Фан Клуб: Јувентус

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Голот со шити го памтам ден денес, фала му за цела посветеност кон тимот, исто така фала му за многу критични голој шо ги даде во свое време ама ај да бидиме малку по реални.
- магионичар и потценет напаѓач не би рекол. ден денес ме фаќа желудникот ко ќе ми текни шо се уткаше заедно со амазонката до него во нападот.
- можеби беше жртва на лоши тактики или пак на ротацијата на напаѓачи (никогаш не беше во прв план) ама сепак не би рекол дека беше екстра.
- врв на се е неговото одбивање да си најди клуб. мислам дека му беше јасно како ден дека треба да си најди клуб а Јуве ќе му поможи околу трансферот. Извинете ама Јакинта одби се шо постоеше само за да остани. Лани или Летово мислам дека се правдаше оти фамилијата му е во Торино, децата на училиште и слично. Па добро бе воловите преку улица со раширени раце ќе го прифатеја али .... слатки се паричките.
- Се на се, не со младинци пред него, ако треба со 10 мина ќе игра Конте и поради принципиелност нема да го пушти во игра.
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Голот со шити го памтам ден денес, фала му за цела посветеност кон тимот, исто така фала му за многу критични голој шо ги даде во свое време ама ај да бидиме малку по реални.
- магионичар и потценет напаѓач не би рекол. ден денес ме фаќа желудникот ко ќе ми текни шо се уткаше заедно со амазонката до него во нападот.
- можеби беше жртва на лоши тактики или пак на ротацијата на напаѓачи (никогаш не беше во прв план) ама сепак не би рекол дека беше екстра.
- врв на се е неговото одбивање да си најди клуб. мислам дека му беше јасно како ден дека треба да си најди клуб а Јуве ќе му поможи околу трансферот. Извинете ама Јакинта одби се шо постоеше само за да остани. Лани или Летово мислам дека се правдаше оти фамилијата му е во Торино, децата на училиште и слично. Па добро бе воловите преку улица со раширени раце ќе го прифатеја али .... слатки се паричките.
- Се на се, не со младинци пред него, ако треба со 10 мина ќе игра Конте и поради принципиелност нема да го пушти во игра.
Принципиелност пред се, да. Но тој е доведен во таква ситуација, не поради нечија вина, едноставно е колатерална штета на сета смена на тренерите и тактиките. Тоа е. Не дека е нешто екстра и маѓионичар, но е напаѓач кој има свои моменти и квалитети. Но сепак, не е тој тоа што го бара јуве, така наречено, класа напаѓач. Сепак, не заслужил да не игра воопшто. Но, тоа е, таква е ситуацијата. Јбг...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.457
Поени од реакции
5.479
Заборавениот воин, најпотценетиот напаѓач и човек кој никогаш не доби фер шанса од Конте.. Во 80 настапи 30 гола иако мн се повредуваше. Секогаш еден од нас. Магионичарот, воинот ... Човек на кого головите против Челзи и Милан нема да ги заборавам го изеде неста жив за да стави гол против милан

Најдобриот дупли пас на сите времиња!
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Најдобриот дупли пас на сите времиња!
Good ol' times
Имаше јаки моменти, но не функционираше тимот како денес. Неколку поединци да ги има во овој тим, ќе биде... страшно :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.457
Поени од реакции
5.479
Good ol' times
Имаше јаки моменти, но не функционираше тимот како денес. Неколку поединци да ги има во овој тим, ќе биде... страшно :D
Трезеге на овие шанси што ги правиме над 30 гола сигурно ќе имаше лани. И уште не знам зошто го избркавме Трезеге и го донесовме Тони со плата од 4 милиони :facepalm:
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Трезеге на овие шанси што ги правиме над 30 гола сигурно ќе имаше лани. И уште не знам зошто го избркавме Трезеге и го донесовме Тони со плата од 4 милиони :facepalm:
Некои работи никогаш нема да ми се разјаснат... Зошто не го продолжија договорот на Дел Пиеро?...
Тоа е, нема што да се прави... :cenzura:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Веќе имав споменувано. Јакинта беше најблиску да го замени Трезеге, но ете... се случи што се случи.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
:cuc:... Da se potencira deka Milan iako imaal 58 meca bez poraz no go imal Capello , gi imal najdobrite fudbaleri togash , nie so ESTIGARIBIA , GIACHERINI i 19 drugi sme uspeale ,,, SEKOJA CEST , NEMA SHTOOO




--- надополнето: 6 ноември 2012 во 15:25 ---
:vozbud:

 
F

FuckYouAll

Гостин
Alessio: Matri will start tomorrow night and will be partnered by Quagliarella or Giovinco.

Редно е Ма3 гол да дајт.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.239
Поени од реакции
16.695
НЕ знам што се случи со Матри.... Дечкото во 4-4-2 беше убиец и за Каљари и за Јувентус во тактика каде што не се бара мн трчање од него беше убиец прав мн мн експерти тврдеа кога дојде Конте дека Матри ке се изгуби тотално поради тоа што Конте ке го тера да трча мн притоа Матри ке се трошел мн себеси губејќу концентрација и енергија и се останато. Јас уште тврдам кога е за позиционирање, поставување и избегнување Офсајд стапица најдбоар од сите наши напаѓачи е Матри неможам едноставно да заборавам головите кои ги даде од прва како ги перка пред гол ко ненормален што се деси знам ама неможам сеуште да си поверувам. Па лани на почеток на сезона имаше подобар просек од Трезеге и Трезеге призна дека тој самиот се гледал во Матри но не знаел што му се има случено ...

Ајде Матри распали молим те врати форма еве ти 1000 шанса..

Јас би излегол 4-3-3

--------Quagli---Matri----Gio----
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
НЕ знам што се случи со Матри.... Дечкото во 4-4-2 беше убиец и за Каљари и за Јувентус во тактика каде што не се бара мн трчање од него беше убиец прав мн мн експерти тврдеа кога дојде Конте дека Матри ке се изгуби тотално поради тоа што Конте ке го тера да трча мн притоа Матри ке се трошел мн себеси губејќу концентрација и енергија и се останато. Јас уште тврдам кога е за позиционирање, поставување и избегнување Офсајд стапица најдбоар од сите наши напаѓачи е Матри неможам едноставно да заборавам головите кои ги даде од прва како ги перка пред гол ко ненормален што се деси знам ама неможам сеуште да си поверувам. Па лани на почеток на сезона имаше подобар просек од Трезеге и Трезеге призна дека тој самиот се гледал во Матри но не знаел што му се има случено ...

Ајде Матри распали молим те врати форма еве ти 1000 шанса..

Јас би излегол 4-3-3

--------Quagli---Matri----Gio----
Од Бентнер секако подобро ги избегнува :P
Каква формација и да извади, треба да е различно од оваа стандардната, зошто губат играчите идеи, противниците почнаа лесно да не читаат. Стварно имаме потешкотии на последните неколку утакмици, мое лично мислење е дека тоа се должи на едната иста формација која ја форсира Конте. Треба да се промени нешто. 4-3-3 со овие тројца во нападот мислам дека може да функционира одлично, само кога Gio би бил малку по тимски играч. Во последно време многу игра сам и не додава, што ме нервира. Го бива стварно детето, ама сака да се докаже на погрешен начин. Ај идеме на победа утре, инаку... :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom