Фан Клуб: Јувентус

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Тоа јас одамна го споменав и на овој форум, и лани тоа го реков кога сите го бараа назад. Џовинко никогаш нема да биде Дел Пиеро.
Никој никогаш нема да биде Дел Пиеро, да се разбереме. Дел Пиеро е еден, може ќе има и подобри, може ќе има слични на него, но никој нема да биде Дел Пиеро.

Имам чувство дека ако се спомне Џовинко на темава во било каков случај во позитивен смисол,Ќе добиеш одговор,Далеку е он од Дел Пиеро,Не може со Капитенот да се споредува Кускуле итн итн.
Па, не дека дава повод да се спомне во позитивен смисол. Тоа дека е далеку од Дел Пиеро, нема да се повторувам... А јас баш сакам да се развие и да остане во Јуве, но потфрли.

Потенцијал. Овој збор можи за играч од 20-22 години да се кажи, за играч од 25 години кој сега треба да биди во врвот на кариерата, не.
Добро, да речам, талентиран. Може да биде играч, за само една година играње стално во добра форма може да го достигне врвот на кариерата.

Интересни ми се судиите со Себа, и да има некој ситен прекршок не го свират, а да е Матри или Вучко сигурно го свират.
Тоа се вика репутација. Неколку пати пробаше да одглуми пенал (и во Парма, а и овде) и сега е "означен" од судиите, и дури и кога има пенал ретко му свират. Се буни и кога треба и кога не треба. Матри често паѓа, но барем не се буни толку, додека Вучко само кога стварно има потреба приговара и има некој авторитет кај судиите.
Тоа може да се забележи во примерот на Пирло (да не го спомнувам Дел Пиеро пак.). Приметете ја разликата кога врз Пирло има мал контакт и кога има контакт врз друг играч. Пирло е сериозен играч и судиите имаат некој одреден респект кон него. Се се сведува на тоа, како се покажеш на почетокот, таков и ќе останеш.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Да не те цитирам поради долгиот пост.Само да ти кажам дека никој тука веќе не го споредува со Дел Пиеро туку некои членови од кои и ти тука спаѓаш едноставно како програмирани коментираат на секој позитивен коментар за Џовинко како тој никад неможе да го стигне Дел Пиер.Па мајка му стара се разбира дека никој не може да го стигне големиот Але.Ама и невкусно е да се мрзи Џовинко поради тоа што некои јаки стручњаци овде заклучиле дека он потврлил и дека не е за Јуве(n)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.245
Поени од реакции
16.699
Никој никогаш нема да биде Дел Пиеро, да се разбереме. Дел Пиеро е еден, може ќе има и подобри, може ќе има слични на него, но никој нема да биде Дел Пиеро.
.
Ама изгледа ти не ме разбираш најдобро истото го велиш што и јас цело време..
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Да не те цитирам поради долгиот пост.Само да ти кажам дека никој тука веќе не го споредува со Дел Пиеро туку некои членови од кои и ти тука спаѓаш едноставно како програмирани коментираат на секој позитивен коментар за Џовинко како тој никад неможе да го стигне Дел Пиер.Па мајка му стара се разбира дека никој не може да го стигне големиот Але.Ама и невкусно е да се мрзи Џовинко поради тоа што некои јаки стручњаци овде заклучиле дека он потврлил и дека не е за Јуве(n)
Не дека не е за Јуве, и само изнесувам мое мислење, според мене потфрли, за мене потфрли, бидејќи очекував повеќе од него. Но сеуште не е доцна.
п.с. Не го мразам, воопшто, ако провериш назад (ако случајно си испуштил) ќе видиш дека во една дискусија реков дека Џио не треба да се потцени и дека може да стане играч, и уште стојам на тоа, но сега за сега е под моите очекувања. Верувам дека може да биде многу добар, но треба тоа да го докаже. Напротив, не мразам никој играч од Јувентус :)

p.s. изреагирав на тоа бидејќи некој рече дека игра во сличен стил, а потоа изгледа конверзацијата појде во лош правец, не се разбравме

Ама изгледа ти не ме разбираш најдобро истото го велиш што и јас цело време..
Изгледа не се разбравме. Во ред е :)


Btw, има официјален состав за вечер?
 
F

FuckYouAll

Гостин
Џовинко е Џовинко, незнам зошто пробувате да го споредувате со други.
А и секогаш кога е спореден испаѓат дека Џио врска немат од фудбал.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Абе и мене Красич ми беше омилен играч и ми беше мука да гледам како го шуткаат,али сфатив дека едноставно не е тоа што му треба на еден Јуве кој претендира да стане барем нешто близу до оној стариот Јуве.Те разбирам дека ти е мука коа збориме така за Џио али сфати дека толку му се можностите,не дека го мразиме ние..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
Ако стримовите се слични како тие од минатиот пат ќе лета компјутерот низ прозор!!!:mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom