Фан Клуб: Јувентус

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Да цркне овој Џовинко маме да му е**м!!! Вака не ме изнервирал играч на Јувентус уште од времето на Амаури.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Lele kako samo ne dobiv infark kaj Giovincoooooooo :mad::mad::mad::

Ne e mozno ovaa be sto naprai STO NAPRAI NIKOGAS nema da go zaboravam ke odevme vo finaleto a sto napravi hahah :SSS bez komentaer
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Срамота е голман да ти фати топка од 5 метра пред гол. Маркисио требаше да даде гол, ама не беше у најдобра ситуација. Да беше левак, можеби ќе паднеше гол.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Шо и да напишиш после шансата на Џио џабе е, абе немаме гол даено 1 на 1 со голман, само Матри против Удине.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Џовинко мајкати у пичка да ја ебам заедно со на вучинич мајкаму умрете бе не да ве продадат да умрете треба, добро е што флокари даде гол немаше да мораме да ги гледаме у продужетци кепецов и цррногорецов
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Срамота е голман да ти фати топка од 5 метра пред гол. Маркисио требаше да даде гол, ама не беше у најдобра ситуација. Да беше левак, можеби ќе паднеше гол.
Циани покриваше пред маркизио, таму беше покриено ама Џовинкото ....
Тамам се спремав да го пофалам на крај се покака со ова.

За Судењето нема потреба да коментирам, ама алал да му е на Бонучи и на Видал за контрафалојте шо му ги направија по недобиени фалој над нив.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.286
Поени од реакции
86.166
Џовинко...?


































Па то треба да се убие...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Џовинко цела утакмицаништо не изигра и на крајот шлаг стави на тоа !! Завршена е за него епизодата во Јуве...
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
мароне џакерини џовинко падоин пелусо око мое да не ги види уште еднаш со дрес од Јуве........
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
мароне џакерини џовинко падоин пелусо око мое да не ги види уште еднаш со дрес од Јуве........
Заедно со идиотов Маркисио...живот си скратив за едно 10 години ради тоа копиле
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.497
Поени од реакции
4.354
Џовинко ова што го направи нема да му го простам никогаш.Колку и да сум го бранел после ваква шанса во 94 минута.Едноставно без коментар сум.Вака се немам изнервирано уште од поразот од Наполи 3-0... Не ми е криво за купот колку што ми е за пристапот.Разочаран сум ептен..

И да не слушнам лош збор за Маркизио,Па човекот од кај ќе му падне на памет дека Факинг Џовинко нема да погоди од 5 метри.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Циани покриваше пред маркизио, таму беше покриено ама Џовинкото ....
Тамам се спремав да го пофалам на крај се покака со ова.

За Судењето нема потреба да коментирам, ама алал да му е на Бонучи и на Видал за контрафалојте шо му ги направија по недобиени фалој над нив.
Затоа пишав, не у најдобра ситуација. Што е, тоа е.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Заедно со идиотов Маркисио...живот си скратив за едно 10 години ради тоа копиле
Шо ти е крив Маркисио бе гледаше ли ти фидбал???? Џовинко требаше да ја реши а не кај Маркисио да ја наоѓате винате сега!!!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Каков Маркизио бе? Се промашува ли од 5 метри, очи во очи со голаман? Маркизио ли требаше да му ги исчисти гомната што ги испосра? Се најлошо му посакувам во животот за ова што ми качи температура 40 и притисок 210/140!!! Гомно мало грдо, неспособно. Како стигнаа вакви маскоти да играат во нападот на Јуве!!! Да не можеш во 3 меча во сезоната да ги победиш Дијаз, Конко и Раду!!! Што да очекуваме во ЛШ каде играат вистински играчи а не собрани од публика како набројаниве?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom