Фан Клуб: Јувентус

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Видал промаши 2 супер шанси , ама супер изигра , колку само трчаааааааа :vozbud:
Барзали НАЈДОБАР , леле колку само сигурно , убаво игра :)
Погба ОК вечерва , Џиакерини треба малку подобро да игра , лани беше доста добро .
Исла конечно ми се допаѓаше ..

И како е можно се повреди и Бонучи ... леле...

Без Пирло , Киелини , Асамоах , Квалјарела , Пепе , Бенднтнер , Џовинко , и не знам кој друг ... Ајде да би ИЗНАЕБАМ СЕ ЖИВО И ДИВО што кур праите само со повреди во овој ебан Јануари што играме секој 3-4 ден ... мамето у пичка ке ни отиде сезоната у пичку материну ако продолжиме со ДЕ ЧЕЛЈЕ .. многу подобро ПАДОИН ќе играше ... ахххх

и овој ебан куп не сме го освоиле 18 години ако не грешам , така да ФАКИНГ ШИТ , одиме сигурно да го земеме Скудетото и да напраиме нешто во ЛШ .
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.178
Поени од реакции
6.843
писание - противничките голмани да прават кариера кога играат против Јуве :tapp:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Со Јувентус брани како пајак да е 'баго, а коа игра со други, ко најголема сакатура да е.
Пример со Рома, од скоро пола терен гол прими од слободен.
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
za koj situaacii pokonkrentno zboris? ja ti zboram za ovaa kaseres bese kriv toa e fakt
касерес ке е крив ако е тој задолжен да го чува маури,
вака џабе се буниш
ако е за така вучко требаше да ја избие не да ја лизни со глата само
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Каков напад имаме и јас против Јуве ќе правам кариера :pos:
Едино на Перин не му тргна само оваа сезона против нас, а сите други се истепаа бранејќи ко да имаат мотив +++++ чудо некое :pos:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.351
Поени од реакции
16.856
“Whilst it was an ambition of mine when I was younger, I was an attacker back then and now I am a midfielder,” he says. “I am not Platini, Baggio or Del Piero. I'm not one who can decide a game, so I do not deserve to ever wear that shirt.

Marchisio


Зверот нашиот нов симбол :cuc:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
ццц, ка сте запнале за Де Чеље шо да праше човекот. Најпрво Вучко ја прееба работата ја удри топката а таа доби друг правец, ако не ја удреше Вучко топката мислам дека Матри беше зад него и ке ја избацеше.

Во второто полувреме одигравме на ниво, стваравме шанси но немавме среќа ама баш ич. Погба е ѕвериште, како само се гради а има 19 години алоо, и игра 90 минути у Јуве - не е мала работа.

Инаку за Маркети зборите бе? Зар еден од најдобрите голмани у Италија и пошироко, дечково брани супер и единствена желба за голман ми е тој. Браво за него, секогаш ги ваде Лацио тој.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.351
Поени од реакции
16.856
Матри денеш имаше најдобрата утакмица во последните 2 години иако не постигна гол бар за мене лично
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Овие Лацио не се правени во гз, во некое така тесно шупче се правени каде што не може к*р да пројде , ебате среќата што ја имаат, 2 утакмици на наш стадион ни вадат нерешено со вкупно 1 удар кон гол во двете утакмици, се бранеа 175 мин и на крај последните 5 мин дадоа гол од никаква шанса .. Ц ц ц
--- надополнето: 23 јануари 2013 во 15:06 ---
Имам пофални зборови за Барзаљи највеќе, потоа Џакерини и Исла каде што полека полека се враќа неговата форма ...
--- надополнето: 23 јануари 2013 во 15:09 ---
Moже информации за повредата на Бонучи ?
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Buffon-Juve do 2015 :)


--- надополнето: 23 јануари 2013 во 16:46 ---
:icon_mrgr: nash e vekje ... forza LISANDRO!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom