесен е за дуелот со Киево.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.497
Поени од реакции
4.354
Уште сега замислувам како ќе изгледа нападот со Вучинич и со Анелка заедно :facepalm:Кое гњавење на топката ќе биде да му се одмили на човек и фудбал и се.Се надевам ќе ме демантираат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Притискаме за Поли можно уште сега да стане играч на Јувентус :)
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Уште сега замислувам како ќе изгледа нападот со Вучинич и со Анелка заедно :facepalm:Кое гњавење на топката ќе биде да му се одмили на човек и фудбал и се.Се надевам ќе ме демантираат.
Јас би го седнал малце Вучинич на клупа следниве направи,да види дека не е незаменлив последниве утакмици најголемо :гомце: испадна

Јас да сум на местото на Марота денеска би го зедол Дијаманти.
Добар ти е предлогов и може да им ги понудиме Матри или славеников ета-бета барем на позајмица
 

Kajgana Shop

На врв Bottom