Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
абе занети денеска беше 10-ка бе .. кој асистираше до алех за голот? петичка на недвед,дијагонала на занети и гол на ДЕЛ ПИЕРООО!!! денеска средината беше за големи пофалби. инаку за другхи во право се јакинта да не се продаде и јас сум за тоа... па нека е во јуве! клупа играч е .. т.е флева дава гол и победа!
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Вакви натпревари ми го разубавуваат денот ме прават горд и среќен - што сум навивач на Јувентус (најтрофејните)

НАПРЕД МОМЦИ САМО ТАКА
Forza ragazzi - siamo con voi!!!
:eek:lee: :eek:lee:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Ај речи да ги остајме петардите настрана (да не легнеја после 4тиот гол можи и појќе ќе беше туку жал му падна на Џили, да не му плачи лотито до него :)) .
Од цел меч една работа не ми беше јасна.
Зошто Раниери не напрај ниту една замена. Разбирам задоволен од игра и од се ама дај му шанса да се покажат тие на клупа (Пред се мислам на Паладино, заборајте го Тиаго).
И Маркиони не го заборавај:smir: :pirat:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Ај речи да ги остајме петардите настрана (да не легнеја после 4тиот гол можи и појќе ќе беше туку жал му падна на Џили, да не му плачи лотито до него :)) .
Од цел меч една работа не ми беше јасна.
Зошто Раниери не напрај ниту една замена. Разбирам задоволен од игра и од се ама дај му шанса да се покажат тие на клупа (Пред се мислам на Паладино, заборајте го Тиаго).
Drugar i mene ne mi e jasno istoto, ako vlezeja dve-tri rezervi (so golema zelba za igra i dokazuvanje) vo vtoroto poluvreme Lazio uste tri ke primese. Ama isto ne mi e jasno oti go otpisuvas Tiago, mislam deka mnogu dobro se ima pokazano vo natprevarite vo koi dobivase mala sansa.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Drugar i mene ne mi e jasno istoto, ako vlezeja dve-tri rezervi (so golema zelba za igra i dokazuvanje) vo vtoroto poluvreme Lazio uste tri ke primese. Ama isto ne mi e jasno oti go otpisuvas Tiago, mislam deka mnogu dobro se ima pokazano vo natprevarite vo koi dobivase mala sansa.
Ама на половина и повеќе ја има забрбешкано...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Drugar i mene ne mi e jasno istoto, ako vlezeja dve-tri rezervi (so golema zelba za igra i dokazuvanje) vo vtoroto poluvreme Lazio uste tri ke primese. Ama isto ne mi e jasno oti go otpisuvas Tiago, mislam deka mnogu dobro se ima pokazano vo natprevarite vo koi dobivase mala sansa.
Реков особено паладино (бидејчи специјално за него ми беше муабетот): досега слабо добива шанси а можи ќе јади клоца летово.
А за Тиаго, незнам, не вервам дека уште долго ќеостани во Јуве. мислам дека ќе го искористат за некоја трампа. Едноставно не смее да си дозволи онака да изигра било кој во тим како Јуве.
Некој го спомна Маркиони. Зошто и тој не добил шанса. Мислам дека тој е сега надвор од комбинација има 27години не е нешто екстра и си седи на клупа само за да го менва Каморанези. Миљон посто е капарен за трампата со Амаури и многу не се замара Раниери со него.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
1 полусезона го немаше никаде,но во вториот дел на сите натпревари каде што му се укажа шанса изигра добро.. заслужува повеке!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Јас на 30та минута се уплашив од потоп еј :vozbud: како и да е се опуштија после Јуве па дадоа два гола...жал ми е што Пандев не даде гол...а ако не игра Дел Пиеро на европско идам и го палам Донадони
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
кажи му го тоа на киста кој се караше со мене дека занети не играл добро .. за мене занети е многу битен за у прв тим и денес имаше асистенција до дел пиеро
abe ok e zanneti,ama u liga na sampioni treba nekoe jako ime kao lampard,diego, van der vart.kaj ke se nosi zaneti so iniesta,scholes,fabregas.................forzza juventus!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Јас на 30та минута се уплашив од потоп еј :vozbud: како и да е се опуштија после Јуве па дадоа два гола...жал ми е што Пандев не даде гол...а ако не игра Дел Пиеро на европско идам и го палам Донадони
Дел Пиеро е повикан, не се грижи...juve3
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Јувентус си е Јувентус најбоњи тим во Серија А ...
FORZA JUVE !
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Браво за тебе.. тип за другата! :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom