Фан Клуб: Јувентус

F

FuckYouAll

Гостин
^ Полош беше Видал него Џио, ама џабе, сам играше поголем дел од натпреварот.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Изгледа ќе бидат одлучувачки против челзи и против нордсјеланд утакмиците.За пласман на второто место на групата пошто као што ја гледам Шахтар ќе има убедливо највеќе бодови во групата :)
Шахтар може да падне кај Челзи .Ние мора да тепаме со Норцеланд дома и Челзи да го победиме дома...за евентуално да можеме и со нерешено кај Шахтар да одиме понатаму .
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Норсјеланд? боже сачувај... Го тепаме Наполи Рома Челзи за малку... Норјсјеланд не можеме.... Ти ебам нападот скапан.... жал ми е да завршиме 3то место , не можам да ги гледам да играат Лига Европа.. само гужва ќе се ствара у распоред... Или 2ро или 4то ... Среќа си гледав Симулкаст и не се нервирав на промашени шанси... ни хајлајтс не ми се гледа сега...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ова ти е класичен пример колку фали КЛАСА НАПАЃАЧ во нападот. Видете статистика
Па греота е на сите вакви шанси само еден гол да се даде. Пирло на тацна им ги даваше напред топките, оној Матри ни на клупа не заслужува да биде, Бендтнер за тие 15 минути што ги одигра на терен повеќе покажа од дрвово. Мислам дека полека се одкажуваме од ЛШ, иако имаме уште шанси за понатаму. Нека си се насочат кон Серија А, а за Европа ќе правиме муабет наредната година, и така сезонава ми изгледа пропадната. Марота нека си ги присобере очите, и нека носи КЛАСА напаѓач. Неможе тимот да игра со 9 играчи на терен, се заради неспособноста на напаѓачите, буквално секој меч тие од средината или одбраната го спасуваат тимот. Не ми е важно каков напаѓач ќе биде 40 годишен, 16 годишен, црн, бел, без нозе,важно да биде КЛАСА НАПАЃАЧ, кои ќе знае како да ги користи топките од Пирло.
Ај 20 шута од кој 9 в гол не ме изненадваат.
Ама 18 корнери ееееј. Она Нарги шо праеше в шеснајстререц?
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Lele ne mozhea da go pominaat dvojkata na Nordsjaelland :A !!! Da ti ebam afrikanecot u picka .. mrsh o Somalija ti ebam se ..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.289
Поени од реакции
16.763
3-5-2 и аресивната игра не ни успева во европа тоа е тоа ПДЧ имаше инструкции да игра подефанзивно да заштити назад и изгубивме мн без Асамоа. Исла е далеку од формата која ја имаше лани мора Лихштајнер да игра. Лусио е премногу бавен.

4-3-3 за во Европа и доста беше за Матри го поштовам благодарен сум за се што направи ама тоа е. Вучинич,Бендтнер и Џио мроа да играат напред одвај чекам искрено Пепе да се врати
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Ако ги поминеме групите пак се мислам дека далеку ќе догураме.Ама ако ги поминеме,тоа е проблем
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Уште еднч се покажа оти у тај тим ЕДИНСТВЕН напаѓач шо вреде е МИРКО ВУЧИНИЧ! Другото се е шкарт и може комотно да си одат. Флезе си дечкото,даде си гол и ПОКАЖА КОЈ Е КОЈ У НАПАДО!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Со оваа тактика нема успех во ЛШ... До крај мора сите утакмици да ги тепаме ако сакаме даље...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.289
Поени од реакции
16.763
Значи сега мораме да извадиме нерешено против ШД, да тепаме против Челзи дома и против овој исти тим. за да одиме поантаму и реално можиме само Конте мора да се вразуми и да му дај шанса на Бендтнер. ПДЧ да се пушти негде уџум а да се донеси Армеро
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
De bre pa i vie ne gubete nadez ima use 3 do kraj so site tepani ideme dalje pa koja saka utakmica neka zavrsi kako saka:) Ne e smotan Conte ke ja izgleda utakmicata ubavo ke vidi so kako treba i gotovo :).Jas i posle utakmicava veruvam deka ke ideme dalje :) Za napagac toa e mnogu normalno deka fali ali eve ide Januar kje go sredime i toa :) Kolku i jas da go postuvam Matri kje mora da okape na klupa sendvici da pravi da gi topli sedistata da gi cisti kopackite.Bentner dobro izigra za tie 10-15 min zasluzuva mnogu povekje treba da vidime so moze da pokaze :)
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Значи сега мораме да извадиме нерешено против ШД, да тепаме против Челзи дома и против овој исти тим. за да одиме поантаму и реално можиме само Конте мора да се вразуми и да му дај шанса на Бендтнер. ПДЧ да се пушти негде уџум а да се донеси Армеро
Ако дојде Армеро кој игра бек треба да се менува формацијата,бидејки во оваа формација би му го земал местото на неверојатниот Асамоа .Нас пред се ни треба напаѓач .....не Дрогба туку Љоренте кој има уште 6 месеци од договорот и може да се земе за беспари (многу малку пари од реалната цена )
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.289
Поени од реакции
16.763
Ако дојде Армеро кој игра бек треба да се менува формацијата,бидејки во оваа формација би му го земал местото на неверојатниот Асамоа .Нас пред се ни треба напаѓач .....не Дрогба туку Љоренте кој има уште 6 месеци од договорот и може да се земе за беспари (многу малку пари од реалната цена )
Асамоа реално не е лев бек моментално Асамоа е крилест бек кој притиска на противничката половина и секако му помогна тоа што има играно CM/DM/AM затоа е добар и назад но Армеро е звер од LB.

Има надеж само напред
 

Kajgana Shop

На врв Bottom