Фан Клуб: Јувентус

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Додека се отвори стримот, веќе водиме... Неможев ни голот да го видам :mad:
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Кинг Артурроооо Видаллллллл
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 21:21 ---
Аууу Џио каков гол човече (y)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.045
Поени од реакции
84.825
Добро е нема да одиграме нерешено:icon_mrgr: . Во второ полувреме Погба, Бендтнер, и некој си од Џакерини, Де Чеље, Касерес да влезат
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Џио реагира на критиките :P
Игра за 10ка денес, и додава и шутира, добро втрчува, кога треба се враќа и назад. Се на се, супер. Ваков треба да биде секоја утакмица, тоа го очекувам од него (со тоа мислев дека потфрли, зошто не игра на ова ниво секогаш).
Супер игра, Матри промаши неколку шанси, имаше и недосуден пенал, но тоа не е важно. 2ро треба да влезе Погба да поигра малку, мислам.
--- надополнето: 7 ноември 2012 во 21:30 ---
И, дајте добар стрим, овие што ги пуштив се добри на почетокот, а потоа почнува да сецка.
 

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Дајте линк од добар стрим (под ,,добар" подразбирам да не сецка, знам дека слкта ќе биде... :))
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
KAKO be 1:1 vo DANSKA.... KAKOOOOOOOOOOOO :tapp:

Ovie se teshki amateri , tie izgubeni 2 boda kje ni koshtat mnoguuuuuuuuuuuuu ...

eve Celzi vodi 2:1 :mad:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.245
Поени од реакции
16.699
Не е лош Матри денес, се гледа дека му фали креативец како Џовинко до него иако нема самодоверба се гледа желбата нешто што матри го немаше во претходните настапи сега барем се бори и се труди браво само нека се врати тој стар Матри ништо не ми треба :)

Маркизио веќе дајте му ја 10ката на детето веќе не знам што треба да направи. Имаше скоро на туттојуве сторија дека можеби треба да се премести како SS во некои натпревари сепак маркизио е новиот крал :cuc:

Ова се бараше оваа мотиираност, овој глад на Јувентус со ваков став кој што сака нека дојде против Јувентус.
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Еве уште еднаш за тија што не сакаа да свртат малце нагоре по постовите ... незнам ни дали излегува уопште линков ... http://socsports.no-ip.org/?ghghhggfg ... автоматски линкот си се мести според конекцијата што ја имате во моментот или така нешто ...
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Момци како и да е во Лондон резултатот не се оптоварувајте, ќе решава со Челзи следната во Торино... победа и тоа е тоа, со Шахтар ќе поделиме по бод и го праќаме шампионот во ЛЕ . ;) .. Инаку поздрав од Џио до хејтерите :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom